Kriptopara

5 Analistten CryptoPlanes (CPAN) Token Geleceği, Fiyat Tahminleri Ne?

  Yatırımcı ilgisinin giderek azaldığı CPAN Token’in geleceği merak ediliyor. Hazırladığımız içerikte uzmanlarla birlikte analistlerin CPAN değerlendirmelerine yer verildi.

  CryptoPlanes (CPAN) Token Geleceği

  CryptoCars isimli oyunun bir uzantısı olarak ortaya çıkan CryptoPlanes, CryptoCity misyonuna yaklaşma anlamında olumlu karşılanmıştı. Bu süreçte uzmanlar projeyi yakından izlerken, görüşleri nispeten olumlu yöndeydi. Fakat son dönemde yaşananlar nedeniyle uzmanlar, CryptoPlanes ve CPAN belirteci hakkında olumsuz görüş aktarıyorlar. Uzmanlara göre CPAN Token geleceğinin olumsuz olduğunu gösteren işaretler şu şekildedir:

  • BKEX, Dodo ve ZT gibi kripto para borsaları CPAN belirtecini delist ettiler.
  • CryptoPlanes web sitesine ve whitepaper’ina yaşanan erişim engeli, proje güvenilirliği sarstı ve oyuna olan erişimi engelledi.
  • Tek bir borsada listelenen CPAN Token’e yatırımcı ilgisi oldukça azaldı.
  • CryptoCity misyonu şu anda ertelenmiş ya da rafa kalkmış görünüyor.
  • Metaverse oyunlarında artan rekabetle birlikte CryptoPlanes’e yeniden ilgi gelme ihtimali zayıf görülüyor.

  CPAN Token Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Uzun bir süredir ilginin uzaklaştığı CPAN belirtecini değerlendiren anonim teknik analistler, mevcut teknik görünümü “negatif” olarak değerlendirdiler. Uzun süredir düşük işlem hacminin devam ettiği CPAN’da yatırımcı ilgisinin çok azaldığını belirten anonim teknik analistler, geçmiş tarihli zirvelere yakın vadede ulaşmanın mümkün olmadığını belirttiler.

  Anonim teknik analistlere göre CPAN fiyatı, ilk olarak 0,000003 dolar üzerine yükselmeli. Geçmiş fiyat hareketlerine göre güçlü bir yatay direnç olan bu seviye, daha fazla fiyat artışı önünde önemli bir engel olarak öne çıkıyor. Analistler 0,0000002 dolar desteğinin korunması gerektiğini söylerken, bu destek altında 0,00000015 dolar desteğinin takip edilebileceğini söylüyorlar.

  CryptoPlanes (CPAN) Token Nedir, Nasıl Çalışır?

  CryptoPlanes, Ekim 2021’de Ly Tran ve An Nguyen tarafından Vietnam merkezli olarak geliştirilen ve metaverse temelli bir sanal oyun evreni oluşturmayı hedefleyen uçak temalı bir kazan-kazan oyunudur. CryptoCars isimli NFT yarış oyunlarının kurulduğu yer olan CryptoCity’nin bir metaverse uzantısı olarak benzer geliştiriciler tarafından hayata geçirilen CryptoPlanes projesinin yerel varlığı CPAN Token’dir. CPAN Token, oyun içi öğe satın alımı ve geliştirilmesi amacı ile kullanılan ve BEP-20 standartlarında geliştirilmiş bir yardımcı program belirtecidir.

  CryptoPlanes, önceki oyun sürümlerinde olduğu gibi kazan-kazan temasında geliştirildi. Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerine inşa edilen projede geliştiriciler rakiplerinden farklı olarak bilgisayara ve oyuncuya karşı savaş modu yanında uçaklara karşı araba savaşları gibi farklı oyun modları geliştirdiler. Oyuncular, ücretsiz bir şekilde CryptoPlanes dünyasına katılabilir ve kazandıkları her mücadele ile deneyim puanı ve CPAN elde ederek bu kazançlarını savaş uçağı, vb. oyun içi öğelere yatırabilirler.

  CryptoPlanes içindeki öğeler NFT ile temsil ediliyor. NFT Token oluşturmak için proje BEP-721 standartlarını tercih etti. Bunun dışında oyunda tamamlanan görevler ardından elde edilen CPAN Token oyuncu tarafından istenildiği takdirde çekilerek gerçek dünya harcamalarında kullanılabiliyor. PvC ve PvP modları ile kazanç elde edilmenin yanında malzeme, ürün ve uçak satışı gibi opsiyonlar ile gelir elde edilebilen CryptoPlanes dünyasını yakından tanımak için hazırladığımız rehber içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  CPAN Token kullanım alanları şu şekilde paylaşılabilir:

  • Oyunda kazanılan görevler sonucu oyuncuların ödüllendirilmesi,
  • Uçak, malzeme veya ürün alışverişleri,
  • Sınır ötesi para transferleri,
  • Listeleme yapan PancakeSwap üzerinden verilecek alım, satım ve takas emirleri.

  CryptoPlanes Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Kripto para endüstrisinde yapılan CPAN değerlendirmeleri şu şekildedir:

  • Uzmanlar, CPAN geleceğini olumsuz görüyorlar.
  • Anonim teknik analistlerin CPAN fiyatlarına yönelik değerlendirmeleri olumsuzdur.
  • Kripto para analistleri, CPAN fiyatının önümüzdeki günlerde artışa geçebileceğini düşünüyorlar.

  CryptoPlanes Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı?

  CryptoPlanes, BSC ağı üzerine inşa edildi. BSC ağının Hisse Kanıtı (Proof-of-Stake, PoS) konsensüs mekanizması aracılığı ile ağ güvenliği sağlanır. Bunun yanında oyun içi öğelerin blok zincirinde benzersiz olması için BEP-721 standartlarında basılan NFT’ler kullanılır. Fakat CPAN belirtecinin sadece PancakeSwap üzerinde listelenmesi, güvenilirlik anlamında önemli bir handikaptır.

  Metaverse projeleri bir dönem popülerdi ve pek çok isim yeniden bu projelerin popüler olmasını bekliyor. Fakat CPAN sonuçta bir kripto para birimidir ve aşağı/yukarı yönlü hareketleri yüksek volatilite içerir. Bu nedenle okurlarımız CPAN yatırım kararlarını her şeyden önce risk algılarına göre şekillendirmelidir. İyi bir analize ve plana dayanmayan CPAN yatırımlarının yüksek zarar riski içerdiğini aklınızdan çıkarmayın!

  CPAN Token’i Benzersiz Yapan Nedir?

  CryptoCars ile birlikte CryptoCity’nin temellerini atmak adına önemli bir girişim olarak ortaya çıkan CryptoPlanes, kazan-kazan modeli üzerine inşa edildi. Öncüsü gibi benzer bir model takip etse de farklı oyun modları ve gerçek dünyada kullanım amacı ile para çekimi gibi opsiyonlar ile farklılaşmayı başardı. Projeye ilişkin özel yönlerin tamamını merak eden okurlarımız için aşağıda CryptoPlanes benzersiz özelliklerini tek tek sıraladık:

  • Pek çok metaverse projesinin aksine BSC ağını ve NFT’ler için BEP-721 standartlarını tercih etti.
  • Oyunda bilgisayara ve oyuncuya karşı savaş yanında araba ve uçak arasında savaş yapılan modlar da yer almaktadır.
  • Platformda görev tamamlayarak ya da ticaret sonrası elde edilen CPAN Token çekilebilir.
  • Oyunda işlem ücretleri bulunmamaktadır.

  CPAN Token’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Neredeyse anında onay süresi, kazan-kazan mekanizması ve farklı modlara sahip sürükleyici oyun deneyimi bir araya getiren CryptoPlanes protokolünün avantajları ve dezavantajları şunlardır:

  Avantajları

  • Oyunda işlem ücretleri yoktur.
  • Görev tamamlamak ya da ticaret yolu ile gelir elde edilebilir.
  • Ağın güvenliğinden BSC ağı sorumludur.
  • Alternatif oyun modları ile oyunculara farklı deneyimler sunar.
  • CPAN Token maksimum arzı düşüktür.

  Dezavantajları

  • Sadece PancakeSwap’ta listelenir.
  • Kazan-kazan, oyna-kazan ve diğer metaverse oyunları ile girdiği rekabette dezavantajlı kabul edilebilir.
  • Projede listeleme yapan borsa kaybı yaşanırken, web sitesine ve whitepaper’a erişimde sorunlar yaşanmaktadır.
  • CPAN fiyatı uzun bir süredir yatay bant içerisinde sınırlı hareket etmekte ve bu durum, CPAN’a olan ilginin azaldığı şeklinde yorumlanmaktadır.

  CPAN Token Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  CPAN Token sadece PancakeSwap (V2) üzerinde listeleniyor. İki farklı parite aracılığı ile PancakeSwap borsasında hesap açarak tasarruflarınızla CPAN belirtecini satın alabilirsiniz.

  CPAN Token Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Kripto para analistlerinin CPAN fiyatı için paylaştıkları fiyat hedefleri aşağıda paylaşılıyor:

  • Wallet Investor, CPAN Token fiyatının 1 yıl içinde 0,0312 dolara ulaşmasını bekliyor.
  • DigitalCoin, yılsonu CPAN fiyat hedefini 0,000000493 dolar olarak açıkladı.
  • Price Prection’a göre CPAN fiyatı 2023 yılını 0,00000036 dolardan kapatabilir.
  • Bitnation analistleri, yılsonu CPAN fiyat hedeflerini 0,00000041 dolar olarak paylaştılar.
  • Coin Data Flow verileri, CPAN fiyatının 1 yıl içinde 0,0000022 dolara ulaşabileceğini söylüyor.

  Sonuç

  CryptoPlanes (CPAN) Token, BEP-20 standartlarında geliştirilmiş bir metaverse belirtecidir. CryptoCars geliştiricileri tarafından hayata geçirilen CryptoPlanes oyununun yerel varlığıdır. CPAN, sadece PancakeSwap’ta listeleniyor. Uzmanlar CPAN geleceği için olumsuz değerlendirmeler aktarırken, analistler uzmanlardan farklı olarak token fiyatlarında artış bekliyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle