Kriptopara

2022 FTX Token (FTT) Coin Geleceği ve 3 Fiyat Tahmini

  Kripto türev işlem platformları ve borsaların ciddi bir güç kazanmalarının ardından, FTX gibi kendi yerel kripto para birimine sahip dijital varlıklar da dikkat çekmeye başladı. Kripto para yatırımcılarının gündeminde ilk sıralara yükselen FTT, yeniden yükseliş trendi ile 2022 yılında yeni yatırımcılar için cazip bir ürün olmayı başarıyor. Kısa, orta ve uzun vade için yatırımcıların FTX Token (FTT) hakkında merak edilen tüm sorunların yanıtlarını ise analistlerin görüşlerinden derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz. 

  FTX Token (FTT) Coin Geleceği

  2022 yılının ilk ayları kripto para piyasaları için hareketli başlasa da birçok coin ve proje hakkında gelecek beklentileri olumlu yönde seyretmeye devam etmektedir. Uzman ve piyasa oyuncularının FTX hakkında olumlu görüş bildirmeleri ise 2022 yılı ve sonrasında pozitif bir görünüm kazanmasını sağlamıştır. FTX Coin geleceğine dair tahminler ise kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Ana akım kripto vadeli işlem borsalarındaki pek çok soruna çözüm üretme ile gelecekte piyasa değerini artırması beklenmektedir. 
  • Diğer kripto borsalarda teminat farklı token cüzdanlarında bölündüğü için traderların işi zorlaşmaktadır. Bu duruma da getirdiği alternatif sayesinde büyümesini sürdürmesi hedeflenmektedir. 
  • FTT ise gelecek 5 ila 10 yıllık projeksiyon için analistlerinden pozitif yorumlar almayı başarmış ve uzun vadede kârlı bir görünüm çizmektedir. 

  FTX Token (FTT) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Mevcut formasyonda destek çizgisine geçici olarak geri çekilme olasılığı bulunması grafiğinde öne çıkan detay olarak yatırımcısını endişelendirmektedir. Price Action’a dayalı olarak yatırımcısının sipariş belirlemesi ve kısa vadeli hedeflere ulaşmada temkinli bekleyişini sürdürmesi mümkün görülmektedir. FTT/USD görünümünde yükseliş trendinin devam etmesi beklentisi ise umut vaat etmektedir. 

  Genel görünümde FTT piyasalarda yeni bir beklenti yaratılmasını sağlamıştır. Özellikle kısa vadeli risklerin görünürlüğünün artması nedeniyle yatırımcıların temkinli olarak piyasa hareketini izlemeleri tavsiye edilmektedir.

  FTT Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  FTT Coin, kripto türev işlem platformu olarak çalışan FTX platformunun yerel kripto para birimidir. Temelde FTT ERC – 20 standardına uyumlu bir tokendir. Üç katmanlı tasfiye modeli kullanarak, benzer platformlara göre hatırı sayılır miktardaki müşteri fonu ve sosyalleştirilmiş kayıp yönetimi gibi unsurlar engellenmektedir. FTT’nin yapısına bakıldığında ise marj işlemi yapmaya gerek kalmadan yatırımcıların kaldıraçlı pozisyonlar oluşturmasına izin veren kendiliğinden kaldıraçlı bir token olarak çalışmaktadır. 

  FTX (FTT) Coin Kullanım Alanları Nelerdir?

  FTX Token (FTT), kripto türev borsasının yerel para birimi olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ağın gücünü ve FTT talebini artırmak amacıyla dolaşımdaki arzı azaltmak için tasarlanmıştır ve FTX ekosistemi içinde birçok önemli özelliği ile kullanıma sunulmuştur. FTX üzerindeki işlemlerin gerçekleştirilmesi ve ekosistem için ödemelerde kullanımı mümkündür. Piyasalarda da kendine güçlü bir yer edinen FTT, diğer borsalardan ise yatırım amaçlı alınarak kullanılabilir.

  FTT Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel durumda 1 FTT fiyatı %ftx-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %ftx-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, FTX Token 24 saatte %ftx-token+yuzde%.

  2021 Eylül ayı itibariyle FTT tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başarmıştır. 85.02 USD seviyesini görmesinin ardından fiyatında geri çekilme yaşanmıştır. 1 yıldan daha kısa bir süre içinde fiyatı neredeyse yarı yarıya düşen FTT, piyasalarda görülen belirsizlik eğiliminden ve negatif etkiden olumsuz etkilenmiştir. Yeniden yükseliş trendi yakalaması beklenen FTT, long pozisyonda ise getiri potansiyeline sahiptir. Güncel verilere göre direnç ve destek noktalarının belirlenmesi ile yatırımcıların temkinli bir şekilde işlem yapmaları önerilmektedir. 

  FTX Token (FTT) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Uzmanların büyük bölümü iyi bir çıkış yakalayan FTX Token için olumlu gelecek resmi çizmektedir. Diğer kripto para borsaları ve platformlarına göre birçok önemli soruna çözüm üretmesi sayesinde FTX’in gelecekte fiyatının artabileceği tahmin edilmektedir. Beklentilerini artı yönde aktaran birçok analist, risklere karşı da uyarılarına devam etmektedir. Kısa bir zaman dilimi içinde fiyatının sert iniş çıkışlar yaşaması ciddi bir risk yaratmaktadır. Ancak uzun vadeli pozisyonda daha kazançlı bir görünüm sunması beklenmektedir.  

  FTT Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  FTX Token (FTT), Sam Bankman – Fried ve Gary Wang tarafından kurulmuştur. Ekibin daha önce de birçok projede önemli roller üstlenmesi ise projeye olan güveni oluşturmaktadır. Kripto türev borsası olarak, FTT için ERC – 20 standardını benimseyen ve teknik açıdan Ledger Nano X/S donanım cüzdanı tercih edilmesi, kullanıcıların Ethereum uygulamasıyla güvenli bir şekilde işlem yapmasına da olanak tanımaktadır. Proje ekibi ve geliştiricileri, iş ortakları ve destekçileri ile FTX hem güvenilir hem de gelecek için portföylere eklenebilir olarak tanımlanmıştır. 

  FTX Token (FTT) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Rakiplerine göre FTX Token (FTT) benzersiz birçok özelliği ile öne çıkar. FTX, kripto para işlemlerinde önde gelen şirketlerden ve günümüzde en büyük likidite sağlayıcılarından biri olan Almeda Research tarafından desteklenmektedir. Hem destekçisi hem de ekibe bakıldığında diğer borsalardan farkı görülmektedir. Projeyi benzersiz yapan bazı özellikler ise şunlardır:

  • FTX türev ürünleri stablecoin’e dayalı ve sadece evrensel marjin cüzdanları ile uyumludur. 
  • Kaldıraçlı token içererek marj işlemi yapmaya gerek kalmadan kaldıraçlı pozisyonlar oluşturulmasına izin vermektedir. 
  • 3x kaldıraçlı kısa Bitcoin token satın alınabilmektedir. 
  • Üç katmanlı tasfiye modeli kullanmaktadır. 

  FTX Token (FTT) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  FTX Token (FTT) avantajları:

  • İşlem ücretlerinden indirim alınabilir.
  • Vadeli kripto işlemlerinde sadece düşük ücret ödemek dışında, daha sıkı spreadler elde edilebilir. 
  • Tüccarlar için yüzde farkı %60’a kadar çıkabilir. 
  • FTT görünüm itibariyle pozitiftir. 

  FTX Token (FTT) dezavantajları:

  • Güçlü rakipleri arasında zaman zaman düşüş yaşayabilir. 
  • Risk faktörü tüm kripto platformları ve para birimlerinde olduğu gibi yüksek seyretmektedir. 

  FTX Token (FTT) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  FTT birçok güvenilir kripto para borsası üzerinde işlem görmektedir. Popülerliğini ve büyümesini sürdürmesine katkı sağlayan bu platformlar arasından güvenilir olanları tercih ederek işleme başlayabilirsiniz. FTX şu an için XRP, BNB, TRX, BTC, ETH, USDT gibi popüler varlıklar için kaldıraçlı token sunmaktadır. FTT listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • FTX
  • Binance
  • Gate.io
  • HitBTC

  FTX Token (FTT) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Analistlerin FTX Token (FTT) hakkında fiyat hedefleri ve tahminleri 2022 yılı için revize edilmiştir. . Çelişkili bir hareket izlenmesi nedeniyle gelecek tahmininde grafik analizlerinin bir süre daha takip edilmesini gerektirmektedir. Uzmanların tahminleri ise şu şekildedir:

  • Crypto Newz uzmanları 2022 yılı sonu için tahminlerini 57 USD’ye çıkarmıştır. Uzun vadede 5 yıl için +400’lere varan bir potansiyel görülmektedir. 
  • Wallet Investor analistleri ise 1 yıllık tahminini 50,83 USD seviyesinde sabit bırakmıştır. 2027 yılı için %71+ seviyesinde bir getiri potansiyeli beklenmektedir. 
  • Price Prediction uzmanları ise 2022 yılı hedefini maksimum 66 USD olarak revize etti. 

  Sonuç

  FTX Token kendi platformuna sahip bir kripto varlık olarak büyümesini sürdürmektedir. Gelecek vaat eden FTT, yeni yatırımcıların da desteğini almaktadır. Piyasa riskleri fiyatını olumsuz etkileyebilir. Güçlü destekçileri ve kripto vadeli işlem borsalarında görülen birçok soruna getirdiği çözümler ile umut vaat eden projeler arasında yer almaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle