Kriptopara

Ethereum Geleceğinin Parlak Olduğunu Gösteren 5 İşaret

  Ethereum yatırımcıları özellikle güncellemelere bağlı olarak ETH’yi yakın takibe aldılar. Diğer yandan ETH’nin gelecekte değerlenme potansiyelinin de ne olduğunu merak ediyorlar. Bu yazımızda ünlü analistlerin yorumlarında konu aldıkları, ETH geleceğinin parlak olduğunu gösteren 5 işaret hakkında bilgileri sunacağız. 

  Ethereum ETF’leri

  Analistler yakın dönemde ETH ile ilişkili Ethereum yatırım fonlarının satışa sunulduğunu işaret ettiler. Bu sebepler ETH’nın kısa vade ardından çok daha büyük bir popülerlik kazanabileceğini belirtiyorlar. Analistler ilk olarak Kanada’da ardından Brezilya’da Ethereum ETF’leri için başvuruların yapıldığını ve kabul gördüklerini açıkladılar. 

  Diğer yandan bu ETF projeleri ardından Amerika’da SEC’e birden fazla Ethereum ETF başvurusunun da gittiğini ve bunların sırada olduklarını belirttiler. Tümünün onay alması halinde ETF fiyatlarının hızla artabileceğini ve ETH’ye büyük yatırımların gelebileceğini açıkladılar.

  Ethereum Güncellemeleri

  Ethereum bildiğimiz gibi EIP-1559, Londra hard fork, ETH 2.0 gibi geliştirmeler ile gündeme geliyor. Analistler bir yenilikten söz edildiğinde ETH projesinin en iyisini yapmak için mücadele verdiğini açıklıyorlar. Uzman analistlere göre, Uniswap borsasının ETH için gerçekleştirdiği ölçeklendirme çalışması ile fiyat artışını sağlayabilecek ilk faktörlerden. Çünkü bu çalışma ardında daha düşük ücretler ve daha yüksek hız ile ETH yatırım işlemlerinin yapılması mümkün hale geliyor. Analistler verimli adımların ETH fiyat artış olasılığını yükselttiğini açıkladılar.

  Ethereum Enflasyon Düşüşü

  Uzman analistler hem EIP-1559’un hem de ETH’nin kendi ilerleyişinin enflasyonist imajı yenebileceğini belirtiler. Diğer yandan etkilerin görülmeye başladığından söz ettiler. Analistlerin açıkladığı verilere göre şu an itibari ile ETH’nin senelik enflasyonu %4.5 oranında yer alıyor. Ancak ETH 2.0’a yükseltme geldiğinde bu enflasyon oranının %0.5’e kadar gerileyebileceği aktarıldı.

  Diğer yandan EIP-1559 çalışmasında ETH madencileri kazançları ile ETH satın alacak ardından yakıma gidecekler. Analistler, ETH arzını da olumlu etkileyecek olan yeni adımlar ardından daha deflasyonist olacak ETH’nin alım talepleri görebileceğini düşünüyorlar. Bu kapsamda hızlı bir değer kazanımının oluşabileceği aktarıldı.

  Pos Sistemine Geçiş Süreci

  Uzman analistler, Ethereum için en çok beklenen güncellemelerden bir olan Pos’u fiyatların sıçramasına neden olabilecek en kuvvetli faktör olarak görüyorlar. Hatta birçok ETH yatırımcısının bu yüzden ETH depolamaya başladıklarını açıklıyorlar. Uzman analistler,  Pos’a geçiş ile Ethereum’un hisse ve hold ekonomisinin gelişip, değişeceğini belirttiler. Yeni güncelleme sayesinde ETH’nin kısa vadede kar getirmesi yerine uzun vadede de etkili bir kazanç sunabilmesi sağlanacak. Elde edilen olumlu gelişmelerin fiyatları yükseltebileceği tahmin ediliyor. 

  Ethereum’un BTC’yi Geride Bırakması

  Uzman analistler Ethereum’un Haziran ayından beri BTC’den daha yüksek oranda artış yapma potansiyeline sahip olduğunu belirtiyorlar. Diğer yandan her gün ETH’nin BTC’den 3 kat fazla alım talebini karşılamaya başladığını da açıkladılar. Yatırım uzmanları, BTC’yi geleceğin para birimi olarak gördüklerini ancak ETH’nin geleceğin finansal teknolojisi olacağını ifade ediyorlar. Bu kapsamda yapılan ETH yorumlarına bakarak, geleceğe yönelik fiyat artış beklentisi içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Sonuç Olarak

  Analistler ETH’nin ona değer katacak olan yeni güncellemeleri, ETF kabulleri ve BTC’yi geçmeye başlayan performansı ile gelecekte fiyat artışına gidebileceğini belirttiler. Eğer analistlerin ETH fiyat tahminleri ve sundukları gerekçelerin etkileri gelecekte görülürse, ETH daha fazla güç kazanabilir. Kendisini sürekli güncelleyen ve zamana ayak uyduran ETH, tüm bu özellikleri ile geleceğin kripto parası olarak görülüyor. Sayılan tüm bu gelecek işaretleri ETH’yi zirveye taşıyabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle