Dogecoin (DOGE) işlem ücretleri rekor kırıyor

  Kripto para sektöründe ilgi çeken Dogecoin (DOGE), kendine rakip olarak Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) kripto paralarını seçti. DOGE toplam işlem ücreti rakiplerini geçmesiyle dikkat çekti…

  Dogecoin madenciliği ödülleri ve işlem hacimlerindeki artış, kripto para piyasasında ezberleri bozmaya başladı. DOGE işlem hacimleri yükselişine devam ederek Litecoin ve Bitcoin Cash ile rekabet edecek seviyeye ulaştı. Dogecoin, piyasa değeri bakımında şu anda en değerli kripto para birimleri arasında 13. basamakta kendine yer buluyor.

  Altcoin yatırımcılarının son dönemdeki favori kripto para birimlerinden olan DOGE, yıl başından bu yana tam yüzde bin 800 oranında değer kazandı. DOGE, özellikle Gamestop olayı ve Elon Musk paylaşımları ile tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. DOGE fiyatı üzerinde etkili olan ve rekoru getiren artışlar genellikle 28 ve 29 ocak tarihlerinde kaydedildi.

  Elon Musk Sigorta Görevi Üstlendi

  Kripto para sektörünün önde gelen araştırma şirketi Quantum Economics’in İletişim Direktörü Gerald Votta, DOGE fiyatı yükselirken arkasındaki viral hareketi mercek altına aldı. Votta, kripto para biriminin piyasadaki pazarlanmasında şu ifadeleri kullandı: “Meme’in gücü değer yarattı ve bu köpeğin yüzü, viral olduğu defalarca kanıtlanmış güçlü bir pazarlama aracı.”

  Öte yandan Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) desteği de kripto para topluluğu tarafından karşılıksız kalmadı. Ünlü milyarderin paylaşımlarında sık sık bahsettiği DOGE güvenilirliği çok yükseldi. Araştırmalarda DOGE’nin zincir içi istatistikleri, Litecoin ve Bitcoin Cash’teki önde gelen ödeme protokolleriyle rekabet ederek geliştiğini gösterdi.

  DOGE Madenciliği Kazandırmaya Devam Ediyor

  DOGE günlük ücretleri bin dolar seviyesinden 27 bin dolara yükseldi ve Litecoin ile Bitcoin Cash kripto para birimlerinde görülen madenci ücreti seviyelerine ulaştı. Dogecoin’in yükselen fiyatı, madencilerin ücretler ile daha fazla kazandıklarını işaret ediyor. 

  Kripto para biriminin ağındaki işlem ücreti 1 Kb işlem başına 1 DOGE olarak belirleniyor. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Dogecoin’in ortalama işlemi 0.15 dolar seviyesindeydi. Öte yandan Litecoin ve Bitcoin Cash işlemlerinin ortalama değeri sırasıyla 0,05 dolar ve 0,0035 dolar seviyesinde görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle