Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında Bitcoin fiyatının toparlanma hareketini hızlandırması yatırımcıların yüzünü güldürdü. Lider kripto para biriminin satış baskısına rağmen yükselmesi, boğa rallisi başlamasını bekleyen yatırımcıları umutlandırırken bazı altcoin fiyatlarını da peşinden yukarı taşıdı.

  19 Haziran Perşembe gününde kripto para basınında öne çıkan haberlerden destek alan Bitcoin ve altcoin fiyatına etki eden gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  El Salvador’un Bitcoin adımı Hindistan'ın kripto para birimlerine karşı sert duruşunu değiştirmeye başladı. The New Indian Express, El Salvador’un Bitcoin’i yasal olarak benimsemesinin ardından Hindistan hükümeti Bitcoin’i ülkede bir varlık sınıfı olarak nitelendirdi.

  Basel Bankacılık Denetim Komitesi, Bitcoin ve genel olarak kripto para tutan bankaların, yaşanabilecek mali kayıplara karşı güvence vermesini talep etti. Buna göre kripto para tutan bankalar, bu işlemler için belli miktarlarda karşılık ayırması ve bankalarda sermaye yeterliliği şartı aranması önerildi.

  Bir süredir yeni fırsatlar keşfetmek için kripto para sektörünü izlediğini söyleyen ünlü milyarder Ken Moelis, kripto para sektörüne yatırım yapabileceğinin sinyalini verdi. ABD merkezli emeklilik fonu sağlayıcısı ForUsAll şirketi popüler kripto para borsası Coinbase ile anlaşma imzaladı. Bu ortaklık kapsamında çalışanlar, emeklilik fonlarına yaptıkları katkının 5'ine kadar olan kısmıyla kripto paralara yatırım yapabilecekler.

  Yönetimi altında 40 trilyon dolarlık varlık bulunan Amerikan bankası State Street, müşterilerden gelen talep sonucunda bir kripto para ekibi kurmaya hazırlanıyor. State Street Digital adı verilen ekip ABD’deki kripto para regülasyonlarına uygun olarak müşterilerine kripto para hizmeti sunacak. Son olarak Amerikalı girişimci milyarder Anthony Scaramucci, Bitcoin’in değerinin tekrar artacağına inandığını söyledi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bitcoin fiyatında hızlı yükselme devam ederken borsadan gelen veriler göre yüzde 7’nin üzerinde değer artışı görülüyor. BTC fiyatı 37 bin doların üzerinde kalıcı olmaya çabalarken bazı altcoin fiyatlarında düşüş yaşanması yatırımcıları endişelendirdi. ETH başta olmak üzere BNB, ADA, DOGE ve XRP gibi popüler kripto para birimlerinde düşüş hareketleri gözlemleniyor. Günün en çok kazandıran altcoinleri arasında Polkadot (DOT) ile Uniswap (UNI) geldi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle