Kripto Para

Çin’deki 26 madencilik tesisinin elektriği kesilecek!

  Sichuan Kalkınma ve Reform Komisyonu ile Sichuan Enerji İdaresi yeni bir bildiri yayımladı. Bu duyuruda bölgede faaliyet gösteren 26 farklı kripto para madencilik tesisinin elektrik tedarik sürecinin kesileceği belirtildi…

  Çin’în Bitcoin madenciliği konusunda merkez noktalarından biri olan Sichuan eyaletinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Sichuan Kalkınma ve Reform Komisyonu ile Sichuan Enerji İdaresi, bölgedeki kripto para madencilik faaliyetlerinin durdurulması için düğmeye bastı. 

  Sichuan eyaletinde, enerji üretiminde faaliyet gösteren şirketlere kripto para madencilerine uygulanacak yeni yaptırımlar hakkında duyuru metni gönderildi. Bildiride bazı kripto para madencilerinin doğrudan olumsuz etkileyebilecek yaptırımlar yer aldı. Buna göre kripto para madencilerine verilen elektrik kesilecek.

  Sichuan Madencileri Kapatılıyor

  Yerel yöneticilerinin resmi kararını içeren bildiride bölgedeki 26 kripto para madencisinin tesis isimleri açık bir şekilde belirtildi. Bu tesislere tedarik edilen elektriğin en geç 20 Haziran tarihine kadar kesilmesi emri verildi. Kripto para madencilik tesislerinin elektrik tedariklerinin kesilmesinden sonra nasıl sonuçlarla karşılaşacağı henüz netlik kazanmadı.

  Çin hükümetinin beklenen standartları yerine getirmeye başlaması, Sichuan eyaletindeki kripto para madencilerini olumsuz etkiledi. Geçtiğimiz yıl kurulan sanayi bölgelerinde kayıt yaptıran ve hidroelektrik kaynaklı bölgelerde madencilik yapmak için izin alan tesislerin faaliyete devam edeceği öğrenildi. 

  Madenciler Üzerinde Sıkı Denetim Sürüyor

  Bölgede faaliyet gösteren kripto para madencileri ile ilgili gerekli denetimler devam ediyor. Yakın zamanlı tarihe kadar bazı madencilerin enerji tedarik sürecinde kesilmeler yapılacağı belirtildi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Wolfie Zhao, bölgedeki yaptırım kararı hakkında şu açıklamayı yaptı:

  “İşin kötü yanı; bu 26 madencinin çoğu, gerekli ücretleri ödeyip devlet yönetimindeki hidroelektrik tüketim bölgelerinde faaliyet gösterme izni aldı. Şimdi birçok küçük madenci, bu yaptırımdan radara yakalanmadan kaçabilir ama olan, listedeki madencilere oluyor.” Bununla birlikte madencilik faaliyetlerinin durdurulmasının, Bitcoin hash oranı üzerinde nasıl bir etki yaratacağı, önümüzdeki günlerde belli olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle