BTC kralın kim olduğunu hatırlatacak! – Pentoshi

  Kripto para piyasalarında, 18 Ağustos tarihinde Bitcoin (BTC) bir dalgalanma yaşadı. 48 bin doları test eden Bitcoin, gelen dalgalanma ile 44 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak başarılı analist Pentoshi, Bitcoin’in “Kralın kim olduğunu hatırlatacağını” düşünüyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21 Temmuz tarihinde başlattığı yükselişlerinde 8 gün üst üste pozitif bölgede kalmayı başardı. 2013 yılından bu yana ilk kez böyle bir yükseliş grafiği çizen BTC için bu artışla birlikte umutlar da arttı. Ardından gelen geri çekilmelerle fiyat düzeltmesi yapan BTC, daha sonra yükselişlerini kademeli olarak sürdürdü. Bu süreçte 40 bin, 42 bin ve 45 bin dolar seviyelerini aşmayı başaran BTC, 47 bin dolar seviyesini de aşınca birçok analist yeni hedefi 50 bin dolar olarak belirledi. Ancak Çarşamba günü BTC, bir dalgalanma daha yaşadı.

  BTC Gün İçinde Geri Çekilme Yaşadı

  18 Ağustos tarihinde bir dalgalanma yaşayan BTC, bu geri çekilme hamlesinden önce 48 bin dolar bölgesini test ediyordu. Burada fiyat mücadelesi veren BTC 48 bin dolar seviyesinde bir reddedilme ile karşılaştı. Analistler, bu reddedilmenin satış baskısından kaynaklandığını ifade ediyor. Gelen dalgalanma ile 44 bin dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, birçok yatırımcıyı da haliyle endişelendirdi. Ancak ünlü analist Pentoshi, BTC adına kendisinden emin şekilde konuştu. Pentoshi, BTC’nin yükselişe devam edeceğini düşünüyor.

  Pentoshi’ye Göre Düşüş Eğilimi Geçici

  BTC’nin gün içinde 3 bin 800 dolarlık bir geri çekilme yaşaması endişelere yol açtı ancak birçok analist, bunun beklenen bir hareketlilik olduğunu ifade etti. Analistler, boğaların şu ana kadar pozisyonları toparlayacak bir momentum yakalayamadığını ve satış baskısının devam ettiğini ifade ediyor. Fakat popüler analist Pentoshi’ye göre bu durum geçici.

  Pentoshi’nin Açıklamaları

  BTC için düşüş ivmelenmesinin geçici olduğunu ifade eden Pentoshi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında “Bitcoin kralın kim olduğunu herkese hatırlatacak” dedi. Ünlü analist ayrıca açıklamalarında şu ifadelere de yer verdi:

  “Satın alma zamanı geldiğinde, eğer 40 bin ile 42 bin dolar yeni yüksek dip seviyemiz olursa, bu sene ilk defa Bitcoin’e yüklü gireceğim. Ve Bitcoin yeniden ATH seviyelerini görecek gibi görünüyor, kralın kim olduğunu herkese hatırlatacak. Bitcoin çok daha fazla yükselişe işaret ediyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle