Kriptopara

3 Analistten DIA Coin Geleceği, 3 Tahmin

  Merkeziyetsiz finansa geçişte veriler açısından önemli çözümler sunan DIA, gelecek tahminleriyle de önemli beklentiler oluşturmuştur. Merkeziyetsiz finans dünyasının Wikipedia’sı olma amacıyla öne çıkan proje, kripto dünyası tarafından da yakından takip edilmeye başladı. Güçlü bir duruş sergilese de piyasalardaki belirsizliklerden olumsuz etkilenmektedir. Analistlerin de bir süredir radarında yer alan DIA Coin hakkında mera edilen gelecek tahminleri ve proje detaylarını sizler için bir araya getirdik. 

  DIA Coin Geleceği

  DIA, ilgili piyasalardaki kullanıcılarına güvenilir, zincirler arası veriler sunan bir oracle ağı olarak önemli geliştirmeler sunmaktadır. Güvenle büyüyen bir ekosisteme sahip olması da uzun vadede çok daha güçlü bir pozisyon almasını sağlamaktadır. Herhangi bir ağdaki birden fazla pazardan kaynaklı olarak geliştirilen projenin yol haritasında birçok önemli geliştirme ve iyileştirmelere de yer verilmiştir. Buna göre DIA geleceğine ilişkin başlıca detaylar kısaca şöyle özetlenebilir:

  • DIA’nın büyümesi ve gelişimini desteklemek için DIA topluluğunun desteklenmesi ve ödüller kazanması için resmi çerçeve geliştirilmesinin sağlaması. 
  • 2022 yılında devam eden geliştirmeler ve iyileştirmelere ek olarak gelecek 5 – 10 yıllık projeksiyonda daha güçlü konuma gelmesi hedeflenmektedir. 
  • Piyasalarda normalleşme döneminin başlamasıyla yükselişe devam etmesi beklenmektedir. 

  DIA Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Mevcut piyasa görünümünde riskli bir yapıda olan DIA, grafik analizlerinde de net bir tavır ortaya koyamamaktadır. DIA/USDT grafiğine göre, düşen kanalı kırmış olduğuna dair yorumlar güçlenmiştir. Hacminin düşük olduğuna işaret eden uzmanlar, pump (FOMO) yapmasını beklemektedir. Küçük bir alım ile risksiz işlem yapılması gerektiği düşüncesi piyasalarda hakimdir. Genel görünümde risk faktörü öne çıksa da düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceği bildirilmektedir. Yatırımcısının olası sert düşüşlere ve piyasa oynaklıklarına karşı temkinli davranmaları önerilmektedir.  

  DIA Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  DIA, finansal veriler için açık kaynaklı bir ekosistemdir. Bir başka ifadeyle Web3 için çok zincirli, uçtan uca, açık kaynaklı bir veri oracle platformudur. Merkezi Olmayan Bilgi Varlığı olarak tanımlanmaktadır. DIA Coin ise platformun yerel kripto para birimidir. Ethereum üzerinde ERC - 20 olarak çalışmaktadır. 

  DIA, geleneksel ve dijital finansal uygulamalar için şeffaf ve doğrulanmış veri akışlarının tedarik edilmesini, doğrulanmasını ve paylaşılmasını sağlamaktadır. DIA’nın kurumsal düzeydeki veri beslemeleri, varlık fiyatlarını, meta veri deposu verilerini, borç verme oranlarını ve daha fazlasını kapsamaktadır. Teknik açıdan tüm bu görevleri yerine getirmek için çalışmaktadır.  

  DIA Kullanım Alanları Nelerdir?

  DIA platformunun temel kullanım alanı olarak veri analistleri, veri sağlayıcıları ve veri kullanıcılarını bir araya getirmek ve çeşitli kaynaklardan gelen zincir dışı verileri için finansal Dapp’ler oluşturmak için kullanılmaktadır. DIA Coin ise platformun yönetişim belirteci olarak kullanılmaktadır. DIA Coin işlevsel özelliği ile dikkat çekmektedir. Buna göre DIA Coin kullanım alanları kısaca şöyle sıralanabilir:

  • Veri toplama ve veri doğrulama,
  • Yönetişim için oylama,
  • Platform gelişiminin teşvik edilmesi için fon sağlamak,
  • Stake işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
  • Geçmiş verilere erişim sağlamak.  

  DIA Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 DIA fiyatı %dia-data+try% TL. Döviz cinsinden ise %dia-data+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, DIA 24 saatte %dia-data+yuzde%.

  DIA Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  DIA, finansal verilerin Wikipedia’sı olma hedefiyle piyasaya çıktığı ilk günden itibaren başarılı bir mesafe kat etmiştir. Çoğu yatırımcı ve uzman tarafından beğenilen proje için olumlu değerlendirmeler öne çıkmaktadır. Oracle Web3 projesinin neredeyse olmadığı ortam yok denecek kadar azdır. Partnerleri arasında AVAX, Solana, Polkadot gibi güçlü unsurların yer almasının da fiyatında gelecek dönemde daha başarılı bir görünümün ortaya çıkacağı beklentisini ortaya çıkarmıştır.  

  DIA Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Ethereum üzerinde yer alan DIA, ERC – 20 standardına sahiptir. Ethereum ağı, tüm işlemler için Ethash çalışma kanıtı işlevi tarafından korunduğundan, ademi merkeziyetçiliği nedeniyle en büyük ve dolayısıyla da en güçlü ağlardan biridir. Teknik açıdan kullanıcılarına yeterli güveni sunduğu gibi projenin kurucu ekibi ve topluluğu da güven vermektedir. 

  Paul Claudius, Micheal Weber ve Samuel Brack gibi isimler tarafından kurulan DIA Derneği, daha pek çok önemli ismin yer aldığı grup tarafından desteklenmektedir. Güçlü ekibi ve ekosistemi ile güven duyulsa da çeşitli riskler de barındırmaktadır.  

  DIA Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Teknik altyapısı, ekosistemi ve gelecek hedefleriyle DIA projesinin benzersiz birçok özelliği bulunmaktadır. Bu benzersiz özellikleri projeyi öne çıkardığı gibi avantajlı hale gelmesini de sağlayan unsurlar arasında gösterilmektedir. Buna göre DIA projesinin benzersiz olmasını sağlayan başlıca özellikler kısaca şöyledir:

  • DeFi alanında finans ve kripto dünyasındaki tarihli, doğrulanmamış, erişilmesi zor veri sorununa çözüm üreterek, açık kayanklı, doğrulanmış veri akışlarının akışını sürdürmeleri için finansal teşvik sistemi sunmaktadır.
  • Yeni bir finansal paradigmayı yönlendirmek ve büyütmek için DAO hedeflerini gerçekleştirmektedir. 
  • Çok çeşitli zincir içi ve zincir dışı borsalardan ve diğer kaynaklardan çok ayrıntılı düzeyde piyasa verilerini sağlamaktadır.  

  DIA Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Avantajları kadar dezavantajlarının da değerlendirilmesi gereken projelerden olan DIA, sunduğu birçok çözüm önerisi ile dikkat çekmektedir. Buna göre DIA projesinin sahip olduğu başlıca avantajlar kısaca şöyledir:

  • Uçtan uca Web3 için oracle’lar.
  • Merkeziyetsiz finans alnında verilerin Wikipedia’sı olmayı hedefler. 
  • Geleneksel ve dijital finansal uygulamalar için şeffaf ve doğrulanmış veri akışlarının tedarik edilmesini, doğrulanmasını ve paylaşılmasını sağlar. 

  DIA projesinin dezavantajlarından bazıları ise kısaca şunlardır:

  • Kriptoya ve merkeziyetsiz finans teknolojilerine karşı devam eden belirsizliklerden etkilenmektedir. 
  • Fiyat oynaklıklarının yüksek olduğu piyasa işlem görür. 
  • Riskli bir yatırım aracı olarak değerlendirilmektedir. 

  DIA Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  DIA Coin’i sayısız kripto para borsasından al – sat işlemleri için tercih edebilirsiniz. İşlem hacmiyle en büyük borsalarda DIA listelenmektedir. Bu sayede yatırımcıların güvenli şekilde portföylerine DIA Coin eklemeleri sağlanır. DIA Coin listeleyen borsalardan bazıları ise şöyledir:

  • Binance
  • Gate
  • Coinbase 
  • OKEx

  DIA Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Piyasalarda DIA Coin için uzman tahminleri yapılmaktadır. 2022 yılı ve sonrası için tahminlerini revize eden birçok analist, çelişkili bir projeksiyona işaret etmektedir. Buna göre uzmanların DIA Coin hakkında başlıca tahminleri şöyledir:

  • Price Prediction analistleri 2022 yılı için 0,45 dolar ortalama fiyat beklentisine sahiptir. 2023 yılı için bu hedef 0,67 dolar, takip eden 5 yıl sonunda ise 3,11 dolar seviyesine işaret edilmiştir. 
  • Digital Coin Price platformu ise 2022 yılı için tahminini 0,42 dolar olarak açıklamıştır. 5 yıllık görünümde ise 1,21 dolar hedefi dikkat çekmektedir. 2023 – 2024 yılı için kısa vade hedefi ise en düşük 0,57 dolar, en yüksek 0,88 dolar olarak belirlenmiştir. 
  • Tech News Leader analistlerinin ise 5 yıllık vade içinde 1,85 dolar hedefi dikkat çekmektedir. 

  Sonuç

  Finansal veriler için açık kaynaklı bir ekosistem yaratan ve merkeziyetsiz finansal verilerin Wikipedia’sı olmayı hedefleyen DIA, Web3 için önemli birçok sorunu çözmektedir. Genel hatlarıyla sunduğu çözümler gelecek beklentilerini de iyileştirmektedir. Mevcut görünümde ise genel hatlarıyla risk faktörü oldukça yüksektir. Bu risklere göre yatırım yapılması önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle