Kriptopara

3 PancakeSwap Fiyat Tahmini, CAKE Coin Geleceği 2022

  Kısa süre önce yakaladığı ivme ile piyasaların ilgi odağı olmayı başaran CAKE, analistlerin de radarına girmeyi başardı. Bir süredir yatırımcıların takip listesinde yer alan CAKE, yeni yatırımcıların da ilgisini kazandı. PancakeSwap projesinin detaylarını ve CAKE Coin hakkında uzmanların piyasa tahminlerini merak edenler için bu yazımızda tüm detaylar bir araya getirdik. 

  PancakeSwap (CAKE) Coin Geleceği

  PancakeSwap, otomatik piyasa yapıcı (AMM) olarak geleceğin finans dünyasında önemli bir yere sahiptir. Hali hazırda kullanıcılarına token alımı ve satımı için olanak tanıyan merkeziyetsiz DeFi uygulaması PancakeSwap, gelecekte DeFi faaliyetlerine olan talep ve gerekliliğin artmasıyla konumunu güçlendirecektir. CAKE Coin geleceğine ilişkin genel görüşler kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Merkeziyetsiz Finans (DeFi) hizmetlerinin gelecekte bankalar ve devletler dahil geniş bir alanda kullanılacağının tahmin edilmesi PancakeSwap’ın önem kazanmasını sağlayacaktır. 
  • Farming ile likidite sağlanması ve karşılığında pasif gelir elde edilmesini sağlayarak yeni nesil bir yatırım aracı olması yaygınlaşmasını destekleyecektir. 
  • Capital platformunda yer alan verilere göre 6 yıllık uzun vadeli projeksiyonda fiyat hedefi ortalama 18 dolar bandına kadar genişlemiştir. 

  CAKE Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  CAKE Coin’in piyasa görünümünü değerlendiren anonim yatırımcılar, 2022 yılının ilk döneminde parça parça alım için iyi bir fırsat sunduğu yönündedir. Öte yandan direnç ve desteklere bakılarak stop ve alım stratejisinin kayıp riskini de azaltacağı belirtilmiştir. 

  CAKE/USD görünümünde ise fiyatını biraz aşağı çekilmesini beklemek ve short açmak isteyenler için stoplarını yukarıya koymanın daha avantajlı olabileceği ifade edilmiştir. Ancak bu görüşler piyasa belirsizlikleri nedeniyle yatırım tavsiyesi olarak değil genel bir değerlendirme olarak görülmelidir. 

  CAKE Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  CAKE, PancakeSwap protokolünün tokenidir. Binance Smart Chain (BSC) üzerinde hayata geçirilen ve BEP 20 tabanlı bir dijital varlıktır. CAKE ana işlev olarak PancakeSwap platformunun likidite sağlanmasını teşvik etmek için çalışır. 

  Likidite Sağlayıcı (LP) tokenler yaratmak isteyenler veya kilitleme işlemi ile ödül kazanmak için tokenleri stake edebilmeleri de sağlanmaktadır. Farming olarak çalışan bu sistem, kullanıcıların CAKE ödülü kazanmasını sağlamaktadır. 

  CAKE Coin Fiyatı Kaç Dolar

  Güncel durumda 1 CAKE fiyatı %pancakeswap-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %pancakeswap-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, PanCakeSwap Coin 24 saatte %pancakeswap-token+yuzde%.

  CAKE fiyatı inişli çıkışlı bir serüven yaşamaktadır. Bir süredir fiyatında görülen durgunluk ise kripto piyasalarındaki genel sisli havaya bağlanabilmektedir. Nisan 2021’de 44,18 USD ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören CAKE, bu tarihten itibaren sert düşüş eğilimi göstermiştir. Yeniden yükseliş trendine girmesi ise birçok yatırımcı tarafından beklenmektedir. Bir süre fiyat hareketlerinin takip edilmesi ve riskin azaltılmasına yönelik stratejilerin izlenmesi yerinde olacaktır. 

  CAKE Coin Ne Olur?

  CAKE Coin fiyatının gelecekte görünümü olumlu seyretmektedir. Ancak uzmanlar yaşanabilecek negatif yönde hareketlere karşı yatırımcısını uyarmaktadır. Platformun farming ve dijital varlık al – sat için birçok sorunu çözmesi ise popülerliğinin kısa zamanda artmasını sağlayacaktır. Proje görünümünde olumlu bir ivme görülmektedir. Ancak yaşanacak piyasa düşüşlerine ve olası kayıp riskine karşı yatırımcısının güncel veriler ışığında temkinli olarak işlem yapması tavsiye edilmiştir. Söz konusu verileri yatırım amaçlı değil, analizlerinizi değerlendirmek için kullanmanız gerekmektedir.  

  PancakeSwap (CAKE) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  PancakeSwap projesi uzun süredir piyasada DeFi faaliyetleri için kullanılmasıyla güvenli addedilmektedir. Binance Smart Chain (BSC) destekli cüzdanlar üzerinden bağlantı kurulması sayesinde de güvenli olarak yatırımcısına işlem yapma olanağı tanımaktadır. MetaMask, TrustWallet ve TokenPocket gibi popüler ve güvenilir birçok cüzdan güvenle kullanılmaktadır. 

  Projenin ana hedefi bilindiği üzere token alım satımı yapılmasını kolaylaştırmak, farming işlemleri ile likidite sağlanmasını ve karşılığında pasif gelir elde edilmesini sağlamaktır. Eylül 2022’den itibaren kullanıma açılan protokol, merkeziyetsiz bir borsa olarak faaliyet göstermektedir. Bu tip temel özellikler onu geleceğin finans sistemi olarak gösterilen DeFi için güçlü kılmaktadır. Geleceğin finans dünyasında yer almak için CAKE portföylere eklenebilir. 

  PancakeSwap (CAKE) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  PancakeSwap’ı rakiplerinden ayıran bir özellik otomatik piyasa yapıcı (AMM) modelini kullanmasıdır. CAKE, PancakeSwap protokolünde piyangoya katılım için de kullanılabilmektedir. Ödül sistemi ve pasif gelir elde etme şansı vermesiyle PancakeSwap kripto dünyasında kısa sürede önemli bir konuma yükselmiştir. Genel itibariyle PancakeSwap’ı benzersiz kılan özellikler şunlardır:

  • Kullandığı model ile emir defterine ihtiyaç duyulmaz. Bunun yerine likidite havuzlarını kullanmaktadır. 
  • Likidite sağlayıcısı olarak kullanıcıların gelir elde etmeleri sağlanır. 
  • PancakeSwap, CAKE ve SYRUP gibi alternatif tokenlerin toplanmasına da izin vermektedir. 

  PancakeSwap (CAKE) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Projenin güçlü ve zayıf yönleri CAKE fiyatında da etkili olabilir. Genel görünümde projenin artıları ve eksilerini bilmek yatırımcısına avantaj sağlayacaktır.

  PancakeSwap (CAKE) Coin avantajları:

  • BEP20 tokenlerin alım satımına olanak tanır.
  • Kullanıcıların borsaya likidite sağlayarak gelir elde etmesini sağlar.
  • CAKE kazanmak için LP stake etmek ve daha çok CAKE kazanmak için CAKE stake etmelerine de izin verir. 

  PancakeSwap (CAKE) Coin dezavantajları:

  • Rakip benzer platformlar karşısında gücünü kaybedebilir. 
  • BSC tabanlı merkeziyetsiz bir borsa olması ve geliştiricileri bilinmemesi risk teşkil edebilir. 

  CAKE Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  CAKE Coin piyasalara çıktığı ilk andan itibaren güçlü borsalarda iyi bir işlem hacmi yakalamıştır. Popüler dijital varlıklar ile işlem çifti oluşturulmuş ve güvenli borsalarda bunlar ile yatırım amaçlı al – sat yapılabilmektedir. USDT, BUSD, BTC, BNB çiftleri ile bu borsalarda işlem yapılabilir. PancakeSwap (CAKE) Coin al – sat işlemleri için kullanabileceğiniz bazı güvenilir borsalar şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io
  • KuCoin
  • VCC Exchange
  • MXC 
  • BKEX

  PancakeSwap (CAKE) Coin Fiyat Tahminleri

  Piyasalara yön veren usta analistler ve kripto platformlarının tahminleri CAKE Coin’in ilerleyişine olumlu katkı sağlamaktadır. Birçok uzmandan genel projeksiyonda pozitif yorum almıştır. Anlık fiyat tahminlerinde kısa dönem pozisyonu için olumsuzluklar ve riskler ise yatırımcıları endişelendiren bir faktördür. Digital Coin, Changelly ve Price Prediction CAKE Coin fiyat tahminlerini fikir vermesi açısından önemlidir. 

  Uzmanların genel kanısı paylaştığı bu fiyat tahminleri yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Farklı piyasa koşullarında yapılan yorumlar sadece fikir edinmek isteyen yatırımcılar için genel bir değerlendirme olarak paylaşılmaktadır. 

  • Digital Coin: CAKE için 2022 tahminini revize eden uzmanlar, ortalama yıl için beklentisini 7 doların biraz üzerine çekmiştir. Uzun vadede ise 2025 yılı için tahmini 11,3 dolar bandına genişletmektedir. 
  • Changelly: İsabetli piyasa tahminlerinin sahibi Changelly ise anlık fiyatına kıyasla CAKE Coin’in güçlü bir büyüme elde edeceğini açıklamıştır. Orta vadede fiyat beklentisi ise takip eden 3 yıl sonunda 39 dolar seviyesinde seyretmektedir. 
  • Price Prediction: Geçmiş fiyat verilerine göre yapılan analizlerde CAKE fiyatının 2022’de ortalama 7,23 – 8,39 USD bandında ilerlemesi beklemektedir. Daha uzun vadede ise görünüm iyileşebileceği yönünde görüş bildirilmiştir. 

  Sonuç Olarak

  Yazımızda CAKe Coin geleceği ile ilgili uzman görüşlerine ve fiyat tahminlerine yer verdik. PancakeSwap platformunun merkeziyetsiz finans işlemlerinde öne çıkması piyasa görünümünü de tatmin edici hale getirmiştir. Uzmanların genel kanaati gelecek perspektifinde pozitif yönde bir tavır takınacağı yönündedir. Kısa ve orta vade yatırımcılar ise ciddi piyasa belirsizliklerine karşı temkinli bir yatırım stratejisinin izlenmesi gerektiği aktarılmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle