Kripto Para

Ripple (XRP) 2020 yılının son çeyrek raporunu açıkladı

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği Ripple (XRP) tarafından yeni bir rapor yayınlandı. Şirket 2020 yılını güçlü bir şekilde kapattığını duyurarak XRP yatırımcılarını önümüzdeki dönem için umutlandırdı…

  Kripto para sektöründe SEC davası ile sık sık gündeme gelen Ripple (XRP), yeni bir duyuru yayınladı. Şirketin resmi web sitesi üzerinden yapılan paylaşımda 2020 yılı 4. çeyrek raporu açıklandı. Raporun son çeyrekte yaşanmış bütün gelişmeleri kapsadığı dikkatlerden kaçmazken, Ripple kendi gözünden piyasadaki gelişmeleri değerlendirdi.

  XRP kripto para biriminin sahibi olan Ripple, diğer kripto para firmalarını şeffaflık ve etkin iletişim kurma konusunda adım atmaya çağırıyor. 2020 yılının 4. çeyreğindeki gelişmeleri değerlendiren Ripple, türev piyasaları ve kripto para piyasasında yaşanan patlamaya ayrı bir parantez açtı. Şirket, genel anlamda yatırımcıların kripto paralara yönelmesinden memnun görünüyor.

  SEC Davası Raporda Yer Aldı

  Bu gelişmeye rağmen, ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’nun (SEC) açtığı dava sonucu Ripple sahiplerinin çoğu ellerindeki coin’lerin alım satımını durdurdu. Bunun neticesinde Ripple şirketinin piyasa değeri 15 milyar dolar düştü. Bu aynı zamanda kripto para piyasasının geri kalanındaki %50 oranında büyüyen ralliden de mahrum kaldıklarını gösterdi. 

  Genel piyasa rallisi, öncelikle Bitcoin (BTC) tarafından yönetildi. Bazı piyasa katılımcıları, XRP’yi satan ABD’li tüccarların BTC’deki ralliye anlamlı bir şekilde katkıda bulunduğunu belirtti. Raporda yer alan bilgilere göre ABD’deki regülatörlerin hareketleri Ripple hacminin %90’ını olumsuz etkilemedi. Ayrıca Ripple davalarla uğraşmasına rağmen, kurumsal olarak 15 yeni müşteriyle iş birliği anlaşması imzalaması da olumlu olarak yansıdı.

  ODL Hacmi Geçen Seneye Göre 12 Kat Arttı 

  2020 yılı 4. çeyrek raporunu yayınlayan Ripple, On-Demand-Liquidity (ODL) hacmini geçen seneye oranla 12 kat arttırdığını açıkladı. Finansal enstitülerle müşterileri için sınırlar arası ödeme altyapısı konusunda anlaşmalar yapıldığı da belirtildi. Son çeyrekte SEC davası Ripple’ın piyasa değerini olumsuz etkilemiş gibi görülse de kurumsal açıdan çok problem yaratmadığına dikkat çekildi. Ripple aynı zamanda üçüncü çeyrekte piyasadan 35 milyon dolarlık XRP alımı yaptı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle