Kripto Para

Bitcoin ETF’si için başvurular artıyor

  Kripto para sektörünün en önemli gelişmeleri arasında yer alan Bitcoin ETF’si için başvurular artmaya başladı. Son olarak Beyaz Saray’ın eski danışmanlarından Anthony Scaramucci’nin de kurucuları arasında yer aldığı SkyBridge Capital ETF başvurusunda bulundu. Şirketin SEC’e yaptığı başvuruların ayrıntıları da açıkladı.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun 2018 yılından bu yana gündeminde olan ancak henüz onay verilmeyen Bitcoin ETF’si son günlerin en çok konuşulan ürünü olmaya başladı. Özellikle kripto para sektörüne yönelik ilginin artması ile beraber daha fazla kurum tarafından talep edilen onay için SEC henüz bir karar varmadı. Bununla beraber başvuru yapan firmaların sayısı ise git gide artıyor.

  Kripto para sektörünün en büyük gelişmeleri arasında yer alan ve binlerce yatırımcının beklediği müjdeli bir haber olan Bitcoin ETF’si ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. 2020 yılının sonundan bu yana birçok firmanın şansını denemeye devam ettiği Bitcoin ETF’si için yeni bir başvuru da SkyBrigde Capital’den geldi. Başvurunun onaylanıp onaylanmayacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

  SkyBridge Capital Bitcoin ETF’si için başvuru yapan kurumlar arasında yerini aldı

  New York merkezli dev yatırım şirketi SkyBridge Capital Bitcoin ETF’si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvuruda bulundu. Bitcoin ETF ürünü için başvuru yapan şirketin kurucuları arasında Beyaz Saray’ın eski danışmanlarından Anthony Scaramucci de yer alıyor. Ünlü isim son günlerde Bitcoin ile ilgili yaptığı olumlu açıklamalarla sık sık gündemde yer almaya başlamıştı. Kripto para sektörü için de önemli bir gelişme olan Bitcoin ETF ürünü başvurusu birçok kripto uzmanından destek alıyor.

  SkyBridge Capital yaptığı başvuru ile yatırım danışmanlığının First Trust Advisors tarafından yapılacağı açıklandı. Yatırım danışmanlığı konusunda esas fon First Trust Advisors olacak. Şirket başvurunun onaylanması durumunda hisselerin New York Menkul Kıymet Borsası Arca üzerinde listeleneceğini de açıkladı.

  VanEck başvurusu değerlendirme aşamasında

  SkyBridge Capital şirketinin başvurusu kripto para piyasasında yankı uyandırmakla beraber daha önce de Bitcoin ETF’si için başvuru yapan birçok şirket aldı. SEC geçtiğimiz hafta VanEck başvurusunu duyurmuştu. VanEck’in başvurusu değerlendirme aşamasında.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle