Kriptopara

En Popüler Meme Coinler - MEME Kripto Paralar 2022

  2021 yılından bu yana meme coin’ler büyük bir ilgi görmeyi sürdürüyor! Yeni yılda da özellikle Elon Musk’un hamleleri ile DOGE ve SHIB başta olmak üzere geleceği parlak coinler listelerinde meme coin’ler zirvede yer alıyor.

  İşte En Popüler Meme Kripto Paralar

  Yeni yılın en popüler şaka coinlerini sıraladığımız yazımızda 2022 yılına damga vurması beklenen 10 meme coin’i sizler için listeledik.

  Dogecoin (DOGE)

  Piyasa çıkışı ile birlikte büyük ses getiren ve meme coin’lerin atası olarak kabul edilen Dogecoin, Elon Musk’un koşulsuz desteği ile 2022 yılında da büyük potansiyel vaat etmeye devam ediyor. Musk’un büyük desteği ile birlikte metaverse’de boy göstereceğini duyurması, şaka coin’de işlerin ciddiye bindiğinin güçlü sinyalleri olarak gösteriliyor.

  Tesla’da DOGE ile ödemeyi kabul eden milyarder Elon Musk, Twitter hissedarı oldu ve Dogecoin’e yeni bir alan açmaya çoktan başladı. Twitter Blue abonelik ücretleri için DOGE’nin kabul edilebileceği sinyallerini de paylaşan Musk’la birlikte halihazırda CoinMarketCap’te 11. sırada yer alan DOGE geleceği, uzmanlara göre göz kamaştırıyor!

  Shiba Inu (SHIB) Coin

  Kendisini DOGE killer olarak tanımlayan ve tıpkı hedeflediği DOGE gibi Elon Musk’un gözdeleri arasında yer alan Shiba Inu, en popüler ikinci meme coin olarak listenin ikinci sırasında yerini alıyor. 2021 yılı Ekim ayı zirvesinden bu yana düşüş görülen SHIB Coin’de uzmanlar, düşüşün artık noktalanarak 2022 yılında yeni zirvelere ulaşılabileceğini konuşuyor.

  Shiba Inu DOGE’ye göre daha profesyonel bir şekilde kripto para hayatına start verdi. Ethereum tabanlı olarak geliştirilmesinin yanında ShibaSwap ismi ile kendi DEX’ine sahip olan kripto para birimi, başlattığı sanatsal NFT hareketiyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Öte yandan Ethereum geliştiricisi Vitalik Buterin’in de bağış için tercih ettiği SHIB Coin’de bu yıl yaklaşık 6 aylık suskunluğun bozulacağı görüşünün uzmanlarca benimsendiğinin altını çizmek gerekiyor.

  Pitbull (PIT) Coin

  Dogecoin’in start verdiği köpek temalı kripto para akımına Mart 2021’de katılan PIT Coin, oldukça iddialı bir giriş yaparak adından söz ettirmeyi başardı. 2022 yılı Mart ayına damgasını vuran Pitbull’un Binance Akıllı Zincirinde (BSC) geliştirildiğini hatırlatmak isteriz.

  Anonim bir geliştirici ekibin kazandırdığı ve giderek kendisine daha fazla kripto para borsasında yer bulan PIT Coin geleceği için uzmanlar, 2022 yılının parlak geçeceğini düşünüyorlar. Uzmanlara göre PIT geleceği, yeni kripto para borsalarından gelecek listelenme haberleri ile şekillenecek. PancakeSwap ve CoinTiger gibi önemli borsalarda yer almayı başaran token’in her yeni borsa listelenmesi ile değerini artıracağı düşünülüyor.

  Kangal (KANGAL) Coin

  Adını ülkemizin Sivas ilinin sembolüne dönüşen Kangal köpeğinden alan KANGAL Coin, 22 Aralık 2021’de CoinMarketCap’e kaydedilerek yeni yıla popüler bir başlangıç yaptı. 20 Nisan 2021 tarihine kadar soluksuz yükselerek 260 katlık bir değer kazanan token’in yükselişine kaldığı yerden devam etmesi bekleniyor!

  Sahiplerine Kangal DAO’da oy hakkı sunan ve projenin geleceğini şekillendirmeyi vaat eden bu meme coin, ayağının tozu ile NFT pazarına girmeye hazırlanıyor. 100 milyar jeton arzına sahip olan ve Kangal takımına herhangi bir jeton tahsis edilmemesi ile dikkat çeken projenin uzmanlarca yakından izlendiğini ve 2022 yılında kendisinden büyük potansiyel beklendiğini ifade etmek isteriz.

  Samoyedcoin (SAMO)

  Solana kullanıcılarının eğitiminden işe alımına kadar pek çok konuda yardımcısı olmak adına geliştirilen SAMO Coin, adını Doğu Avrupa’dan gelen Samoyed ırkından adını aldı. Kurtlara benzeyen 14 eski ırktan birisi olan köpek cinsinin adını verdiği SAMO Coin, Solana ekosisteminin benimsenmesi hedefi ile çoktan deneysel bir Web 3.0 topluluk parasına dönüşmeyi başardı.

  Kasım 2021’in ilk günü 0,26 USDT zirvesinden başlayan geri çekilmesinde %92 değer kaybeden bu kadim token’de uzmanlar, iyi bir kar potansiyeli olduğunu düşünüyor. Üstelik uzmanlara göre 2022 yılıyla birlikte düşüş trendinin sonlanmasını ise yeni bir yükselişin habercisi olarak değerlendiriyor. Merkezi olan ve olmayan pek çok borsadan satın alınabilen SAMO Coin’in ayrıca tamamı özel tasarım 5.525 parçalık bir NFT koleksiyonu da bulunuyor.

  Husky (HUSKY) Coin

  Elon Musk’un gelişimi için ihtiyaç duyduğu her şeyi verdiği köpek temalı meme coin’ler, HUSKY Coin’in de doğuşundaki en büyük motivasyon kaynağı oldu. Shiba Inu gibi Dogecoin’e savaş açmak yerine onun ne kadar muhteşem olduğu görüşünü benimseyen HUSKY Coin, tıpkı öncülleri gibi merkezi olmayan bir topluluk deneyi olarak geliştirildi.

  Token’lerin yarısını Vitalik Buterin’e gönderen ve diğer yarısını Uniswap havuzuna kilitlediği iddiası ile kripto para arenasına güçlü bir giriş yapan Husky, 2021 yılının ortalarını hayli hareketli geçirdi. Buterin’in kendisine hediye edilen %50’lik token arzını Hindistan’a bağışlaması ile dikkatlerin yeniden üzerine çevrildiği projede uzmanlar, yeni yıl için umutlu konuşuyor. Binance Smart Chain (BSC) ile kurulan ve analistlerin başarılı bulduğu köprü çerçevesinde HUSKY geleceği uzmanlarca değerlendirilmekte ve 2022 yılında önemli bir yükseliş kaydedilme ihtimali üzerinde yoğunlaşılmaktadır.

  Doge Token (DOGET)

  Kendisini Dogecoin’in daha yeşil ve verimli bir sürümü olarak tanıtan Doge Token, güvenlikten ödün vermeyen yapısı ile dikkat çekiyor. Hızlı ve düşük masraflı işlemler sunmayı hedefleyen DOGET Coin’in en büyük motivasyonu ise şüphesiz, daha düşük enerji masrafları ve daha yeşil bir kripto para birimi!

  %51 oranında saldırı koruması sağlaması ile dikkat çeken projede Dogecoin ile olan isim benzerliği de uzmanların üzerinde önemle durduğu konular arasında yer alıyor. Dogecoin’e ek olarak sunulan artıların güç vermesi beklenen projede analistlerin de 2022 yılı için olumlu konuştuğunu not olarak eklemek isteriz.

  ShibaPub (SHIBAPUB) Coin

  Shiba Inu’nun ilham verdiği bir diğer önemli meme coin projesi ShibaPub’tur. SHIBAPUB web sitesinde “Elon Musk’u seviyorum” ifadelerine yer vererek doğrudan hedefine multimilyarderleri almayı tercih etti.

  BSC tabanlı bir meme coin olan SHIBAPUB, CoinTiger üzerinden alınıp satılabilmektedir. En büyük handikapı tek bir borsada listelenmesi olan SHIBAPUB için uzmanlar, bu yıl yeni borsa listelenmeleri ile bu handikapın aşılacağını düşünüyor.

  Dogeswap (DOGES) Coin

  Dogeswap isimli merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) ile aynı anda oluşturulan DOGES Coin, NFT alanında hizmet vermektedir. Köpek akımından yararlanmak için seçtiği isim yanında NFT ticaretinden gelir elde edilmek için kullanarak blockchain trendlerini yakından takip ettiğini göstermektedir.

  DOGES Coin pek çok meme coin aksine kendi çizdiği yol haritası ile token’ine kullanım alanı kazandırıyor. Dogeswap içerisinde stake havuzları, işlem ücretleri ve farming mekanizmaları DOGES ile işlerlik kazanıyor. Ayrıca NFT’ler üzerinden DOGES Coin ödemeleri alınarak token’in kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor. Tüm bu artılar uzmanların dikkatini çekerek 2022 yılı için DOGES Coin’e bir şans tanınıyor.

  Kishu Inu (KISHU) Coin

  Meme coinleri ileri bir seviyeye taşıma misyonunu üstlenen Kishu Inu, adını Japon Irkı Kishu köpek cinsinden aldı. Tamamen topluluğa ait olarak geliştirilen KISHU Coin’de geliştiriciler için jeton tahsis edilmediğini belirtmek isteriz.

  17 Nisan 2021’de piyasaya sürülen KISHU Coin; karşılıksız tokenler, DeFi ve katılım ödüllerine yeni bir akım getirmeyi düşünmektedir. Öyle ki New York Times Meydanı’nda KISHU Coin’i tanıtan bir dizi reklam panosu yardımı ile projenin popülerliği desteklenmiştir. 2021 yılında etkileyici bir giriş yaptığı kripto para dünyasında yaşadığı değer kaybı ile yatırımcısı hüsrana uğratsa da uzmanlar, KISHU Coin’e bir şans tanıyor. Uzmanlara göre KISHU geleceği, 2022 yılında yükseliş yönündeki beklentileri destekliyor.

  Özet

  Meme coinler 2021 yılının en çok konuşulan kripto para birimleri oldu. Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi isimlerin etkisi ile köpek temalı meme coinler adeta uçuşa geçerek yatırımcılarına büyük servetler kazandırdı. Yıl sonuna doğru popülaritenin azaldığı meme coinlerde 2022 yılı yeniden bir trendin başlayabileceğini gösteriyor. Uzmanlar 2022 yılı için 10 meme coini öne çıkarırken bu kripto para birimlerinin herhangi bir teknoloji ya da yenilik sunmamaları nedeniyle “shitcoin” olarak adlandırıldıklarını belirtmek isteriz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle