Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 19 – 26 Mart 2022

  Kripto para piyasası genelinde risk iştahının artmasıyla birlikte yeniden yükseliş hareketleri görülüyor. En popüler kripto para birimleri dışında işlem hacmi düşük olan altcoinlerde de hızlı yükseliş hareketleri takip ediliyor. En değerli ilk 100 listesi içinde yer alan altcoin projelerinde de hızlı yükseliş hareketleri gözlemlendi. Yerli yatırımcıların portföylerinde yer vermek istedikleri altcoinler arasında önemli getiriler sağlayan projeler öne çıktı.

  19 – 26 Mart 2022 tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerini ve önemli gelişmeleri haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Ethereum Classic (ETC)

  Haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoinlerin başında Ethereum Classic (ETC) geldi. Geride kalan 7 günlük süre içinde ETC fiyatında hızlı yükseliş yaşanması yatırımcıları sevindirdi. ETC yüzde 62.10 oranında değer kazanırken bu gelişmenin arkasında önemli haberler etkili oldu. 

  Ethereum Classic neden geçen hafta içinde fiyatlarda vahşi bir artış gördü? Birçok faktöre bağlı olabilir. Bunlardan biri, 15 Nisan 2022'de blok ödüllerinin beşte bir oranında azaltıldığı “beşleme” beklentisiydi. Ethereum'un Proof-of-Stake'e geçişinin madencileri ETC coine yönlendirdiği söylentisi olsa da bunun gerçek olup olmadığı henüz netlik kazanmadı.

  Bununla birlikte, Ethereum Classic, ağı birkaç madencinin elinde bırakarak çok sayıda kullanıcıyı çekmeyi başaramadı. Bu, Ocak 2019'da Coinbase'de 1 milyon dolar değerinde çift harcamalı bir saldırı ve ağdaki diğer %51 saldırı örnekleriyle sonuçlandı. Aralık 2020'de Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, firması IOHK'nın Ethereum Classic topluluğunu desteklemek için Mantis projesini başlatmıştı.

  Bu gelişmelerle birlikte ETC coin uzun zamandır kendisinden beklenen yükseliş hareketini gerçekleştirebildi. Uzmanların, "Ethereum'un hisse kanıtı ve parçalamaya geçişi, toplulukta iş kanıtı ve blok zinciri güvenliği için güçlü bir temel katman yaklaşımını tercih eden birçok kişiyi bozabilir" görüşü ETC fiyatındaki yükseliş hareketlerini tetikledi. 

  Loopring (LRC)

  Haftalık en çok kazandıran altcoinler listesinin ikinci sırasında Loopring (LRC) coin yer aldı. Yatırımcılar LRC coin fiyatında yüzde 44.63 oranında yükseliş olmasından memnun kaldı. LRC coin fiyatındaki bu parabolik hareketi destekleyen önemli haber akışları kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  GameStop ekibi NFT pazar beta lansmanını duyurduktan sonra Loopring (LRC) coin fiyatında hızlı bir yükseliş hareketi başladı. Bu entegrasyon, kullanıcıların Ethereum'un güvenliğini devralırken NFT'leri 1 dolardan daha düşük bir fiyata basmasına izin verecek.

  Ethereum tabanlı ölçeklenebilirlik çözümü Loopring'in yerel belirteci olan LRC'nin fiyatı, protokolün dün entegrasyonunu ve GameStop'un takas edilemez belirteci (NFT) pazar betasının lansmanını resmen açıklamasının ardından yüzde 35'e kadar yükseldi. Özellikle, Ethereum'un ikinci katman toplama çözümleri, birden fazla işlemi bir araya getirerek yükü ana ağdan kaldırmaya izin ver.

  Loopring'in duyurusuna göre, sıfır bilgi toplama çözümü "yaratıcıların Web2'nin hızlarına ve ölçeklenebilirliğine rakip olan yüksek performanslı uygulamalar sunmalarına ve aynı zamanda kullanıcılara Web3'teki varlıkları üzerinde kanıtlanabilir sahiplik ve kontrol alma yetkisi vermelerine" olanak tanıyacak. Bu gelişmeler LRC coin fiyatındaki hızlı yükselişi destekledi. 

  Bitcoin Gold (BTG)

  Listede 3. sırada yer alan Bitcoin Gold (BTG) coin, haftalık performans olarak iyi bir görünüm çizdi ve yüzde 44.06 oranında değer kazandı. Özellikle kripto para piyasası genelinde risk iştahının artmasıyla birlikte BTG talebinde de hızlı yükseliş oldu. Usta analistler BTG grafiğindeki değişimi yatırımcılarla paylaşarak onlara kazanç kapısını araladı. 

  Usta analistler BTG grafiklerindeki alım sinyallerini ve boğa rallisi beklentisini yatırımcılarla paylaştı. Son beş gün içinde Bitcoin Gold, InvestorsObserver Duyarlılık Skorunda yüksek boğa derecesi kazandı. Duyarlılık Puanı, Bitcoin Gold'un son beş gündeki performansını hacim ve fiyat hareketine göre ölçtüğü için yükselişin ilk sinyalleri altcoin yatırımcıları tarafından da takip edildi.

  Duyarlılık Puanı, kriptonun son performansına hızlı ve kısa vadeli bir bakış sağlar. Bu, hem yükselişe geçmek isteyen kısa vadeli yatırımcılar hem de düşüşü satın almaya çalışan uzun vadeli yatırımcılar için faydalı olabilir. Bitcoin Gold bu sinyallerin ardından beş günün en yüksek seviyesine kadar tırmandı ve yatırımcısına kazanç sağladı. 

  Convex Finance (CVX)

  Yerli yatırımcıların kripto para portföylerinde yer vermek istedikleri Convex Finance (CVX) coin haftalık bazda yatırımcısının yüzünü güldürdü. CVX coin fiyatının yükselişinde teknik analizdeki kritik seviyeler dikkat çekti. Öte yandan son 1 hafta içinde yüzde 34.29 oranında değer kazanan CVX coin yatırımcısını sevindirmeyi başardı. 

  Usta analistlere göre şubat ayı satışları, Curve Finance (CVX) fiyatını 15 dolar psikolojik seviyeye düşürdü. Ayrıca, altcoin, Mart ayının ilk iki haftasında bu dip noktasını yeniden test etti ve alıcıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduklarını gösterdi. Teknik analizdeki bu işaretler CVX coin fiyatında boğa rallisinin başlayacağının ilk işaretleri olmuştu.

  CVX fiyatı geçen hafta başında 15 dolardan sıçradı ve art arda beş yeşil mum rallisi CVX fiyatını yüzde 40 artırarak 22 dolar tavanına ulaştı. Usta analistlere göre bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, bir sonraki arz bölgesini 30 dolarda karşılayarak yükseliş momentumunu sürdürmesi bekleniyor. 

  Analistler 22 dolar işaretinin yakınında hareket eden 50 DMA, satıcıların bu dirençte savunmasını güçlendirdiğini ancak yakın zamanda geri alınan 20 DMA, alıcıları yükseliş momentumunu sürdürmek için destekleyebileceğini vurguladı. Bu gelişmelerle birlikte CVX coin yatırımı yapanlar geçen hafta ciddi bir kazanç fırsatından yararlanmış oldu. 

  Qtum (QTUM)

  Yatırımcısına en çok kazandıran altcoinler listesinin 5. sırasında Qtum (QTUM) coin yer aldı. QTUM coin haftalık bazda yüzde 33.70 oranında değer kazanarak 19 Mart tarihinden bu yana en fazla yükselen altcoin projelerinden biri oldu. Analistler QTUM coin fiyatındaki değişimleri yakından takip etti. 

  Qtum, bir hisse kanıtı (PoS) akıllı sözleşme, açık kaynaklı blok zinciri platformudur. Bitcoin (BTC) ve Ethereum'un (ETH) gücünü tek zincirde birleştirmeyi amaçlayan bu protokol aynı zamanda bir değer aktarım protokolü olarak kabul edilir. QTUM coin geride kalan haftada yatırımcısına yüzde 30’dan fazla kazanç sağlamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. 

  Qtum blockchain, zincir üzerinde merkezi olmayan bir yönetişim protokolüne sahip olmanın yanı sıra, Solidity'nin ötesinde akıllı sözleşme programlama dillerini destekler. Token sahipleri, blok boyutu ve temel gaz ücreti gibi ağ parametrelerine oy verir. Bu projeyle ilgili gelişmelerin sosyal medya ve kripto para basınında geniş yankı bulmasının ardından QTUM coin fiyatında hızlı yükseliş hareketleri gözlemlendi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle