Kripto Para

Coinbase 1.9 milyar dolarlık gelir hisselere de yansıdı

  Kripto para sektöründe en çok tercih edilen ABD merkezli kripto para borsası Coinbase yeni açıklamasıyla gündeme geldi. Dev borsanın 2021 yılının ikinci çeyreğinde kripto para işlem gelirlerinden 1.9 milyar dolar gelir elde ettiği açıklandı…

  Kripto para sektörü hızla büyümeye devam ediyor. Dünya çapında geniş kullanıcı kitlesine sahip olan ve ABD’nin en büyük kripto para işlem platformu olan Coinbase, son duyurusu ile dikkatleri üzerine çekti. Dev borsadan yapılan açıklamada rekor kazanç belirtildi. 

  Coinbase borsası, 2021 yılının ikinci çeyreğinde yapılan kripto para alım satım işlemlerinin gelirinden 1.9 milyar dolar kazanç sağladığını duyurdu. ABD’nin en büyük borsası unvanını taşıyan Coinbase şu anda aylık 8,8 milyon işlem yapan kullanıcıya ve 68 milyon toplam kullanıcı sayısına sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 

  Coinbase Gelirleri Arttı

  ABD’nin Nasdaq teknoloji şirketleri borsasında listelenen Coinbase, halka açık bir şirket olarak ikinci çeyrek raporunda 1,9 milyar dolarlık işlem geliri duyurdu. Popüler kripto para analistleri, borsanın 1.57 milyar dolarlık işlem geliri elde edeceğini tahmin ediyorlardı. Ancak borsanın açıklaması bu tahminlerin de üzerinde geldi. 

  Borsadan yapılan açıklamada, ilk çeyrekteki 771.5 milyon dolarlık gelirin 1.6 milyar dolara yükseldiği de belirtildi. Milyonlarca aktif kullanıcısı olan Coinbase borsası, kripto para sektöründe adından sık sık söz ettirmeyi başarıyor. 

  Coinbase Hisselerine Olumlu Yansıdı

  Dev kripto para borsasından yapılan açıklamada, faiz, amortisman ve vergi öncesi kâr, geçen çeyrekteki durumuyla güncel durumu karşılaştırdı. FAVÖK olarak kısaltılan bu miktar geçtiğimiz çeyrekte 1.12 milyar dolarken ikinci çeyrekte 1.15 milyar dolara yükseldi. 

  Son olarak 1.9 milyon dolarlık işlem gelirleri ve 103 milyon dolarlık abonelik hizmet gelirleri dahil olmak üzere toplam 2,2 milyar dolar gelir sağladı. Coinbase borsasının hisseleri bu açıklamaların ardından mesai sonrası işlemlerde bile ciddi oranda yükseliş gösterdi. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle