Safemoon: Piramit şemasına benzeyen bu altcoine dikkat!

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği popüler kripto analisti Andrei Jikh, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Son dönemin en çok yükselme potansiyeli olan altcoin projesini öne çıkaran analist buna rağmen yatırımcıları uyardı…

  Son dönemde kripto para yatırımcıları arasında özellikle altcoin yatırımı yapanların yakından takip ettiği Safemoon (SAFEMOON) projesi gündemden düşmüyor. Ünlü analist Andrei Jikh, bu kripto para biriminin son 1 aylık performansını değerlendirdi ve devasa yükselişe rağmen hala ucuz olduğunu dile getirdi. 

  Her bir Safemoon kripto para biriminin maliyetini hesaplayan popüler analist, bu projenin yükseliş grafiğine dikkat çekti. Analistin açıklamalarına göre altcoin yatırımcıları arasında çok popülerlik kazanan SAFEMOON piyasaya çıktığından beri her gün kendi fiyatını 2’ye katlıyor. Çok kısa bir zaman önce piyasaya sürülmesine rağmen bu kripto para projesinin yükselişi altcoin yatırımcılarının da radarına takılıyor. 

  Safemoon (SAFEMOON) Avantajları Neler?

  SafeMoon protokolü, RFI tokenlerinin ve otomatik likidite oluşturma protokolünün bir kombinasyonu olarak tanımlanıyor. Değiştirilebilir olmayan yani NFT (non fungible token) değişimini gerçekleştiren proje ayrıca yardım etkinlikleri ve kripto eğitim uygulamaları geliştiriyor. Ünlü analist Andrei Jikh bu altcoin projesinin geleceğindeki detaylara dikkat çekti

  Satışı için yüzde 10’luk bir ücretin otomatik olarak kesildiğini açıklayan Andrei Jikh, sistemin işleyişini örnekle açıkladı: “100 dolar değerinde Safemoon satıyorsunuz. Bunun 10 doları ücret olarak kullanılacak. %50’si veya 5 doları ağdaki diğer tüm token sahiplerine ne kadar sahip olduklarına bağlı olarak otomatik olarak dağıtılacak. Onlar da ne kadar çok paya sahip olurlarsa, o kadar çok kazanırlar. Yani satış yaparak, herkesi zenginleştiriyorsunuz.”

  Safemoon Konusunda Yatırımcıları Uyardı

  Kısa vadede kripto para ile birçok insanın para kazanacağına inandığını söyleyen popüler analist, uzun vadede bunun tersini düşünüyor: “Tamamen bir tokenomik ürününe dayanan bir token/para birimi oluşturduğunuzda, bu erken benimseyenlere geç benimseyenlere göre daha fazla kripto para kazandırıyor. Bu tam olarak bir piramit şemasına benziyor. Geliştiricileri veya niyetlerini bilmediğim için bunun kötü bir yatırım olduğunu kesin olarak söyleyemem ama insanlar bu konuda çok dikkatli olmalı.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle