BTC’deki bu düşüş tipik boğa sinyali!

  Bitcoin (BTC) Mayıs ayındaki sert düşüşlerin ardından Haziran ayında toparlanmalar gösterdi. Ancak 8 Haziran tarihinde BTC fiyatında yine beklenmedik sert bir düşüş yaşandı. Bu düşüş piyasadaki paniği tekrar alevlendirmiş olsa da Bloomberg analisti Mike McGlone’a göre BTC için bu düşüş, yaklaşan boğa koşusunun sinyali oldu.

  Bitcoin (BTC) 19 Mayıs tarihindeki büyük geri çekilmede 30 bin dolar seviyesine kadar düştü. Ardından toparlanmaya başlayan BTC için Haziran ayı da umutlarla başladı. Haziran ayında BTC, toparlanmalar ile 35 bin dolar etrafında mücadele vermeye başladı. Ancak 8 Haziran tarihinde gelen sert düşüş ile BTC bir kez daha 31 bin dolar seviyesine kadar çekildi. Ardından hızla toparlanmaya geçen Bitcoin, önce 36 bin ve ardından 38 bin dolar seviyelerini görüp yeniden 36 bin dolar seviyesine döndü.

  BTC, 8 Haziran tarihindeki bu dalgalanmasında 38 bin doları test ederek yatırımcıların umutlanmasını sağladı. Ancak geri dönüş de en az yükseliş kadar hızlı gerçekleşince piyasada karışık sinyalleri görülmeye başladı. Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 8 Haziran tarihindeki bu dalgalı hareketini yorumladı.

  Mike McGlone’un Açıklamaları

  McGlone, BTC’de her ne kadar 38 bin dolar seviyesi test edilmiş olsa da fiyatın yeniden 40 bin dolar üzerinde bir yolculuğa çıkacağına inanıyor. Ünlü analiste göre Bitcoin’in kısa vadede 40 bin doların üzerine çıkma olasılığı, 20 bin dolara düşme olasılığından daha yüksek. McGlone 8 Haziran tarihli düşüşün boğa sinyali olduğunu düşünüyor. Konuya ilişkin olarak Mike McGlone’un ifadeleri şöyle:

  “8 Haziran’daki sert düşüş ve daha düşük bir dip noktadaki desteğin test edilmesi, aşırı ayı piyasası düşüncenin biraz daha belirginleşmesine neden oldu ve bu uzun süren boğa koşularının tipik bir sinyalidir.”

  Mike McGlone’a Göre Hareketlilik Boğa Sinyali

  Kripto para piyasasında kapitülasyonlar yaşandığında ve korku tabanı fiyat dip noktalarını test ettiyse, analistler de genellikle bu hareketliliği yukarı yönlü yeni bir hareketlilik sinyali olarak değerlendiriyor. BTC fiyatında 30 bin dolar bandı görüldüğünde her ne kadar birçok yatırımcı panik satışı yapmış olsa da McGlone’a göre bu hareketlilik yaklaşan boğa koşusunun işareti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle