Akita Inu Coin Nedir? AKITA Nasıl Alınır?

  Piyasaya çıkışıyla birlikte kripto dünyasının yakın takibine giren AKITA Coin, köpek sezonu ile birlikte popülerleşti. Herkes için eşit ve şeffaf koşulları sağlama sloganıyla ortaya çıkan AKITA Coin nasıl alınır, avantajları neler, dezavantajları ne, geleceği ne yönde şekillenecek sorularına bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. 

  Akita Inu Coin Nedir?

  Akita Inu Coin, Elon Musk desteği ile adından söz ettiren köpek figürlü coinler furyasını son kahramanlarından bir tanesidir. İsmini yine Japon köpek cinsinden almıştır. İlk çıkışı ile birlikte yaptığı değer kazanımı ardından yatırımcıların dikkatini çekmiş bir kripto paradır. Çıkışından kısa süre sonra %700’lük değer kazanımı yaşayan Akita INU Coin, merkezi olmayan topluluk odaklı kripto para birimdir. Geleceği ve güncellenmesi hakkında tüm kararlar geniş kitleli geliştirici topluluğu tarafından verilen yönetişim odaklı bir projedir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Akita Inu Coin projesinin amacı deneysel bir süreci ortaya koymak ve AKITA Coin ile ilgilenen her yatırımcıya aynı faydayı sunabilmektir. Bu yüzden AKITA Coin borsalarda listelenmeden önce her hangi bir geliştirici adı ortaya atılmamıştır. Ana geliştiriciler ile sürece katkı sağlayanlar veya AKITA Coin satın alanlar her daim aynı avantajlardan yararlanacaklar. Projede amaç oy esası ile coin’i geliştirmek ve herkesin hayali olan kar sağlama hedefine ilerleyen süreçlerde ulaşmak. Yani AKITA Coin umutları olan birçok yatırımcıyı Elon Musk’ında desteklediği köpek akımlı kirpto para projesi altında birleştiriyor. Projenin diğer detaylarını öğrenmek için şu adresten Whitepaper içeriğine ulaşabilirsiniz.

  Akita Inu Coin Yorum

  AKITA Coin hakkında analist ve yatırımcı yorumları incelendiğinde olumlu görüşlere ulaşmak mümkündür. Analistler yorumlarında AKITA Coin’inden söz ederken DOGE Coin üzerinden örnekler vermeyi tercih ediyorlar. Analistler DOGE-1 Ay Görevi diye bir konunun dünya gündeminde olduğunu, AKITA Coin’in de yakın tarihlerde bu tip çarpıcı projelerde yer alabileceğini vurguluyorlar.

  Akita Inu Coin Geleceği

  Analistlere göre AKITA Coin yakın gelecekte başarılar ile buluşabilir. Diğer yandan değer kazanımını kayda geçirebilir. 2021 Mayıs içinde seri şekilde kayda geçen fiyat inişlerinin ve çıkışlarının gayet normal olduğunu belirtiyorlar. Çünkü AKITA Coin’in henüz piyasada çok yeni olduğunu ve yatırımcının ona ısınmaya çalıştığını aktarıyorlar.

  Analistler bu belirsizliğin 2021 senesi Haziran ayında ortadan kalkabileceğini açıkladılar. Bu noktada ise AKITA Coin’in hızla değer kazanabileceğini ve 0.000025 dolar ile 0.000030 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini düşünüyorlar. 

  Akita Inu Coin Fiyatı

  An itibari ile 1 AKITA coin fiyatı %akita-inu+try% TL. Döviz cinsinden ise %akita-inu+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Akita Inu fiyatı 24 saatte %akita-inu+yuzde%.

  Kripto para fiyatlarının her daim oynaklığı öne aldıklarını biliyoruz. Bu yüzden volatiliteden etkilenen anlık fiyatları takip etmeden alım-satım emrine gidilmemelidir.

  Akita Inu Coin Nasıl Alınır?

  Akita Inu Coin almak için atmamız gereken basit adımlar şunlar:

  • 1. Adım: AKITA Coin şuanda Uniswap, Poloniex, Gate.io, MXC.COM, XT.COM, 0x Protocol borsalarında işleme dahil oluyor. Öncelikle, bu borsalardan herhangi birine erişelim.
  • 2. Adım: Hemen ardından borsa hesabını açıp, sistemin bize sunacağı KYC işlem adımlarını eksiksiz şekilde tamamlayabiliriz.
  • 3. Adım: Ardından aktifleşmiş bir hesaba sahip olacağımız için borsadan “para yatır“ sekmesine girerek, hesaba para transferi gerçekleştiriyoruz.
  • 4. Adım: Alım-satım için uygun bakiyeye sahip olan hesabınız ile artık AKITA Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına geçebilirsiniz.
  • 5. Adım:Bu alanda güncel fiyat değerinden veya uygun fiyat belirlemesi üzerinden AKITA Coin alım emri verilir. 
  • 6. Adım:Emir onayı ile birlikte AKITA Coin bakiyesinin hesaba geldiği görülür. Bu miktar borsaya bağlı sanal cüzdanda veya daha güvenli olan donanım cüzdanlar saklanabilir. 

  İşlem adımlarını doğru bir şekilde izlediğinizde AKITA Coin alımını rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Akita Inu Coin avantajları:

  • Eşit Fayda: AKITA Coin sahipleri topluluk için dağıtılan ödüllerden ve ağa, coin güncellemelerine katkı sağlama işlemleri ardından verilen hediyelerden eşit oranda yararlanırlar.
  • İşlem Hızı: AKITA Coin teknolojik yanıyla bir kaç dakika içinde alım-satım emri onayı almayı sağlıyor. Cüzdanlar arası transferi sınır ötesine yaparken de aynı hızı kullanıcılarına sunuyor.
  • Düşük Masraf: AKITA Coin hem diğer kripto para birimleri ile hızlı takasta hem de sınır ötesine gönderimde oldukça düşük işlem ücreti açığa çıkarıyor.

  Kripto para birimi borsalara henüz yeni giriş yaptığı için ek avantajları hakkında belirsizliklerin bulunduğunu söylememiz gerekir. İlerleyen süreçte borsalarında vereceği kararlara göre farklı avantajları elde etmek için kullanılabilmesi mümkün görülüyor.  

  Dezavantajları Ne?

  Akita Inu Coin dezavantajları:

  • Belirsizlik: AKITA Coin henüz piyasada kısa bir süredir yer alıyor. Bu yüzden fiyat çıtasını maksimum nereye kadar alabilir, erişilebilirliği artacak mı gibi soruların cevaplarını almak mümkün değildir. 
  • Saldırı Riski: AKITA Coin sanal cüzdanda saklanırken ağda oluşabilecek saldırı riskleri ile karşı karşıya kalabilir. Donanım cüzdanda saklama ardından bu riskler ortadan kaldırılabilir. 
  • Kısıtlı Erişim: AKITA Coin henüz belirli kripto para borsalarında yer alıyor. Binance diğer işlem hacmi geniş borsalarda listelenmemiş durumdadır. Bu yüzden ilerleyen süreci takip etmek gerekiyor.

  Sonuç

  Bu yazımızda yatırımcıların dikkatini üzerine çeken AKITA Coin hakkında pek çok detaya yer verdik. DOGE, SHIB derken ardından AKITA coin geldi ve adeta köpek sezonunun parlayan yıldızı olmuştur. Analistler onun 2021 senesinde değer kazanabileceğini düşünüyorlar. Diğer yandan DOGE gibi çarpıcı projelere atılım yapabileceğini belirtiyorlar.

  AKITA Coin beklentileri karşılarsa, 2021 senesinden itibaren parlak bir imajı çizmeye devam edebilecek. Elbette pozitif ihtimaller gibi negatif ihtimallerin gerçekleşmesi de mümkün. Özellikle arzı çok yüksek olan ve fiyat bakımından aşırı fiyatlanan bu tür kripto paralar için dikkatli olmakta yarar var.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle