Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 31 Mart 2023

  Kripto para piyasaları haftanın son işlem gününde yatay seyir izliyor. Lider kripto para birimi 28 bin dolardan işlem görürken altcoin’lerde önemli yükselişler dikkat çekiyor.

  31 Şubat 2023 Cuma günü piyasalardan yansıyan son dakika haberleri, Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerde gerçekleşen fiyat hareketlerini ve analistlerin kripto para değerlendirmelerini gün özetimizde sizler için derledik.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin madencilerinin aylar sonra yüzü güldü! The Block haberine göre Terra çöküşü ve kripto kışı nedeniyle zor günler geçiren BTC madencilik şirketi Foundry, Mart 2023 dönemine kadar en az 718 milyon dolar kazanarak Mayıs 2022’den bu yana en iyi ayını yakaladı.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in patronu Changpeng Zhao (CZ), ABD’nin en büyük kripto para borsasını hedef aldı! Binance US ile Coinbase işlem hacmini kıyaslayan CZ, “Haftalık işlem hacmi geçen hafta Coinbase’in (Global) işlem hacminin yüzde 41’ine ulaşarak yeni bir ATH yaptı” ifadelerini kullandı.

  WhaleStats, en büyük 100 Ethereum (ETH) balinasının radarındaki kripto para birimlerini paylaştı! Verilere göre son 24 saatte en çok satın alınan kripto para birimleri USDC, USDT ve MATIC oldu.

  Yatırım firması 3IQ’nun araştırma müdürü Mark Connors, Bitcoin’deki son yükselişin nedenini açıkladı. BTC’nin güvenli liman döneminde olduğunu vurgulayan Connors, “Do Kwon’un piyasada yarattığı etki ve FTX gibi milyarlarca dolarlık bir dolandırıcılığın piyasadaki etkileri alışılmadık bir durum yarattı. Fakat bu iki aktör de yakalandı ve bu iş bitti. Bu yüzden BTC bu yıl yüzde 63 yükseldi.” dedi.

  The Sandbox (SAND) geliştiricilerinden Sebastien Borget, yapay zeka teknolojisi hakkında konuştu. Bu teknolojiye sıcak baktığını belirten Borget yapay zeka ile ilgili, “Metaverse’ü daha güvenli hale getirmeye de yardımcı olacak” dedi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bitcoin, 30 bin dolar denemesi sonrası geri çekildi ve şu anda %bitcoin+usd% dolardan el değiştiriyor. En büyük altcoin azalan arz nedeniyle güçlü duruyor ve %ethereum+usd% dolardan işlem görüyor. Altcoin’lerde yükseliş isteği göze çarparken, bazı önemli altcoin’lerin son dakika fiyatları şu şekilde değişiyor:

  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar
  • MATIC - %polygon+usd% dolar
  • DOT - %polkadot+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle