Kriptopara

En Popüler 8 Meme Token 2021

  2021 senesinden itibaren çok daha popüler hale gelmeye başlayan meme kripto paralar yatırımcılar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Özellikle Dogecoin’in devasa değer kazanımları ardından ilgi odağı haline geldiler. Bu yazımızda, ilgi çeken bu kripto paralar hakkında daha geniş bilgiyi sizlere sunmak için popüler olan 8 meme Token hakkında detayları sunacağız. 

  En Popüler 8 Meme Token

  En popüler 8 meme token listesinde SHIB, DOGE, PIT, KISHU gibi varlıklar yer alıyor. Geneli köpek akımı meme kripto para birimleri olan bu varlıklar hakkında detaylı bilgilere gelin hep birlikte bakalım. 

  SHIB Coin

  SHIB Coin, en popüler meme kripto paralar arasında yer alıyor ve kendini DOGE killer olarak tanıtıyor. SHIB Coin piyasaya girişi ile birlikte etkili bir değer kazanımını kayda almıştır. 2021 senesi Haziran ayının ilk haftası içinde değer kaybını tabloya alsa da, analistler SHIBA Geleceğinin, özellikle 2021 sonlarına doğru değerlenebileceğini belirtiyorlar. 

  Deney niteliğinde olan SHIB Coin, kendine geniş bit topluluğu yaratmayı ve onların destekleri ile fiyat artışlarına gitmeyi amaçlıyor. Diğer yandan işlem hızı, düşük masraf ve ERC-20 tabanlı akıllı sözleşmeleri devre alma avantajlarını sunuyor.

  Dogecoin

  Dogecoin, piyasaya çıkış yaptığında en büyük yankıyı getiren meme kripto para oldu. Elon Musk’ın desteklediği Dogecoin üzerinde yeni çalışmalar gerçekleştirilen bir kripto para birimidir. 2021 senesi içinde son güncellemeler ile hızının maksimuma çıkacağı geliştiricileri tarafından aktarılmıştır. 

  Son olarak Coinbase Pro’da işleme girmesi kesinleşen Dogecoin, %16.000’lik varlık kazanımını, 2021/1 Ocak tarihinde DOGE satın alan yatırımcılarına sundu. Analistler, DOGE geleceğini son derece parlak gördükleri meme kripto paralar arasında yer alıyor.

  PIT Coin

  PIT Coin, Dogecoin’in yaratmış olduğu köpek akımı kripto paralar kafilesine eklenen yeni varlıklar arasındadır. PIT Coin analistlerin DOGE ve SHIB Coin kadar güçlü bulmadıkları bir meme kripto para olarak biliniyor. Grafik tasarımcılar, yazarlar ve web geliştiriciler tarafından tasarlanan PIT Coin, aslında geniş bir topluluğa sahiptir. 

  Pitbull platformunda hisse sahibi olmak, ödüllerden yararlanmak için kullanılıyor. Analistler, gelecekte PIT Coin’in 2021 Ağustos ayında etkili bir değer kazanımı yapabileceğini düşünüyorlar. 

  KISHU Coin

  KISHU Coin, Japon ırkı Kishu köpeğinden esinlenilerek geliştirilen bir meme kripto paradır. Sahiplerine işlem üzerinden ödül kazandıran ve piyasaya girişi ile büyük ilgi alan bir kripto para olarak bilinir. KISHU ağındaki her işlem için %2 oranında KISHU Coin’i ellerinde bulunduran yatırımcılar, pasif gelir kazanmaya başlayabiliyorlar. KISHU Coin bir meme kripto para olmasının yanında, staking harici elde hisse bulundurma ile yeni coinleri kazandıran bir projedir. KISHU Coin'in gelecekte değer kazanabileceklerini düşünüyorlar.

  HUSKY Coin

  HUSKY Coin, Doge Killer olmak yerine onun muhteşem olduğunu savunana bir slogan ile piyasa çıkarılan kripto paradır. Elon Musk’ın sempati duyduğu köpek akımı kripto para birimleri arasında olmak gurur duyan proje, kendi topluluğunu yaratmayı amaçlıyor. 

  Kurucusu olmayan, tamamen sahiplerince yönetilen HUSKY Coin’in, %50’lik arzı Buterine hediye olarak verilmiştir. Buterin ise bu miktarı Hindistan’a bağışlamıştır. Binance Smart Chain ile körü kuran Husky ağı analistlerce başarılı bulunuyor.

  SHIBAPUP Coin

  SHIBAPUP Coin, SHIBA INU Coin’den ilhan alınarak yapılan ve onun küçük kardeşi olarak tanıtılan meme kripto paradır. Web sitesinde ise elinde “Elon Musk’ı seviyorum“ ifadesi yer alan bir kupayı taşıyan, Shiba Inu yer alıyor. 

  PancakeSwap üzerinden satın alınabilen bu meme kripto para, hız ve düşük masraf harici ek bir avantaj sahip değildir. Proje, sitesinde çeşitli kripto para projelerinde yer alan köpekleri tanıtıyor ve geniş kapsamlı bir işlem alanından çok blog konseptine benziyor. 

  DOGET Coin

  DOGET Coin, Steller üstünden çalıştığı bilinen ve çevreci meme kripto para birimi sloganı ile piyasaya çıkan varlıktır. Dogecoin’den daha çevreci bir modele sahip olduğu belirtilen DOGET Coin, %51 oranında saldırı koruması sağlıyor. 

  Güvenliği, hızı, düşük masrafı, yükse verimliliği öne aşan bir proje olarak biliniyor. Kendini destekleyen geniş bir topluluğa sahip olan DOGET projesi, enerji masraflarını düşürerek coin kazanma fikrini savunuyor. 

  DOGES Coin

  DOGES Coin, DOGES adlı merkeziyetsiz kripto borsası ile aynı anda oluşturulan meme kripto paradır. Bir DEX üzerinde çalışan bu köpek akımı kripto para, NFT’leri oluşturmak ve onların satışından gelir elde etmek için kullanılabilir. 

  Satılan veya beğenilen NFT’ler üzerinden DOGES Coin ödemesi alınır. Projenin DEX’i içinden borsa alanına, staking havuzlarına, farming mekanizmalarına, NFT satış bölgelerine ulaşılabiliyor. Bu alanların tümünde ise DOGES Coin ile işlem yapmak mümkün hale geliyor. 

  Sonuç

  Kripto para piyasasının gelişmesi ile birlikte köpek akımı meme kripto paraların da sayısı bir hayli yükseldi. Gördüğümüz gibi her biri farklı işlevlere sahipler ve artık sadece espri amacıyla kullanılmıyorlar. Kendilerine ait toplulukları olan bu projelerin gelecekte değerlenebilecekleri düşünülüyor. Elbette bu projelere yatırım yaparken yatırımcıların çok dikkatli olması gerekiyor.

  Yatırım yapılacaksa bile çok ufak miktarlarda alım yapılabilir. Zira unutmamak gerekiyor ki çoğu kripto para kullanıcısı bu tür coinleri “shitcoin” olarak da nitelendiriyor. Genelde bir trend veya akım sonucu popüler hale gelip fiyatları yükseliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle