Kriptopara

2 Analistten Akita Inu Coin Geleceği, 2 Güncel Uzman Tahmini

  Meme coinlerin akın takibe alınmasının ardından ilgi duyulan Akita Inu (AKITA), DOGE ve SHIB ile benzer görünümüyle dikkat çekiyor. 2022 yılında kripto piyasalarında yaşanan belirsizlikler ve sert düşüşler sonrasında gelecek tahminleri de revize edilen Akita Inu (AKITA), piyasa risklerine rağmen iyi bir görünüm çizmeyi başarıyor.

  Akita Inu (AKITA) hakkında uzmanların piyasa tahminleri ve gelecek beklentilerini bu yazımızda sizler için derledik.  

  Akita Inu (AKITA) Coin Geleceği

  Akita Inu (AKITA), ikinci bir Dogecoin olabileceği yönünde beklentiler ile dikkat çekmektedir. Büyük bazı borsalarda listelenmeye başladıktan sonra beklentileri de olumu yönde seyretmeye başlayan AKITA, gelecek yıllarda da güçlenerek yoluna devam etmesi bekleniyor. Japon bekçi köpeği Akita’dan esinlenerek ortaya çıkan bir meme coin olmasına karşın Ethereum ile ilişkisi dikkat çekicidir. 2021 yılının son aylarında başlayan sert düşüşlerin sonrasında devam eden belirsizlik ortamı, 2022, 2023 ve 2024 yıllarının da benzer çizgide gidebileceği beklentisini doğurmuştur. 

  Akita Inu (AKITA) projesinin gelecek 5 – 10 yıllık görünümünde ise gerçekleştirmesi beklenen hedeflerden bazıları kısaca şöyle sıralanabilir:

  • Meme coin olarak gelecek dönemde de tamamen merkeziyetsiz yapısını korumayı hedeflemektedir. 
  • Proje yönetişimi için Avalanche ile köprü kurularak topluluk güçlendirmesi sağlanmıştır. 2023 yılı ve sonrasında da bu tür topluluğu güçlendirmeye yönelik hedeflerin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. 
  • ERC – 20 meme coin olarak gelecek dönemde güvenli altyapı ve iyileştirmelere devam etmesi beklenmektedir. 

  Akita Inu (AKITA) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Son yükseliş çizgisinden itibaren güçlü bir çıkış yakalayan Akita Inu (AKITA), belirlenen sınırı geçmesinin ardından üst kanala tırmanmayı başarmıştır. Bu seviyenin de aşılmasının ardından yükselişini hızlandırması beklenmektedir. AKITA/USDT görünümünde ortaya çıkan bu yükseliş eğilimi, piyasa belirsizliği yüzünden risk teşkil etmektedir. 

  Orta vadede 20x zor görülmese de tam tersi felaket senaryoları da uzman yatırımcıların tahminleri arasında bulunuyor. Piyasalarda ciddi risk rüzgarının takip edilmesi nedeniyle yatırımcıların işlem öncesi temkinli olması ve kayıp riskini göz önünde bulundurmaları önerilmektedir. Güncel formasyona göre direnç ve destek noktaları belirlenerek işlem yapılması gerekecektir. 

  Akita Inu (AKITA) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Akita Inu (AKITA), meme olarak başlayan bir kripto para birimidir. Topluluk odaklı ve yüzde 100 merkeziyetsiz bir kripto para birimi olarak kabul edilir. ERC – 20 üzerine inşa edilmiştir. Kendi tanımlamasına göre, meme tabanlı bir topluluk deneyidir. Adını Japon bekçi köpeği cinsinden alan proje, kısa süre içinde göstermiş olduğu başarı ile piyasalarda dikkat çekmiştir. 

  Temelde Shiba Inu ve Dogecoin ile ciddi bir benzerlik gösteren Akita Inu (AKITA), her ikisinden de farklı bazı özelliklere sahiptir. Merkezi olmayan ve topluluk odaklı olarak çalışan bir deney proje olarak değerlendirilmektedir. Akita Inu (AKITA) projesi hakkında daha detaylı teknik bilgiye ulaşmak için kripto rehber sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

  Akita Inu (AKITA) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Akita Inu, %100 merkeziyetsiz bir şekilde tasarlanmış bir meme coin olarak kullanılır. ERC – 20 standardıyla kullanılan AKITA, çeşitli birçok işlemi gerçekleştirmek için tercih edilebilir. Akita Inu’in yerel tokeni olan AKITA, piyasalarda yatırım amaçlı kullanıma uygundur. Ethereum blok zincirine dayanan ERC – 20 tokeni olarak Doge ve SHIB ile benzer amaçlara sahip bir proje olarak öne çıkmaktadır. 

  Akita Inu (AKITA) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 AKITA fiyatı %akita-inu+try% TL. Döviz cinsinden ise %akita-inu+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Akita Inu fiyatı 24 saatte %akita-inu+yuzde%.

  Akita Inu (AKITA) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Akita Inu, 2022 yılında devam eden piyasalardaki olumsuz görünüme rağmen öne çıkmayı başaran projelerden biridir. Uzun ve orta vadede daha pozitif bir görünüm çizen AKITA, Doge ve SHIB ile benzer bir çizgide faaliyet göstermektedir. Yatırımcıların ve uzmanların beklentileri de bu yönüyle öne çıkmaktadır. 

  Akita Inu (AKITA) tokenların 1/2’sinin Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e gönderilmesi ve kalan yarısının da Uniswap havuzunda kilitlenerek anahtarların yakılması ise projeyi farklı kılan bir özelliğidir. Meme tabanlı ve tamamen merkeziyetsiz yapıda oluşu da projenin Ethereum ile ilişkisine bakılarak gelecek beklentilerini olumlu bir zeminde sunmaktadır. 

  Akita Inu (AKITA) Coin Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı? 

  İlk bakışta Akita Inu (AKITA) temelde Shiba Inu ile aynıdır. Ancak Dogecoin’den ilham alınarak oluşturulmuştur. Tamamen merkezi olmayan ve topluluk odaklı çalışan bir deney olarak tanımlanabilir. Merkeziyetsiz yapısı, topluluk odaklı olması ve Ethereum blok zinciri üzerinde ERC – 20 standardına sahip olması gibi özellikler projeye güven vermektedir. 

  AKITA Network, tokenomik ile bir sosyal deney olmasının dışında bir topluluktur. Ortak bir deneyime yatırım yapmak isteyen ve aynı doğrultuda düşünen insanları bir araya getirmeyi hedefler. Merkezi olmayan ve anonim bir sosyal medya platformu içindeki etkileşimler yoluyla işlemler gerçekleştirilebilir. Bu yönüyle de tek bir sahibi olmaması projeye güveni nispeten artırmaktadır. 

  Akita Inu (AKITA) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Akita Inu (AKITA), diğer meme coinler ile hemen hemen aynı hedefler ve teknik yapıya sahiptir. Bu projeler ile büyük benzerlik göstermesine karşın çeşitli açılardan ayrılır. Akita Inu (AKITA) projesini öne çıkaran başlıca özellikler şöyledir:

  • AKITA arzının yarısı Vitalik Buterin’e gönderildiği ve kalan yarısının da Uniswap havuzunda kilitlenerek anahtarların yakıldığı iddia edilmektedir. 
  • Ethereum blok zincirine dayanmaktadır. 
  • SHIB ile aynı olsa da belirteç ölçütleri farklıdır. 

  Akita Inu (AKITA) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Akita Inu (AKITA) avantajları kısaca şunlardır:

  • DOGE ve SHIB gibi benzer meme coinler ile güçlü bir rekabet içindedir. 
  • Yüzde 100 merkezi olmayan bir topluluk deneyidir. 
  • AKITA Vakfı tarafından finanse edilerek topluluk odaklı geliştirilmektedir. 

  Akita Inu (AKITA) dezavantajları:

  • Diğer meme coinlerde olduğu gibi piyasa riskleri yüksektir.
  • Siber saldırı riski ve güvenlik açıkları görülebilir.  

  Akita Inu (AKITA) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Akita Inu (AKITA) listeleyen büyük borsalardan bazıları şunlardır:

  • Uniswap 
  • CoinTiger
  • Poloniex
  • Gate
  • MEXC
  • OKX

  Akita Inu (AKITA) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Analistler gelecek yıllara ilişkin AKITA tahminlerini revize ettirler. Özellikle 20222 yılı sonu ve 2023 yılı sonrası döneme yönelik tahminler dikkat çekicidir. Akita Inu (AKITA) hakkında uzmanların gelecek dönem fiyat tahminleri kısaca şöyledir:

  • Wallet Investor analistleri gelecek 5 yıl içinde +%24 seviyelerinde bir kazanç potansiyeli görmektedir. Ancak daha kısa vadede sert düşüş eğilimi görülebileceği aktarılıyor. 
  • Price Prediction uzmanları ise 2022 yılı sonunda ortalama 0,00000011 dolar hedefini beklemektedir. 2025 yılı için bu hedef 0,00000034 dolar olarak belirlenmiştir. 

  Sonuç 

  Uzmanların gelecek hedefleri uzun vadede pozitif eğilim gösterse de kısa ve orta vadede oldukça riskli bir yapıdadır. Bu kapsamda Akıta Inu (AKITA) piyasa belirsizliklerinden ciddi ölçüde etkilenmektedir. Bu nedenle yatırım yapmak isteyenlerin söz konusu riskleri göz önünde bulundurmaları ve buna göre strateji belirlemeleri gerekecektir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle