JPMorgan’a göre ETH’nin adil değeri 1.000 dolar

  Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri kripto para piyasaları ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Analist ekibi, Ethereum (ETH) ağındaki hareketliliklerden yola çıkarak Ethereum’un adil piyasa değerinin 1.000 dolar seviyesinde olduğunu açıkladı.

  Lider altcoin Ethereum (ETH), Nisan ayının başlarında gelen toplu rekor hareketliliğinden payını almayı başarmıştı. Ardından Nisan ayı sonlarına doğru piyasada Bitcoin (BTC) öncülüğünde sert düşüşler görülürken düşüşlerini sınırlayarak dikkatleri çekmişti. Ardından Mayıs ayına da rekorlarla giriş yapan Ethereum, yeni haftada rekorunu bir kez daha yeniledi ve 4 bin doların üzerine çıkarak önemli bir barajı geçmiş oldu. JPMorgan analistleri, 7 Mayıs Cuma günü kripto para piyasalarını çeşitli yönlerden değerlendirdi ve değerlendirmede Ethereum’a da yer verildi.

  Ethereum Piyasa Değeri ile JPMorgan’a Artık Çok Yakın

  Nikolaos Panigirtzoglou liderliğinde JPMorgan analist ekibi 7 Mayıs tarihinde bir değerlendirme yaptı. Değerlendirmede Bitcoin dominansı, altcoin pazarı ve Ethereum ele alındı. Bitcoin fiyatı Pazar günü 58 bin doların altına gerilemişti ve yeni haftada tekrar 59 bin doların üstünü test etti. Öte yandan Nisan ayı sonunda 2,1 trilyon dolar olan kripto para piyasasının değeri, yeni haftada 2,5 trilyon dolara yükseldi. Bunlarla birlikte Ethereum da 4 bin doları aştı.

  2021 yılının başından bu yana 5 kat değerlenen Ethereum 10 Mayıs tarihinde 4 bin 157 dolar ile tüm zamanların rekorunu belirledi. CoinGecko verilerine göre Ethereum’un piyasa değeri 475 milyar dolara ulaştı. JPMorgan’ın piyasa değeri ise 488 milyar dolar seviyesinde. Yani Ethereum bu alanda JPMorgan’a çok yaklaştı. 

  Ethereum’un Adil Değerinin Üstünde Olmasının Nedeni Ne?

  JPMorgan analist ekibi Ethereum Blockchaini’ni değerlendirdi. Ekip değerlendirme sonucunda Ethereum’un adil değerinin 1.000 dolar olduğunu ortaya koydu. Ekip bu hesaplamayı yaparken Blockchain’deki bilişim gücüne ve aktif adres sayısı gibi verilere başvuruyor. JPMorgan, Ethereum’un adil değerinin üstünde olmasının sebebini kurumsallardan gelen talep ve ETH ağında gelecekteki güncellemeler olarak belirledi.

  Banka 2 Hafta Önce De BTC ve ETH’yi Karşılaştırmıştı

  Banka 2 hafta önce de “Ethereum Neden Daha İyi Performans Sergiliyor?” başlıklı bir rapor yayınlamıştı. Raporda, Bitcoin ile Ethereum’un grafikleri karşılaştırılmıştı. Söz konusu raporda da DeFi uygulamalarındaki ve genel anlamda ETH ekosistemindeki büyümenin, ETH için boğa koşusuna zemin hazırlayabileceği ifade edilmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle