Akita Inu Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Meme coinlerin kripto sektöründe popülerlik kazanmasının ardından Doge ve Shiba Inu gibi benzerlerinden arasından sıyrılan Akita Inu, piyasa hareketleri ve topluluğu ile dikkat çekiyor. Bir süredir kripto yatırımcıları ve uzmanlarının da takip listesinde yer alan Akita Inu, meme coinlerin öne çıkmasının ardından geniş bir takipçi kitlesine sahip olmuştur.

  Akita Inu (AKITA) projesinin merak edilen tüm yanlarını bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. 

  Akita Inu (AKITA) Coin Nedir?

  Akita Inu, tamamen merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. Akita Inu Token, meme olarak başlayan bir kripto para birimi olarak da tanımlanır. Topluluk tarafından desteklenen Akita Inu, proje yönetişimi için Avalanche ile köprü kurmuş ve topluluğunu güçlendirmiştir. Akita Inu (AKITA) ERC – 20 memecoin olarak da tanımlanmaktadır.  

  Akita Inu (AKITA) Projesi ve Whitepaper

  Tamamen merkeziyetsiz bir kripto para birimi olarak kabul edilen Akita Inu, teknik açıdan benzerleriyle aynı çizgide ilerlemektedir. AKITA, bir ERC – 20 token olarak Ethereum blok zinciri üzerinde bulunmaktadır. Başlangıç aşamasında Doge ve Shiba Inu projelerinin küçük kardeşi olarak hareket eden bir meme coin olarak tasarlanmıştır. 60 binden fazla güçlü bir topluluk ile yoluna devam etmesi ise dikkat çekicidir. Projenin temel amacı ise Akita Inu madeni parasını bir meme coini çeşitli kullanım durumlarıyla gerçek ve daha kullanışlı bir tokena dönüştürmektir. Ayrıca zincirler arası birlikte çalışabilirliğe sahip olması da dikkat çekicidir. 

  Topluluk odaklı bir proje olması da projeye büyük ölçüde güveni artırmaktadır. Akita İnu ve Shiba Inu arasındaki farklar doğrudan token ölçümlerinde ortaya çıkmaktadır. AKITA Ağ Vakfı tarafından desteklenen proje, tüzel kişiliği olmayan ve kar amacı kurmayan bir dernek ile yoluna devam edecektir. AKITA Vakfı tarafından herkesin akıllı sözleşmelerin işlevlerini anlayabileceği materyalleri sağlamak olduğu ifade ediliyor. 

  Başlangıç aşamasında Akita İnu, uygulamalı Uniswap ticareti yaparak işlemlere başlamış olsa da kısa sürede kendine ait bir alan elde etmeyi başarmıştır. Bu kapsamda dikkat çekici bir pozisyonda yer almaktadır. Akita İnu (AKITA) projesi hakkında daha fazla bilgi almak ve projenin tüm detaylarını görüntülemek için: https://www.akita.network/ resmi bağlantı adresini kullanabilirsiniz. 

  Akita Inu (AKITA) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Akita İnu topluluk odaklı bir projedir. Polarfox Labs tarafından geliştirilen Akita İnu, Doge ve Shiba Inu benzerleri ile tasarlanmıştır. Bu yönüyle Akita İnu’nun arkasındaki ekip, Dogecoin’in küçük kardeşi olarak tanımlamaktadır. Kurucuları bilinmemekle beraber topluluk odaklı bir kripto para birimi olarak öne çıkmaktadır. Topluluk tarafından yönlendirilmesiyle topluluktaki insanların, Akita İnu protokolleriyle ne olduğu konusunda söz sahibi oldukları görülmektedir. 

  Akita İnu projesi tüzel kişiliği olmayan ve kâr amacı gütmeyen bir dernek oluşturacak AKITA Ağ Vakfı tarafından desteklenecek. Kurucuları net olarak bilinmese de güçlü destekçileri olması ve önemli projelerin arkasındaki bir ekip tarafından hayata geçirildiği düşüncesi güven vermektedir. 

  Akita Inu (AKITA) Kullanım Alanları Neler?

  AKITA, Akita İnu’in yerel tokenidir. İşlevsel özellikleriyle ilgi çeken Akita İnu, %100 merkeziyetsiz bir token olarak kullanılır. İlk aşamada uygulamalı Uniswap ticareti yaparak kullanımı başlamıştır. Kısa sürede kendine ait bir alan elde etmeyi başarmıştır. AKITA Network ekibi, Avalanche tarafından oluşturulan AB Birdge’i kullanılmasını önermektedir. Ethereum’u Avalanche’a köprü kurma için de bu yönüyle kullanımı mümkündür. Ayrıca piyasalarda da yatırım amaçlı olarak tercih edilebilir.  

  Akita Inu (AKITA) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Akita Inu projesi meme coin olarak başlamıştır. Meme olarak başlayan diğer önemli kripto para birimleri olan DOGE ve SHIB ile ciddi bir benzerlik göstermektedir. Her ne kadar benzer yanları bulunsa da bazı açılardan bunlardan ayrılmaktadır. Topluluğun desteği ile proje yönetişimi için Avalanche ile köprü sağlaması önemli farklarından biridir. Bu kapsamda Akita Inu projesini benzersiz kılan başlıca özellikleri kısaca şöyledir:

  • Arzının yarısının Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in cüzdanına aktarılması planlanmaktadır. Aslında arzının diğer yarısının bir Uniswap Havuzunda kilitli olduğu Ethereum ağı üzerinde kurulmuştur. 
  • Ethereum ağının ERC – 20 tokenlerinin tamamen merkeziyetsiz bir şekilde alınıp satılmasının sağlandığı ya da ödünç verildiği havuzlardır. 
  • Shiba Inu ile hemen hemen aynı olsa da farklı belirteç ölçütlerine sahiptir. 
  • Proje tarafından herkesin akıllı sözleşmeleri işlevini anlayabileceği unsurların sağlanması hedeflenmiştir.  

  Güncel Akita Inu (AKITA) Coin Fiyatı

  An itibari ile 1 AKITA coin fiyatı %akita-inu+try% TL. Döviz cinsinden ise %akita-inu+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Akita Inu fiyatı 24 saatte %akita-inu+yuzde%.

  Akita Inu (AKITA) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Akita Inu, teknik altyapısı, Ethereum ile ilişkisi ve proje hedefleriyle birçok yönden avantajlı bir proje olarak görülmektedir. Akita Inu (AKITA) projesinin avantajlarından bazıları kısaca şöyledir:

  • Tamamen topluluk odaklı çalışan bir projedir. 
  • %100 merkeziyetsiz bir ERC – 20 tokendır. 
  • Projenin sözleşmesi ve sosyal medya platformları ile web alanı çeşitli kuruluşlar, topluluğun desteği ile AKITA vakfı tarafından finanse edilmekte ve geliştirilmektedir. 

  Akita Inu (AKITA) dezavantajlarından bazıları ise şöyledir:

  • Diğer meme coinler gibi risk oranı yüksektir. 
  • Güçlü rakiplerin gerisinde kalabilir. 
  • Çeşitli teknik sorunlar ve siber saldırı riski ile karşı karşıya kalabilir. 

  Akita Inu (AKITA) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Akita Inu (AKITA) günümüz kripto sektöründeki önemli platformlarda listelenmektedir. Söz konusu borsalar üzerinden yatırımcıların işlem yapmaları sağlanabilir. AKITA listeleyen platformlardan bazıları şunlardır:

  • Uniswap
  • OKX
  • CoinTiger
  • MEXC
  • Gate.io 
  • Balancer
  • Poloniex

  Akita Inu (AKITA) Coin Piyasa Bilgileri

  Piyasa bilgilerine göre AKITA tokenların 1/2’si Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e gönderilmiştir. Diğer yarısı ise Uniswap havuzunda kilitlenmiş ve anahtarlarının yakıldığı iddia edilmiştir. Toplamda 100 trilyon maksimum arzı bulunan AKITA, Mayıs 2021’de 0,000028 dolar seviyesi ile en yüksek değerini görmüştür. Riskli bir piyasada işlem görmesiyle piyasa hareketleri son derece belirsiz görülmektedir. 

  Akita Inu (AKITA) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Akıta Inu (AKITA) satın almak isteyenler basit birkaç adımda bu işlemi tamamlayabilmektedir. AKITA satın almak için kısaca şu adımları takip edebilirsiniz:

  • 1. Adım: Metamask cüzdanı indirilir. 
  • 2. Adım: İlgili borsalardan Ethereum (ETH) satın alınır.
  • 3. Adım: Metamask cüzdanına alınan ETH aktarılır. 
  • 4. Adım: Uniswap’a bağlanılır. 
  • 5. Adım: Takas işlemleri gerçekleştirilir. 
  • 6. Adım: Uniswap’te ETH – AKITA çiftine likidite aktarımı yapılabilir.  

  Özet Olarak

  Kripto sektöründe meme coinler arasında öne çıkmayı başaran Akita Inu (AKITA) önemli bir konuma gelmiştir. Benzer projeler arasından özellikle Ethereum ile olan ilişkisiyle öne çıkmaktadır. Teknik açıdan ve piyasa hareketleriyle beklentileri karşılayan Akita Inu, önümüzdeki dönemde de olumlu bir görünüm çizmektedir. Riskli ve belirsizliklerin yüksek olduğu piyasalarda işlem görmesi nedeniyle yatırımcısının temkinli davranması gerekecektir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle