Kriptopara

4 Uzmandan AXS Coin Geleceği, 4 Güncel Fiyat Tahmini 2022

  Blockchain tabanlı oyun dünyasına hızlı bir giriş yapan Axie Infinity (AXS) coin ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Gelecek vaat eden projelerden biri olarak görülen AXS coin hakkında pek çok uzmanın güncel fiyat tahminleri merak edilmektedir. Bu yazımızda 4 usta analistin 2022 AXS coin fiyat tahminlerini bulabilir ve projenin tüm detaylarına göz atarak kendi yatırım stratejinizi oluşturabilirsiniz. 

  AXS Coin Geleceği

  Axie Infinity evreninin yerel kriptosu, bir ERC-20 jetonu olan AXS (Axie Infinity Shard) coindir. Bu kripto para birimi oyunda yönetim, stake ve ödeme için kullanıldığı için kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Blockchain tabanlı Axie Infinity oyununun popülerliği arttıkça AXS coin fiyatındaki yükseliş beraberinde gelmiştir. Uzmanların AXS coin geleceği hakkında yaptığı yorumlardan bazıları şunlardır:

  • Axie Infinity, oynadıkça kazan (play-to-earn) olarak bilinen yeni nesil oyun türünü destekleyen bir proje. Kullanıcılar oyunu oynayarak AXS, SLP ve oyun içi öğeler üzerinden gelir elde edebildikleri için bu kripto para biriminin popülerliği hızla artmaktadır. 
  • Axie evrenindeki oyuncuların ödül kazanmak için oynaması ve oy vermesi gerekir. Üç kişilik takımların (3v3) katıldığı savaşlarda kazanılan deneyim puanı, oyun içi piyasada satılabilen benzersiz yavrular meydana getirmek için kullanılır. Bu nedenle bu oyuncu sayısı arttıkça AXS coin talebi yükselecektir.
  • Blockchain tabanlı oyun sektörünün hızla gelişmesiyle birlikte AXS coin projesinin daha iyi noktalara geleceği düşünülmekte. 

  AXS Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim kripto para analistleri AXS coin grafiğinde göreli güç endeksinin (RSI) 53.60 olduğuna dikkat çekmektedir. Uzmanlara göre bu durum, mevcut yükseliş koşusunun güçlü bir trend olduğu anlamına gelmektedir. AXS/USDT için Keltner Kanalı göstergesinden, en son mum çubuğunun alt eğrinin üzerinde olduğu için mevcut yükseliş koşusunun devam edebileceği olasılıklarını gündeme getirmektedir. Analistler, AXS coin grafiğini yorumlarken 73.382 dolarlık direnç seviyesini geçerse 2022 yükseliş sinyali olan 163.482 dolara hareketin başlayabileceğini vurgulamaktadır.

  Axie Infinity (AXS Coin) Nedir, Nasıl Çalışır?

  Axie Infinity projesi, kısmen oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği blok zinciri ile ilgili bir ticaret ve savaş oyunudur. Yerel kripto parası AXS coin olan bu platform, Pokémon ve Tamagotchi gibi ünlü oyunlardan ilham almaktadır. Bununla birlikte, oyuncuların Axies adı verilen yaratıkları toplamasına, üremesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanımaktadır. 

  Benzersiz olan her Axie, ERC-721 standardına sahip benzersiz token (Non-fungible token, NFT) şeklinde tanımlanmaktadır. Oyuncular Axie yükseltmek için kullanılan daha fazla deneyim puanı kazanmasıyla 3v3 savaşlara girilebilir. Dahası, bu şekilde Axie pazarında kullanılabilecek veya satılabilecek yeni ve benzersiz yavrular üretilebilir. Bu çalışma prensibine göre dolaşımdaki AXS coin miktarı da artış göstermektedir. 

  AXS Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 AXS fiyatı %axie-infinity+try% TL. Döviz cinsinden ise %axie-infinity+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Axie Infinity 24 saatte %axie-infinity+yuzde%.

  Kripto para piyasası genelinde yaşanan çalkantılı fiyat hareketleri nedeniyle AXS coin fiyatında da iniş ve çıkışlar görülmektedir. Uzmanlara göre AXS coin yatırımı yapmadan önce güncel piyasa trendlerine ve teknik analizdeki destek-direnç noktalarına dikkat edilmelidir. Bu sayede yatırımcılar AXS coin yatırımlarından maksimum gelir elde edebilirler.

  AXS Coin Ne Olur?

  Axie Infinity oyununun yaratılmasının arkasındaki fikir, blockchain teknolojisinin potansiyelini eğitici ve eğlenceli bir şekilde sergilemek ve aynı zamanda ekonomik fırsatlar sunmaktadır. Blockchain teknolojisi alanında önde gelen bir kripto para birimi rampası haline gelen AXS coin bunu başarıyla gerçekleştirmiştir. Uzmanlara göre blockchain tabanlı kripto oyunlara ilgi arttıkça AXS coin fiyatının da hızla yükselmesi kaçınılmazdır. 

  AXS Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  ERC-20 standardına sahip olan The Axie Infinity (AXS) token, Ethereum blockchain üzerinde kullanıldığı için İş İspatı (POW) konsensüs algoritması ile protokol güvence altına alınmaktadır. Düşük Gas ücretlerine sahip ve neredeyse gerçek zamanlı işlemlerin yapıldığı Axie Infinity projesinin ihtiyaç duyduğu ölçeklendirmeye uygun altyapıya sahiptir. Bu yüzden son derece güvenilir olup yatırımların AXS coin almaları teşvik edilmektedir. 

  Axie Infinity Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Her Axie, yüzlerce farklı potansiyel özelliğe sahip vücut parçalarından altısını içermektedir. Dolayısıyla her Axie, kendine has savaş hamlesine sahip olduğu için, sonsuz çeşitliliğe söz konusudur. Ayrıca Diğer stake edilebilen varlıklardan farklı olarak AXS coin sahipleri, ödül kazanmak için oy kullanmak ve oyunu oynamak durumundadır. Diğer blockchain tabanlı savaş ve yaratık üretme oyunlarından farklı olarak Axie'ler, nüfus kontrolü kapsamında en fazla yedi kez üretilebilirler.

  Axie Infinity (AXS) Coin Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  AXS coin avantajları şunlardır:

  • Axie Infinity ekosisteminde son derece gelişmiş altyapısı ve milyonlara hitap eden oyunuyla popüler bir platform sunmaktadır. 
  • AXS coin sahipleri, enflasyon oranına bağlı olarak stake ettikleri varlık miktarınca pasif gelir elde edebiliyor.
  • Oyunda onlarca farklı kombinasyon yapılarak Axie üretimi gerçekleştirilebilir. 
  • NFT projelerini de içinde barındıran platformda AXS coin kazanmak için oyunu oynamak yeterlidir. 

  AXS coin dezavantajları şunlardır:

  • AXS coin sahipleri stake yapmak için bu oyunu oynamak zorundadır. 
  • Axie Infinity ekosisteminde çoklu hesap sahibi olmak yasaklanmıştır. 
  • AXS coin yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırım tercihidir. 

  AXS Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Blockchain tabanlı oyun dünyasının popüler ismi haline gelen AXS coin dünyanın önde gelen borsalarında listelenmektedir. AXS coin listeleyen popüler borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Coinbase Exchange 
  • Gate.io
  • Bithumb
  • Huobi Global
  • FTX
  • KuCoin
  • Kraken
  • Bybit
  • Bitfinex
  • Gemini 
  • Bitstamp 
  • Coinlist Pro
  • MEXC
  • Crypto.com Exchange
  • Uniswap V3

  AXS Coin Fiyat Tahminleri

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği uzmanlar AXS coin hakkında önemli tahminlerde bulunmuştur. AXS coin fiyatının 2022 yılında ne kadar olacağını merak eden yatırımcılar 4 uzman tarafından yayınlanan güncel AXS coin fiyat tahmin raporlarına bakabilir:

  • Cryptopolitan ekibinin yayınladığı AXS coin raporunda yükseliş eğilimini sürdürürse, 2022 için Axie Infinity fiyat tahmini Aralık 2022'ye kadar 210 dolara çıkacağı belirtilmektedir. 2022'de AXS coin için önemli bir fiyat düşüşü beklenmemektedir. Ekosistemde yaklaşan gelişmeler ve ortaklıklarla, iyimser tahminler bir yıl içinde büyük ölçüde gerçekleştirilebilir.
  • Technewsleader uzmanları AXS coin fiyat tahmininde 2022 yılında Infinity (AXS) fiyatının önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine benzer bir seviyeye ulaşacağını söylemektedir. 2022 itibariyle, ortalama 66.98 dolar fiyat bekleyen analistler her şey yolunda giderse, AXS coin maksimum fiyatının 2022'da 75.22 dolara kadar çıkabileceğini tahmin etmektedir.
  • Price Prediction analistleri AXS geçmiş fiyat verilerine ilişkin derin teknik analizde, 2022 yılı için Axie Infinity fiyatının minimum 65.16 dolar seviyesine ulaşacağını tahmin etmektedir. AXS coin fiyatı, ortalama 67.20 dolar işlem fiyatı ile maksimum 77.96 dolar seviyesine çıkabilir.
  • Coin Quora analist ekibi AXS coin için son dönemde harika bir performans gösterdiğine dikkat çekmektedir. Analistlerin uzun vadeli AXS fiyat tahminleri 2022 yılında yükseliş göstermektedir. Bu yükseliş eğilimi devam ederse, Axie Infinity 2022'nin sonunda 163 dolara ulaşacaktır. Ayrıca, 2022'nin ilk yarısı dirençte 73 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecektir.

  Sonuç

  Yazımızda, son zamanların popüler coinlerinden olan AXS Coin geleceğine ilişkin fiyat tahminlerine yer verdik. Axie Infinity, Ethereum ağının üzerine inşa edilmiş, yaygın olarak bilinen blockchain tabanlı bir oyundur. Sky Mavis CEO'su Trung Nguyen tarafından yaratılan oyunda AXS coin kripto para birimi kullanılır. AXS coin sahibi olmak için borsalardan işlem yapmak veya oyunu oynamak yeterlidir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle