Kriptopara

2 Uzmandan Axie Infinity (AXS) Geleceği, 2 Fiyat Tahmini

  Kripto endüstrisi içinde oyun sektörünün de önemli geliştirmelerde bulunmasının ardından Axie Infinity (AXS) gibi birçok önemli proje ortaya çıktı. Blok zincir teknolojisi ile geliştirilen oyun, kullanıcılarına yepyeni bir online oyun deneyimi sunmaktadır. Kendine has evreni ve oyun içi dijital varlıklarıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Axie Infinity (AXS) aynı zamanda piyasa başarısıyla da ilgi görmektedir.

  Axie Infinity (AXS) geleceği ve piyasa beklentilerine dair merak edilen tüm detayları bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.  

  Axie Infinity (AXS) Coin Geleceği

  Axie Infinity, benzersiz bir oyun evreni olarak sürekli geliştirmeler ve yeni güncellemeler sunmaktadır. Bu geliştirmeler sayesinde çok daha geniş kitlelere ulaşması ve gelecekte daha fazla oyuncuya ev sahipliği yapması beklenmektedir. Projenin yol haritası ve tamamlanan kilometre taşlarına bakıldığında ise istikrarlı bir şekilde yoluna devam ettiği görülmektedir. Bu kapsamda Axie Infinity (AXS) projesinin yol haritasında yer alan başlıca gelecek hedefleri ve projenin geleceğine dair oluşan piyasa beklentilerinden bazıları şunlardır:

  • 2022 yılı itibariyle Kara Oyun Topluluğu Alfa ile önemli geliştirmeler ve yenilikler sunulması hedeflenmektedir. 
  • AXS ekosisteminin başlatılması ile yönetim, oyna kazan ve İOS – Android ana sürümünün geliştirilmesi. 
  • Arazı oynanışı ve Lunacia SDK Alfa geliştirmelerinin hayata geçirilmesi. 
  • 2023 ve sonrasında uygulanacak geliştirmeler ile daha geniş kitlelere ulaşması hedeflenmektedir.  

  Axie Infinity (AXS) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Piyasalarda en çok takip edilen ve yakından izlenen varlıklardan biri olan Axie Infinity (AXS), bir süredir kripto sektöründe yaşanan belirsizliklerden ciddi şekilde etkilenmektedir. 2022’nin son aylarında gerçekleşen kilitli AXS’lerin kilitleri açılmıştır. Uzun süredir grafikte alçalan kama ve alçalan bayrak formasyonlarının kusursuz olarak işlemeye devam ettiği aktarılmaktadır. Mevcut görünümde yaşayacağı geri çekilme ile alt seviyedeki bandına değmesinin ardından oradan sert bir tepki alması beklendiği aktarılmıştır. Belirsizlik nedeniyle yatırımcılar açısından risk teşkil etmektedir. 

  Axie Infinity (AXS) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Pokemon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan ilham alınarak geliştirilen Axie Infinity (AXS), kesmen oyuncuların sahip olduğu ve işlettikleri bir blok zincir tabanlı savaş ve ticaret oyunudur. AXS ise Axie Infinity ekosisteminin kendi benzersiz yönetişim simgesidir. Axie Infinity, Axies adlı özel yaratıklarla dolu bir oyun evreni olarak da tanımlanabilmektedir. 

  Ethereum tabanlı olarak çalışan ve Pokemon benzeri yaratıkların yer aldığı online bir oyundur. Oyuncuların bu evrende sanal varlıklara sahip olmaları ve oyna – kazan mantığı ile kazanç sağlamaları da mümkündür. Axie Infinity (AXS) projesi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve tüm teknik detaylarını görüntülemek için rehber yazımızı inceleyebilirsiniz. 

  Axie Infinity (AXS) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Axie Infinity, oyuncuların blok zincir teknolojisi ile oyna kazan mantığını sunan bir oyun platformu olarak kullanılmaktadır. AXS, oyunun içinde yer alan akış ve düzen açısından, pokemonlardan esinlenerek ortaya çıkarılmıştır. AXS, oyundaki zaferlere göre kazanılan bir token olarak kullanılır. Buna ek olarak oyun içinde stake etme özelliği ile kullanılır. Kendi ekosisteminin benzersiz yönetişim simgesi olarak öne çıkmaktadır. Kullanım alanı ise kısaca şöyledir:

  • Kilit yönetim oylarına katılmak,
  • Sahiplerine Axie Community Hazinesindeki fonlar hakkında söz hakkı vermek,
  • Stake işlemleri vb.  

  Axie Infinity (AXS) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 AXS fiyatı %axie-infinity+try% TL. Döviz cinsinden ise %axie-infinity+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Axie Infinity 24 saatte %axie-infinity+yuzde%.

  Axie Infinity (AXS) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Axie Infinity, gelecek vaat eden ve her geçen gün daha fazla kullanıcıya ev sahipliği yapmayı başaran bir proje olarak öne çıkmaktadır. Piyasalarda bu yönüyle olumlu bir beklenti yaratmaktadır. Hem proje hedefleri hem de piyasa tahminleri ile dikkat çekmektedir. 2022 yılında devam eden belirsizlik halinde bile nispeten başarılı bir pozisyon alana AXS, gelecek 5 – 10 yıllık süreç içinde rakiplerin gerisinde kalmazsa daha güçlü bir konuma gelebileceği beklentisi ile öne çıkmaktadır. 

  Axie Infinity (AXS) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  2018 yılında Sky Mavis bünyesinde Rung Nguyen ve Aleksander Larsen tarafından ortaklaşa kurulan platform, yaratıcı ekibiyle güven vermektedir. Axie Infinity (AXS), Ethereum bok zincirinde başlatılan bir ERC – 20 token olarak teknik açıdan da güven vermektedir. Ethereum’un konsensüs mekanizması olan PoW ile güvence altına alınmıştır. 

  Her ne kadar teknik detayları ile güven veren bir proje olsa da zaman zaman siber saldırılar ve güvenlik açıklarıyla da riskli bir yapıda olduğunu hatırlatmaktadır. Bu tür projelere yatırım yapmadan önce projenin detaylarını kapsamlı şekilde öğrenmek faydalı olacaktır. 

  Axie Infinity (AXS) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Axie Infinity, blok zincir tabanlı bir oyun olarak sektörde en popüler projelerden biri olmayı başarmıştır. Ethereum blok zinciri üzerinde kurulu bir oyun olarak, Axie adlı her biri benzersiz hayvanların ERC – 721 tabanlı NFT’ler olarak tanımlanmıştır. Bu kapsamda Axie Infinity (AXS) projesinin benzersiz bir yapıda olmasını sağlayan başlıca özellikler kısaca şunlardır:

  • Diğer blok zincir tabanlı oyunlardan ayıran temel özelliği her Axie en çok 7 defa üretilmektedir. Bu sayede popülasyon korunmaktadır. 
  • Oyundaki galibiyetlere göre elde edilen bir token olan AXS, aynı zamanda oyun içinde stake etme seçenekleri de sunmaktadır. 
  • Axie Infinity Shards (AXS), Axie evreni için ERC – 20 yönetişim belirteci olarak önemli işlevsel yapısı ile birçok benzerlerinden ayrılmaktadır. 

  Axie Infinity (AXS) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Axie Infinity (AXS) avantajlarından bazıları kısa şunlardır:

  • Blok zincir tabanlı en popüler oyunlardan biridir. 
  • AXS stake özelliği ile pasif gelir imkanı sağlar. 
  • Oyna – kazan mantığı ile geniş kitlelere hitap eder. 
  • Gelecekte daha fazla kullanıcıya ulaşması beklenmektedir. 

  Axie Infinity (AXS) dezavantajları:

  • Siber saldırı risklerine karşı her zaman açıktır. 
  • Rakiplerinin gerisine düşebilir. 
  • Riskli bir piyasada işlem görmektedir. 

  Axie Infinity (AXS) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Axie Infinity (AXS) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • FTX
  • Bithumb
  • Huobi Global 
  • KuCoin 

  Axie Infinity (AXS) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  2022 yılında devam eden piyasa riskleri ve belirsizliklerinin 2023 yılında da devam etmesi bekleniyor. Bu kapsamda Axie Infinity (AXS) hakkında gelecek 5 – 10 yıllık tahminleri revize eden birçok uzman yeni tahminleri ile öne çıktılar. Axie Infinity (AXS) hakkında analistlerin beklentileri ve fiyat tahminleri kısaca şu şekilde: 

  • Digital Coin Price analistlerine göre 2025 itibariyle 35,61 – 37,20 dolar bandında bir seyir bekleniyor. Kısa vadede çok daha oynak bir fiyat hareketi görülmesi beklenmektedir. 
  • Price Prediction analistleri ise 2023 yılı için 13,55 dolar ortalama fiyat beklentisini açıkladı. Bu kapsamda takip eden 3 yıl içinde ise 2026 yılı için 43,21 dolar hedefi bulunuyor. 

  Sonuç 

  Uzmanların Axie Infinity (AXS) hakkında genel değerlendirmeleri uzun vadede olumludur. Ancak siber saldırı riskleri ve güçlü rakip projeler nedeniyle risk faktörü de oldukça yüksek görülmüştür. Bu doğrultuda Axie Infinity (AXS) yatırımı için temkinli olmak ve doğru stratejiler uygulamak gerekecektir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle