Bahse varım bu altcoinler çok kazandıracak – Elliot Wainman

  Kripto para piyasalarında son günlerde yine karışık fiyat sinyalleri gündeme gelmeye başladı. Bitcoin’in (BTC) iki günde çift yönlü dalgalanması, piyasaları da benzer şekilde etkiledi. Piyasalarda karışık sinyaller görülürken, ünlü analist Elliot Wainman güvendiği düşük fiyatlı bazı altcoinlerin değer kazanacağı tahminleri ile gündeme geldi.

  Popüler kripto para analisti Elliot Wainman, piyasalarda öngörülemez fiyat hareketlilikleri yaşanırken, altcoin tahminlerini paylaştı. Ünlü analist, birkaç düşük fiyatlı altcoinin ciddi değerler kazanabileceğini öne sürdü. Analiste göre paylaştığı altcoinlerin değer kazanmasında, Polkadot (DOT) ekosisteminde yer alıyor olmaları etkili olacak. Youtube üzerinden 327 binden fazla abonesi ile tahminlerini paylaşan Wainman, Polkadot parachain’leri için bahse girebileceğini söyledi.

  Wainman’ın Açıklamaları

  Ethereum kurucu ortaklarından Gavin Woodu’un kurduğu Polkadot, akıllı kontratların kendisini desteklemeyen bir relay chain’dir. Polkadot, ağdaki akıllı kontratların işlevselliğini, relay chain’e entegre edilen ek blok zincirlerinden (parachain’ler) korur. Relay chain üzerinde sadece 100 adet parachain slotu vardır. Bu da sürecin daha rekabetçi bir hale gelmesine olanak tanır. Buradan yola çıkarak tahminlerde bulunan Wainman, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Kendi parachain’lerinize sahip olmak ve kalabalık kredisi yöntemi ile parachain müzayedesini kazanmak için on milyonlarca dolar almanız gerekiyor. O halde tahmin edin bakalım? Bunlar sadece çılgın, pahalı ve parayla alması zor değil. Aynı zamanda paranız olsa bile öylece bir adet satın alamazsınız. Aslında çok sınırlı sayıdaki yer için rekabet etmeniz gerekiyor.

  Bu, kalabalık kredilerini kazanan ve parachain müzayedelerini kazanan projelerin, koruyucu hendek sahibi olacakları için devasa pump’lardan gerçekten yararlanmaları adına, çılgın yerlerde olacakları anlamına geliyor. Diğer projeler sadece Polkadot üzerine kurulamaz, bu süreçten geçmeleri gerekiyor.”

  Analistin İşaret Ettiği Altcoin Projeleri

  Ünlü analist Wainman, parachain’lerin kazanan liderlerinden birini Acala olarak dile getirdi. Acala’nın yönetim tokeni, proje bir parachain slotsu’nu güvenceye alana kadar başlatılmayacak. Wainman, DOT projeleri için sandvox görevi gören Kusama (KSM) için “hepsi bir arada DeFi Merkezi” olan Karura’nın başka bir öncü proje olduğunu ifade etti. Karura, parachain opsiyonunu kazandığında, yerel KAR tokeni de başlatılacak. Bunun yanı sıra Wainman, Phala Network’ün (PHA) de bir parachain almak için “birinci konumda” yer aldığına dikkat çekti. Analist, listesinde son olarak DOT için akıllı kontratlı bir parachain olan Moonbeam’e yer verdi. Projenin tokeni yakında çıkacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle