BTC için 100 bin, bir mıknatıs – Barry Silbert

  Dev bankacılık kuruluşu JPMorgan’ın açıklamaları sonrası hafta sonu 47 bin doların üzerine çıkan Bitcoin (BTC), gelecek dönemlerdeki fiyatı konusunda yapılan tahminlerin pozitif bölgeye dönmesini sağladı. Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, BTC’nin 100 bin dolara doğru tırmandığını düşünüyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), fazlasıyla verimli başladığı 2021 yılında ana akımda sıkça yer aldı ve almaya da devam ediyor. Bitcoin’in tanınırlığı arttıkça yatırımcıların da hem BTC’ye hem de genel anlamda kripto sektörüne ilgisi arttı. Artan ilgi beraberinde yeni sermayeleri getirdi, yeni sermayeler ve talepler kripto fiyatlarında genel tabloda artışları tetikledi. Mayıs ayından sonra düşüş ve yatay eğilimlerde seyreden BTC, Temmuz sonlarında yeniden yükseliş eğilimine girdi ve Ağustos ayında bu eğilimini güçlendirdi. Hafta sonunda 47 bin doların üzerine çıkan BTC için tahminler geliyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  BTC Yükselişe Geçti, Tahminler de Yükseldi

  ABD’nin ve dünyanın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan JPMorgan, kurumsalların kripto ilgisinin arttığını belirten bir rapor paylaştı. Bu paylaşımdan kısa bir süre sonra BTC, hızla 47 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Önemli bir direnç noktası olarak gösterilen bu seviyenin üzerine çıkan BTC, analistlerin ve ünlü isimlerin fiyat tahminlerini çoğunlukla pozitif yönde revize etmesini sağladı. Gelen yükseliş odaklı fiyat tahminlerine bu kez de Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’un CEO’su Barry Silbert’in tahmini de eklendi. Silbert, BTC’nin 100 bin dolara doğru tırmandığına inanıyor.

  3 Yıl Önceki Paylaşımından Yararlandı

  Twitter üzerinden konuya ilişkin fikirlerini paylaşan Silbert, bunun için kısa ve öz bir yöntem seçti. Silbert, 3 yıl önce BTC fiyatıyla ilgili olarak paylaştığı bir tweet’i alıntıladı ve bunun üzerine yeni dönem tahminini paylaştı. Silbert 3 yıl önceki paylaşımında “20 bin bir mıknatıs” sözlerine yer vermişti. Bu tahmininde başarılı olan ünlü CEO, bu kez bu tweet’in üzerine “100 bin bir mıknatıs” sözlerini paylaştı. Barry Silbert BTC için 20 bin dolar tahmininde bulunurken, BTC 4 bin dolar seviyesinde işlem görüyordu.

  Silbert 20 bin dolar tahmininde bulunduktan 10 ay sonra BTC 20 bin dolara ulaştı. Barry Silbert’in 100 bin dolar tahmininde başarılı olup olmayacağı merakla bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle