Eclipse (ECP) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Mevcut içerikte Eclipse platformunun yerel kripto para birimi olan ECP Coin hakkında bilgileri sizler için derledik. ECP Coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, onun için yapılan yorumlar ne yönde sorularına bu yazımızda yanıt getirmeye çalışacağız. 

  Eclipse (ECP) Coin Nedir?

  Eclipse (ECP) Coin, Binance akıllı zinciri üzerinde geliştirilmiş olan bir tokendır. Eclipse projesi tarafından inşa edilen platformlardan uygulama satın almak amacıyla kullanılan kripto para birimidir. Eclipse platformunda olan kullanıcılar burada özelleştirilmiş işlemlerden faydalanmak istediklerinde ECP Coin ödemesi yaparak indirimli fiyatlardan yararlanabilirler. ECP Coin bir nevi özellik satın almaya yarayan bir ödeme aracıdır.

  Projenin Amacı ve White Paper

  Eclipse (ECP) Coin projesinin amacı BNB Coin ile ilişkili bir ödül dağıtımını sunabilmek ve BNB ile işleme giren yeni pariteyi PancakeSwap borsasına eklemektir. Aynı zamanda Eclipse ağı tarafından kurulan farklı platformlar içinde ödeme aracı olarak kullanılabilecek bir altcoin’i yaratmak amaçlanmıştır. Proje hakkında daha geniş bir bilgiyi şuradan direkt görüntüleyeceğiniz White Paper’dan edinebilirsiniz.

  ECP Coin Yorum

  ECP hakkında analist ve yatırımcı yorumlarına bakıldığında onun BNB ile işleme girilebilecek ideal bir pariteyi yarattığından söz edilmiştir. Yatırımcılar açık bir şekilde ECP Coin’i yeni keşfetmeye başladıklarından söz ediyorlar. Onun işlem açısından iyi bir hız sunduğu, pasif gelir elde etme konusunda avantajlı şartları sunabildiği yorumlar arasında yer almıştır. Bu açıdan bakıldığında iyi bir proje olduğunu söyleyebiliriz. 1 katrilyonluk maksimum arzı şaşkınlık oluşturuyor.

  Eclipse Coin Geleceği Ne Olur?

  ECP Coin geleceği hakkında iyimser yorumlarda bulunan analist sayısının oldukça az olduğu görülüyor. Diğer yandan ECP Coin’i 2021 senesinde gündemine alan analist sayısı da oldukça az bir seviyededir. Onu yorumlayan analistler ise belirteç görevi aldığını ve fiyat çıtasının diğer altcoinlere göre oldukça aşağıda yer aldığını açıklıyorlar. Analistler ECP Coin’in 2021 ilk periyodu sonunu değer kaybıyla kapatabileceğini düşünüyorlar. 

  Eclipse (ECP) Coin Nasıl Alınır?

  Eclipse (ECP) Coin almak için izlenen adımlar:

  • 1. Adım: ECP Coin, PancakeSwap borsasında tek paritede işleme giriyor şu anda. İlk olarak PancakeSwap borsasına internetten erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Ardından hesap açılışının yapılması ve KYC işlem adımlarının tamamlanması gerekiyor.
  • 3. Adım: Daha sonra borsadan “para yatır“ sekmesinden yararlanılarak, hesaba para transferi yapılır.
  • 4. Adım: Para yatırma işlemi ardından borsadan ECP Coin Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına erişilir.
  • 5. Adım:Bu bölümde ise uygun fiyattan veya o anda tabloya gelen fiyat üzerinden ECP Coin alım emri verilmelidir.
  • 6. Adım: Satın alınan ECP Coinler borsa hesabına bağlı sanal cüzdanda veya güvenliği daha yüksek bir noktada olması için donanım cüzdanlarında saklanabilirler. 

  Bu aşamaların doğru biçimde uygulaması halinde alım işlemi başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Eclipse (ECP) Coin avantajları hakkında bilgiler şu şekildedir:

  • İşlem Hızı: ECP Coin ile hem transfer hem de alım-satım işlemlerinde yüksek hızdan yararlanılır. Emir onaylarının gecikmesi gibi problemler ortadan kalkar.
  • Düşük Masraf: ECP Coin sınır ötesine transfer edilirken ve BNB çifti üzerinden işlem yapılırken düşük işlem ücreti açığa çıkar.
  • Pasif Gelir: ECP Coin’i PancakeSwap borsasına bağlı cüzdanlarında istifleyenler BNB Coin olarak veya ECP Coin olarak pasif gelir elde edebilirler. 

  Dezavantajları Ne?

  Eclipse (ECP) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Kısıtlı Erişilebilirlik: ECP Coin sadece UniSwap borsasından alınabiliyor ve bu alanda satılabiliyor. Tek borsada listelenmesi ona istenildiği an ulaşılamamasına neden oluyor. 
  • Tarihsel Düşük Fiyat Performansı: ECP Coin çıkışından itibaren diğer altcoinlere göre oldukça düşük performanslı bir gelişime sahiptir.
  • İşlem Çifti Eksikliği: ECP Coin sadece WBNB ile bir işlem çifti oluşturuyor. Belirteç görevinde olan ECP Coin ile ana kripto para birimlerinin yer aldığı bir parite ile yatırım yapmak mümkün değildir.

  Sonuç

  1 katrilyonluk arzı ve çok düşük fiyatı ile dikkatleri çeken ECP Coin geleceği analistlerce pek parlak bulunmayan kripto para birimleri arasında yer alıyor. 2021 ilk yarısında ise fiyat düşüşü yaşayabileceği ifade edilmiştir. BNB ile bir işlem çiftini PancakeSwap’ta oluşturan bu kripto para biriminin fiyat anlamında daha iyi yerlere gelebilmesi için daha fazla paritede işlem görmesi gerekiyor. Ayrıca henüz listelendiği ciddi bir borsada bulunmadığı için bu kripto para hakkında pek parlak düşünmek olası değil.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle