Qtum (QTUM) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, birçok kripto para borsasının listesinde işlem gören QTUM Coin nasıl alınır, avantajları neler, gelecekte hangi konumda olacak, onun için yapılan yorumlar neler sorularına bu yazımızda yanıt bulacağız. 

  Qtum (QTUM) Coin Nedir?

  Qtum (QTUM) Coin, Qtum platformunun yerel kripto para birimidir. Akıllı sözleşmeler ile işleme girebilen QTUM Coin, Bitcoin ve Ethreum’un başarılı teknik niteliklerini aynı anda yansıtan kripto para birimidir. QTUM Coin, Qtum Blockzinciri üzerinden işlem gören 20 farklı token’a çevrilebilir. 

  QTUM Coin, Patrik Dai isimli, Qtum Vakfı kurucu başkanı tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür. 

  Qtum Coin Yorum

  QTUM Coin hakkında analist yorumları oldukça olumlu detaylara konu olurlar. Analistler QTUM Coin’in altcoin birimleri arasında en işlevli modeller arasında yer aldığını belirtiyorlar. Özelikle, QTUM Coin işlem maliyetlerinin düşük olması sebebi ile ondan yana yapılan yatırım tercihlerinin hızla artacağını belirtmişler. 

  Yatırımcılar ise QTUM Coin’in sağladığı işlem hızından söz ediyorlar. Yorumlarda alım-satım emirlerinde seri yanıt almak için ideal altcoin’in QTUM Coin olduğu belirtilmiş. Yatırımcılar kendileri için en avantajlı fiyatı kaybetmeden onay alabilmekten gayet memnunlar.

  QTUM Coin Geleceği

  Michael Van de Poppe, Alex Saunders gibi analistler QTUM Coin için yakın gelecekte fiyat artışının olduğunu açıklıyorlar. Özellikle 2021 yılı Nisan ayı içinde QTUM Coin’in etkili değer kazanacağını belirtmişler. Ardından 2021 yılı ilk yarısı kapanırken QTUM Coin’in 22.01 dolar seviyesini aşacağını düşünüyorlar. 

  Analistler altcoinler arasından fiyat çıtasıyla başarıyı yakalayan QTUM Coin’in ETH ve BTC açıklarını kapatan modelinin gelecekte ona başarıyı getireceğini vurguluyorlar. 

  Qtum Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 QTUM coin fiyatı %qtum+try% TL. Döviz cinsinden ise %qtum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, QTUM fiyatı 24 saatte %qtum+yuzde%.

  Bu fiyat kripto para piyasası volatilitesinden her an etkilenebilir. Fiyat oynaklığını takip etmek ve anlık fiyatı görüntülemek yatırım öncesinden izlenmesi gereken adımlardır.

  Qtum (QTUM) Coin Nasıl Alınır?

  Qtum (QTUM) Coin almak amacıyla Huobi Global, Binance, Gate.io, Kraken, KuCoin, Bittrex, Poloniex, OKEx, Indodax, BigONE, 50x gibi kripto para borsası platformlarından seçilene internetten erişilir. Görüntülenecek ana sayfadan “kayıt ol“ sekmesine tıklanıp, ekrana gelen tabloya kimlik ardından e-posta bilgileri girilir. Tablo altından “kaydet“ kutucuğuna tıklanarak hesap açılışı yapılır.

  Bir sonraki adımda ekrana gelen sayfadan “hesaba para yatır“ sekmesine tıklanır. Sıradaki tabloda hesaba aktarılacak para birimi ve tutarı seçilir. Yeni pencerede açılan tablo üzerine kredi kartı veya banka hesabı numara bilgileri girilerek, kripto para hesabına para transfer edilir. Son sayfada “kripto para al“ sekmesine tıklanıp, ekrana gelecek tablo boşluklarından QTUM kripto para birimi, miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Alınan QTUM Coin miktarı hesapta görüntülenir.

  Avantajları Neler?

  QTUM Coin, o kadar fazla kripto para borsasında listeleniyor ki onun alım-satım için fırsat yaratma şansı yükseliyor. Likidite düzeyleri farklı olan kripto para borsalarında QTUM Coin’i aynı dakikalar içinde farklı fiyatlarda bulma şansı doğuyor. Yatırımcı bu yüzden arbitraj yapma avantajını elde edebilir. QTUM Coin’i fiyatının uygun olduğu borsadan alıp, daha yüksek bir fiyattan işlem yapılan borsada satışa çıkarabilir.

  QTUM Coin akıllı sözleşmeleri devreye sokabilme şansını sağlar. Özellikle kurumsal yatırımcılar hem ödeme hem de yatırım işleminde güven oranını yükseltebilirler. Çevrimdışı kripto para cüzdanından saklama yöntemiyle, saldırıların riskini minimize etmeye imkan tanır. Cüzdanlar arası transferi sınır ötesine, hızlı ve düşük masraflı şekilde yapılır.

  Dezavantajları Ne?

  QTUM Coin dezavantajı manipülasyonlara konu olmasıdır. Sloganı ETH ve BTC hatalarını yıkmak olan QTUM Coin, BTC’ye fanatik şekilde bağlı yatırımcıların piyasaya yansıttıkları manipülatif hareketlerden etkilenebilir. Bu yüzden fiyat oynaklığını öne alıyor.

  Fiyat oynaklığı ise sürekli anlık fiyat takibini gerektirmektedir. QTUM Coin’i ağ saldırı riskinden korumak için çevrim dışı saklamak ve anlık fiyat takibiyle alım satım yapmak tercih edilir. 

  Sonuç

  QTUM Coin yatırımcılar için işlem hızı, düşük masraf ödeme gibi önemi avantajları sunuyor. Analistlerin 2021 ilk yarı sonunda değer kazanmasını belledikleri bir altcoin olarak karşımıza çıkıyor. Gelecekte önemli altcoinler arasında yer alması beklenen, akıllı kontraktlar ile çalışabilen QTUM Coin’in nasıl bir imaja sahip olacağını birlikte göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle