PayPal kripto para piyasasında yeni hedeflerini duyurdu

  En büyük ödeme sistemleri şirketi PayPal, kripto paralar üzerindeki planları hakkında yeni rapor yayınladı. PayPal CEO’su Daniel Schulman, kripto para hedefleri için yeni bir özel iş birimi oluşturacaklarını söyledi…

  Ödeme devi PayPal CEO’su Daniel Schulman, kripto para basınında da geniş bir yer bulan yeni bir rapor faaliyet raporu yayınladı. Mevcut finansal sistemin modasının geçtiğini aktaran Schulman, işlemlerinin daha ucuz maliyetlerle tamamlandığı kripto para piyasasını övdü. Ünlü yönetici, şirketin kripto para piyasasındaki yeni planları hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı.

  Kripto para sektöründe yeni bir iş birimi planı hazırlığında olan PayPal’in yetkili ismi bu konu hakkındaki açıklamasında şunları söyledi: “Tüm insanların sadece zenginlerin değil, bir dijital finansal sistemin parçası olmasını sağlayan bir gelecek hayal edebiliyoruz. Bu daha kapsayıcı geleceği şekillendirmeye yardımcı olmak için yeni kripto para, blokzinciri ve dijital para birimleri iş birimimize önemli ölçüde yatırım yapıyoruz.”

  Kripto Paralarla Alışveriş İmkanı 

  Schulman ayrıca, müşterilerin 29 milyon mağazadan kripto paralar ile alışveriş yapabilmesine olanak sağlayacak bu öncü başarıdan dolayı heyecan duyduğunu aktardı. CEO, “Hizmetin bu çeyreğin sonlarında kullanıma sunulmasını tahmin ediyoruz ve önümüzdeki birkaç ay içinde ilk uluslararası pazarımızı başlatmayı umuyoruz.” ifadelerini kullandı. Kripto ile Venmo entegrasyonunun ise önümüzdeki aylarda tamamlanarak işleme geçirilmesi ön görülüyor.

  Ödeme devi PayPal’in başındaki isim, söz konusu hedeflerini “kripto paralar, blokzinciri ve dijital para birimleri etrafında kapsamlı bir yol haritasının sadece başlangıcı” olarak nitelendiriyor. Ekim ayında kripto para startup’ı Paxos ile yeni bir ortaklık anlaşması imzalayan PayPal, bu hamlesiyle kripto para sektöründe heyecanlı olduğunu göstermişti.

  “Yeni Fırsatların Başlangıcı”

  Bu anlaşmayla birlikte hizmetler geçtiğimiz günlerde resmen hayata geçti. Böylelikle ABD merkezli kullanıcılara açılan bu hizmetle ilgili Schulman şu ifadeleri kullandı: “Bu, yeni dijital para biçimlerini kabul etmek için düzenleyicilerle el ele çalışırken gördüğümüz fırsatların sadece başlangıcı.” Uzmanlar, PayPal’ın merkez bankası dijital para birimlerini de entegre edebileceğini tahmin ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle