Kripto Para

QTUM piyasadaki düşüşten etkilenmedi

  Son dönemlerde yaşadığı gelişmeler ile dikkat çeken QTUM, kripto para piyasasında yaşanan gerilemeden etkilenmedi. Başta Bitcoin olmak üzere birçok altcoinde düşüş yaşanırken, QTUM fiyatı ile yükselişe geçti. QTUM yüzde 19’dan fazla değer kazandı.

  Kripto pata piyasasının lider para birimi uzun zamandır beklenen gerilemeyi yaşadı. Sert bir düzeltme yaşayan Bitcoin yanında altcoinleri de sürükledi. Bitcoin ve altcoinlerde gerçekleşen bu düşüşe rağmen QTUM ise yükseliş kaydetti. Yaşadığı yükseliş ile 7 doları aşan QTUM’un hangi gelişmelerden etkilendiği ise merak konusu oldu.

  Kripto para piyasasında yaşanan son gerileme yatırımcıları endişelendirdi. Bununla beraber birçok analist Bitcoin’in yaşadığı düzeltmenin sağlıklı bir yükseliş için normal olduğunu iddia ediyor. Bitcoin bu gerileme ile kripto para listesinde ilk 10’un içinde yer alan birçok altcoini de aşağı çekti. Bununla beraber Balancer ve Holochain gibi bazı altcoinler yükseliş kaydederken, QTUM ise yükselişi ile en çok dikkat çeken birim oldu. QTUM’un yaşadığı yüzde 19’un üzerindeki yükselişin ise son dönemde yaşadığı gelişmelerden kaynaklandığı düşünülüyor.

  Fast Lane hard forku QTUM yükselişini destekledi

  QTUM’un yaşadığı ciddi yükselişin en önemli nedeni olarak nisan ayında gelmesi beklenen Fast Lane hard forku gösteriliyor. Bu hard fork ile algoritmaya birçok yenilik gelmesi ve ağda gelişme yaşanması bekleniyor. Söz konusu hard fork ile beraber blok süresinin 128 saniyeden 32 saniyeye indirilmesi hedefleniyor. Hard fork için yapılan denemenin sonuçları da açıklandı. Deneme sonrasında hedeflendiği gibi blok süresinin 32 saniye olarak çalıştığı kaydedildi. Deneme ile blok işlemlerinin rahat şekilde gerçekleştirilebildiği de açıklandı.

  Fast Lane hard forku ile beraber aynı zamanda algoritmadaki zorlukların aşılması ve yeni düzenlemelerin gelmesi de bekleniyor. QTUM CEO’su hard fork ile ilgili açıklamasında yatırımcıların ETH 2.0 güncellemesini beklemelerine gerek kalmadığını, bu hard fork ile aynı işlemlerin gerçekleştirilebileceğini belirtti.

  QTUM’un 2021 planları kripto paranın popülerliğini arttırıyor

  QTUM’un yükselişini destekleyen diğer gelişme ise 2021 yılı için planlanan geliştirme çalışmaları oldu. QTUM’un bu yıl Ethereum araçları ile entegrasyonunun sağlanması ve core güncellemeleri gerçekleştirmesi bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle