Kripto Para

Bitcoin yükselecek mi düşecek mi? Uzmanlar yanıtladı!

  Lider kripto para biriminde dün yaşanan %10’luk yükseliş sonrası gözler uzmanlara çevrildi. Son sürpriz sonrası BTC tamam mı devam mı diyecek? Uzmanlara göre yükseliş “saman alevi” gibi sınırlı kalacak!

  MicroStrategy’nin 500 milyon dolarlık hisse satışı ile Bitcoin (BTC) alacağı beklentisi piyasaları yeşillendirdi! Lider kripto para birimi bu söylentiler ile önceki gün %10’dan fazla artarak yeniden kendisini 21 bin doların üzerine çıkardı. Kripto para analistleri ise yatırımcıları “geçici” yükseliş konusunda uyararak, Bitcoin’de aşağı yukarı nasıl bir yol haritası çizdiklerini paylaştılar.

  Daniel Kostecki’ye Göre Bitcoin’de Yükseliş Devam Edebilir!

  Conotoxia’dan kıdemli piyasa analisti Daniel Kostecki, yaşanan son BTC yükselişinin devamına yönelik olumlu görüş beyan eden bir isim olarak karşımıza çıkıyor. BTC değerlendirmelerini paylaşan Kostecki, “Alıcılar aynı hissiyatla devam edecek olursa, 22 bin 400 – 23 bin dolarlık bölgeye ulaşmak sürpriz olmaz” derken, yatırımcıların her an satış yapabilecekleri konusunda uyarılarda bulunmayı da ihmal etmiyor.

  Joe DiPasquale’den “20 Bin Dolar Altı” Uyarısı!

  Kripto para hedge fonu yöneticisi BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale ise bu yükselişin geçici olacağını düşünen isimlerin başında geliyor. Haftanın son iş günü BTC fiyatlarında yaşanan hareketleri, “Makro ortamda önemli ölçüde değişen pek bir şey olmadığı için tipik short pozisyonların kapatılması ve short squeze hareketi olabileceği” şeklinde değerlendiriyor.

  DiPasquale, CoinDesk aracılığı ile paylaştığı mesajında Bitcoin için yeniden 20 bin dolar altına işaret ederek, “Şu anda uzun vadede bir trend değişimi beklemiyoruz ve BTC için 20 bin dolarlık bölge civarında ve altında daha fazla birikim yapmayı dört gözle bekliyoruz” ifadeleri ile beklentilerini paylaştı.

  Sam Bankman-Fried: Ayı Sezonu Sona Erdi!

  Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitcoin’de yaşanan son hareketi “Ayı sezonunun bitişi” olarak yorumladı. CNBC’ye verdiği röportajda istikrar vurgusu yapan Bankman-Fried, “Bence asıl sancılı dönem dört ay kadar önce yaşandı. Bundan sonra daha fazla sıkıntı yaşanacağını öngörmüyorum. Piyasada durumlar büyük ölçüde istikrara kavuştu.” ifadelerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle