Kripto Para

Bitexen’den erişim sorununa ilişkin bilgilendirme geldi!

  Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitexen’in mobil uygulamalarında 15 Ekim’de başlayan erişim sorunları, borsa kullanıcılarını endişelendirdi. Bitexen, endişeye gerek olmadığını ve web sitesinden işlemlerin sorunsuz şekilde yapılabildiğini açıkladı.

  Yerli kripto para borsası Bitexen’in mobil uygulamalarında 15 Ekim itibariyle erişim sorunları yaşanmaya başladı. Bu erişim sorunları borsa kullanıcılarını endişelendirdi. Twitter gibi sosyal mecralardan borsa kullanıcıları şikayetlerini dile getirirken, Bitexen de bu şikayetlere karşı bir yanıt verdi. Borsa, mobil uygulamalarında sorun devam etse de web sitesinde işlemlerin sorunsuz şekilde yapılabildiğini ve endişeye gerek olmadığını duyurdu. Bitexen ayrıca mobil uygulamalardaki erişim sorunlarının giderilmesi için çalışmaların da devam ettiğini belirtti.

  Borsa, Alım-Satım İşlemlerinin Web Sitesinden Yapılabileceğini Belirtiyor

  Bitexen, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında “Alım satım işlemlerinize web.bitexen.com adresinden devam edebilirsiniz” ifadelerine yer verdi. Ancak borsa kullanıcıları, daha önce Thodex borsasında yaşanan sorunun da gündeme gelmesiyle birlikte endişeye kapıldı. Zira Thodex borsasında da Nisan ayında benzer bir erişim sorunu yaşanmış, borsaya erişim kademeli olarak sınırlanmış ve nihayetinde borsanın kurucusu yurtdışına kaçmıştı. Ancak Bitexen’in açıklamalarına göre Bitexen borsasında şu an için genel bir erişim sorunu görünmüyor.

  Bitexen Borsası’ndan Gelen Açıklama

  Bitexen borsası, Twitter üzerinden konuya ilişkin yaptığı “Yaşanan Erişim Problemi Hakkında” başlıklı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Web sitemize ve mobil uygulamamıza Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin ‘Marka Tescili ve Kullanımı’ konulu bir uygulaması nedeniyle Türkiye içinden giriş yapılamadığı tespit edilmiştir. Kullanıcılarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için Erişim Sağlayıcıları Birliği ile görüşmeler devam etmektedir. Hukuk departmanımız sürecin en kısa sürede tamamlanması için çalışmalarını sürdürmektedir.

  Mobil uygulamamıza ait güncelleme ve düzenlemeler, ilgili uygulama marketlerine gönderilmiş olup yaşanan sorun giderilene kadar hesaplarınıza https://web.bitexen.com adresinden ulaşabilirsiniz.”

  Bazı Kullanıcılar Zarara Uğradıklarını Belirtiyor

  Konuya ilişkin detaylı bir açıklama yapan Bitexen borsası, öte yandan erişim sorunu devam ederken ve kullanıcılardan bu yönde şikayetler gelirken, kısa aralıklarla sürekli paylaşımlarda bulunarak süreç hakkındaki güncellemeler dair bilgilendirmelerde bulunuyor. Ancak yine de birçok kullanıcı, yaşanan bu erişim sorunundan dolayı zarara uğradıklarını ve mağdur olduklarını ifade ediyor. Bu konu hakkında ise borsadan henüz bir açıklama gelmedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle