OKB coin 1 haftada yüzde 80 kazandırdı! İşte nedenleri

  Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx tarafından geliştirilen OKB, son 1 haftada %80’den fazla değer kazandı. 1 haftalık yükselişin ardından OKB 1 Mayıs tarihinde tüm zamanların rekorunu kırdı.

  100’den fazla ülkede milyonlarca kullanıcısı bulunan, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx, yüzlerce token’da alım-satım imkanı sağlıyor. Borsa tarafından geliştirilen OKB, CoinGecko verilerine göre 24 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında, haftalık bazda %80’den fazla değer kazandı. OKB 1 Mayıs tarihinde 33,4 dolar seviyesinin üzerine çıkarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. 9 milyar dolarlık piyasa değeri ile OKB, en büyük kripto para borsa coinleri arasında yer alıyor.

  İçinde bulunduğumuz haftaya 16,24 dolar seviyesinde başlangıç yapan OKB, 1 Mayıs tarihinde tüm zamanların rekorunu kırarak piyasa değeri bakımından en büyük 21. kripto para konumuna ulaştı. Elde ettiği yükselişler ile OKB günlük ticaret hacmi de 1,3 milyar dolar seviyesine kadar yükseldi. Piyasa değeri bakımından OKB’nin hemen arkasında 22. sırada 7,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile Monero yer alıyor. OKB’nin hemen önünde 20. sırada ise 9,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile TRON bulunuyor.

  Borsada OKB İmha İşlemleri ve OKB Arzı

  OKB, OKEx bünyesinde düzenlenen özel token satışlarına dahil olmak ve pasif kazanç sağlamak için kullanılabiliyor. Ayrıca kullanıcılar borsadaki işlem ücretlerinde indirim almak için OKB’yi kullanabiliyor. En başta 300 milyon olarak belirlenen OKB arzı, her 3 ayda bir yapılan imha işlemleri ile azaltılıyor.

  OKB’nin yaklaşık 270 milyonluk piyasa arzı bulunuyor. OKEx, 1 Aralık 2020 ile 28 Şubat 2021 tarihleri arasındaki 3 aylık dönem için, 3 Mart 2021 tarihinde 2 milyondan fazla OKB’yi imha etti. OKEx borsası imha işlemleri için platformda elde edilen işlem ücretinin %30’u ile piyasadan OKB satın alıyor. Bugüne kadar 30,5 milyondan fazla OKB yakıldı.

  Borsanın Türkiye’deki Etkinliği Artıyor

  OKEx borsası, Çin’deki kısıtlamalardan dolayı merkezini değiştirmek zorunda kaldı. Borsanın Türkiye pazarında da büyüdüğü görülüyor. TRY işlemlerini destekleyen OKEx, Türkiye’deki kullanıcıları için bir vadeli işlem etkinliği düzenlemişti. iPhone 12 ile 20 bin dolarlık para ödülünün dağıtılacağı etkinlik 12 Mayıs’a kadar devam edecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle