Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasında toparlanma sinyalleri hız kazandı. 7 Temmuz Çarşamba gününde lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükseliş hareketi altcoinlere de olumlu yansıdı. Piyasadaki hareketliliğin azaldığı son dönemlerde Bitcoin fiyatındaki konsolidasyon süreci yatırımcılar tarafından da yakından takip ediliyor.

  Günün en önemli Bitcoin ve altcoin gelişmeleri ile dikkat çeken fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.  

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD merkezli dev yatırım bankası Goldman Sachs ekibi, son raporunda Bitcoin ve Ethereum arasındaki rekabete değindi. Deneyimli analistler, değer saklama konusunda uzun vadede Ethereum’un Bitcoin’in yerini alabileceğini söyledi. 

  Kripto para birimleri tarihinde ilk kez, Ethereum adreslerinin sayısı Bitcoin adreslerinin sayısını geçti. Bu durum altcoinin babası olan Ethereum’un son dönemde Bitcoin’den çok daha popüler ve belirgin hale geldiğini göstermesiyle dikkat çekti. Özellikle son dönemdeki güvensizlik ortamı yüzünden aktif BTC cüzdan adreslerinin miktarı yüzde 40’a yakın düştü.

  Dünyanın beşinci en büyük kripto para borsası Bybit bugünkü duyurusunda, kullanıcılarına KYC zorunluluğu getireceğini açıkladı. Borsanın bu hamlesi, güvenlik uyumluluğunu daha üst düzey bir seviyeye çıkarabilmek için yapılacak. Öte yandan Almanya’nın önde gelen bankalarından Neobank kripto ile ilgili pazar yerini aktifleştirmek için N26 ile birlikte harekete geçtiklerini duyurdu.

  Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, yeni raporunda, altın ve Bitcoin'in 2021'in ikinci yarısında en iyi performans gösteren varlıklar olabileceğini belirtti. Deneyimli emtia uzmanı, Çin’in madencilik yasaklarının piyasa üzerinde geçici olduğunu söyledi. MicroStrategy CEO'su ve Bitcoin destekçisi Michael Saylor ise trader’ları piyasadaki dalgalanmaya karşı uyardı

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para piyasasından gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 1.95 oranında değer kazanarak 34.802 dolardan işlem görüyor. Altcoin fiyatlarındaki yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürürken ETH fiyatında yüzde 3.55 oranında artış dikkat çekiyor. Günün en çok kazandıran altcoin projeleri arasında yüzde 9’dan fazla yükselen Polkadot (DOT) ile yüzde 6’dan fazla artan Binance Coin (BNB) öne çıkıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle