SafeMoon Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  SafeMoon platformunun yerel kripto para birimi olan SafeMoon Coin hakkında bilgileri bu yazımızda konu alıyoruz. DeFi ekosisteminde rol alan SafeMoon Coin nasıl alınır, analistlerin ve yatırımcıların onun için yaptıkları yorumlar neler, avantajları ve dezavantajları ne sorularına bu yazımızda cevap arayacağız. 

  SafeMoon Coin Nedir?

  SafeMoon Coin, 8 Mart 2021 tarihinde piyasaya çıkan DeFi altcoini olarak biliniyor. SafeMoon platformu içinde yer alan yakma, LP edinme ve yansıma işlemlerinin tümünün gerçekleşmesi SafeMoon Coin kullanımıyla mümkün hale gelir. SafeMoon Coin aynı zamanda otomatik bir şekilde likidite oluşturmaya imkan sağlıyor.

  Amacı Nedir?

  John Karony’nin piyasa sürdüğü SafeCoin, DeFi ekosistemin yer alan sorunları hafifletmeyi ve yatırımcılara daha pratik bir işlemi sunmayı amaçlıyor. Henüz gelişmekte olan SafeMoon Coin, token yatırımları üzerindeki baskıyı kaldırmak için statik bir ödüllendirme sistemini benimsiyor. Bu altcoin whitepaper’ında yer alan detaya göre coin’i daha uzun süre elde tutmaya ve staking’e yatırımcıları teşvik ediyor.

  SafeMoon Yorum

  Analistlerin SafeMoon Coin hakkında yaptıkları yorumlara baktığımızda, 2021 yılında piyasaya sürülen altcoin’in kendini tanıtmakta zamana ihtiyaç duyacağını görüyoruz. Analistler, SafeMoon Coin 2021 yılı için birçok yeni projeyi gündeme taşıdığını belirtiyorlar. Özellikle NFT ekosistemine giriş yapmak için atılımların var olduğunu açıklıyorlar.

  SafeMoon Coin yatırımcıları ise erişilebilirlik konusunda görüşlerini yorumlarda dile getiriyorlar. Atcoin’in henüz sadece 3 kripto para borsasında listelendiğini belirtmişler. Bu yüzden erişilebilirlik açısından henüz yeterli performansı sağlayamadığını aktarmışlar. Yatırımcılar işlem hacmi bakımından zengin borsalarda SafeMoon Coin ile yatırım yapma koşullarının oluşması halinde daha fazla talep gösterebileceklerini ifade etmişler. 

  SafeMoon Geleceği ve Analist Tahminleri

  Analistler SafeMoon Coin’in yakın gelecekte kendini daha iyi tanıtacağını düşünüyorlar. Analistler onun ilk çıkışı ardından etkili değer kazanımı yapabildiğini aktarmışlardı. Analistler SefeCoin’in geleceğinde 0.000020 dolar ile 0.000025 dolar bandı arasında bir fiyatın tabloya gelebileceğini ifade ediyorlar. Bu fiyat değerinin ise 2021 senesi ilk periyodu tamamlanmadan yakalanabileceğini düşünüyorlar. 

  SafeMoon Coin Nasıl Alınır?

  SafeMoon Coin almak için izlenmesi gereken adımları şu şekilde sıralarız:

  • Alım için ilk olarak SafeMoon Coin’i işlem listesine dahil eden kripto para borsalarına erişim sağlamanız gerekiyor.
  • Bu yüzden PancakeSwap, BitMart veya WhiteBIT kripto para borsası platformlarından herhangi birine erişim gerçekleştirebilirsiniz. Her 3 borsada da bu altcoin ile işlem yapmak mümkündür.
  • Ardından, seçtiğiniz platformun ana sayfa bölümünü görüntüleyeceksiniz. Bu alandan “yeni kayıt ol“ sekmesine tıklamanız gerekiyor.
  • İşleme ekrana bir tablo gelecektir. Bu tablo hesabımızı oluşturmakta bize yardımcı oluyor.
  • Tabloya bir e-posta adresi ve talep edilmiş olan temel kimlik bilgileri girilerek, tablo altında görüntülenen “onay“ başlıklı kutucuğa tıklanır.
  • Hesabın bu adımda oluşmasıyla gelecek yeni sayfa üzerinden ise “para yatır“ sekmesine tıklanır. 
  • Kripto para satın almak için açtığımız kripto para borsası yatırım hesabımıza belirli bir parayı aktarmamız gerekir. Bu yüzden para yatırmak için sekmeye tıkladığımızda bir tanımlama tablosu daha açılır.
  • Yeni tablodan hesaba aktarılacak para birimi, tutarı belirlenip, kredi kartı veya banka kartı üzerinden ödeme tiplerinin biri seçilir.
  • Yenilene pencerede ise karta ait talep edilen bilgiler boşluklara girilerek, aynı sayfada görüntülenen “kripto para al“ komutuna tıklanır.
  • Son tablonun boşluklarına alınmak istenilen kripto paranın adı SAFEMOON olarak girilip, miktar seçimi yapılır.
  • Tablonun hemen altındaki “satın al“ komutuna tıklanır.

  Tüm bu adımlar tamamlandığında tercih edilen miktardaki SafeMoon Coin’in hesap bakiyesine yansıdığını görebilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  SafeMoon Coin’in avantajları hakkında detaylar şöyledir:

  • Verimli Staking Geliri: SafeMoon Coin DeFi ekosistemiyle bağlantısı sayesinde staking için kullanılabiliyor. Kripto para cüzdanından belirli miktarda SafeMoon Coin’i belirli vadede kitleyen kişiler, vade sonunda coin kazancı elde ederler. Bu pasif kazanç modeli her DeFi Coin’i tarafından sunulur. Ancak Safe Moon Coin vade sonunda verimli, yüksek bir kazanç sunması açısından ayrılıyor.
  • Yüksek İşlem Hızı: SafeMoon Coin hem transfer işlemlerinde hem de alım satımda yüksek işlem hızı sunuyor. Emirlerin onaylanmasın bekleme süresini kısaltan altcoin, yatırımcıların yakaladıkları avantajlı fiyatı kaybetme risklerini minimize ediyor.
  • İstikrar: SafeMoon Coin otomatik LP’ye sahiptir. Bu model, fiyatlar için bir taban ve tampon stratejisini var ediyor. Şuan piyasada geçirdiği süre kısa olsa da analistler bunun etkilerinin ilerleyen süreçte görülebileceğini açıklıyorlar. Taban/tampon fiyat desteği ise SafeMoon Coin’in yükselen ivmede daha istikrarlı hareket edebilmesini sağlayacak. Buda yatırımcılar için avantajı arttırabilir.
  • Kredi İmkanı: SafeMoon Coin, geleneksel bankacılık hizmetlerinden yararlanarak kredi çekemeyen milyonlarca insan için bir fırsattır. Cüzdanında SafeMoon Coin olanlar kredi kullanmak isteyenlere borç verirler. Borcu alan ise akıllı sözleşmede yer verilen şartlara göre geri ödemeyi belirlenen vadede yapar. 

  Dezavantajları Ne?

  SafeMoon Coin dezavantajları şu şekildedir:

  • Düşük Erişilebilirlik: SafeMoon Coin şuanda sadece 3 kripto borsasında listeleniyor. Bu yüzden yatırımcıların ona erişme şansları sadece bu borsalarla sınırlı kalıyor. Piyasada uzun süredir yer alamayan altcoin ile işlem hacmi yüksek, dünyaca ünlü kripto borsalarında işlem yapılamıyor. 
  • Düşük Fiyat Hacmi: SafeMoon Coin’in yine yeni bir altcoin olmasına bağlı olarak fiyat hacmi diğer altcoinlerden oldukça düşüktür. Hem fiyat çıtasının aşağıda olması hem de likiditesi farklı borsalarda listelenmemesi kısa vadede yüksek kazanç elde etmek isteyen yatırımcılara yeterli oranda hitap edememesine neden oluyor.
  • Fiyat Oynaklığı: Her kripto para birimi gibi SafeMoon Coin’de fiyat oynaklığını öne alır. Bu yüzden yatırımda anlık fiyat takibine zaman ayırmak şart hale geliyor.
  • Saldırı Riskleri: Sanal cüzdanda saklanan SafeMoon Coin ağda oluşabilecek saldırıların riski altındadır. Eğer çevrimdışı kripto para cüzdanından bakiyenin bir kısmının saklanması tercih edilirde bu riskten en iyi şekilde korunmak mümkün hale gelir.

  Sonuç

  SafeMoon Coin 2021’in ilk periyodu içinde değer kazanması beklenen bir altcoindir. Kendine ait nitelikleri piyasada var oldukça daha fazla öne çıkarabileceği düşünülüyor. Geleceği parlak görülen ve merkeziyetsiz finansal işlemlerde aktif şekilde rol alacak olan SafeMoon Coin başarılı bir noktaya ulaşabilecek mi sorusunun yanıtını ise ilerleyen süreçte öğrenebileceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle