Polygon (MATIC) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Polygon platformunda birçok işlem için kullanılan MATIC Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. MATIC Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, gelecekte nasıl fiyatlanabilir sorularına bu yazımızda açıklık getirmeye çalışacağız. 

  Polygon (MATIC) Coin Nedir?

  Polygon (MATIC) Coin, Polygon içinde kullanılmak hedefiyle geliştirilen bir ödeme aracıdır. MATIC Coin sahibi olan kullanıcılar Polygon ekosistemine katkıda bulunurlar. MATIC Coin aynı zamanda Polygon ile inşa edilen Matemask, Remix gibi blockchain ağlarından Ethereum araçlarıyla uyumlu işlem yapabilmeye olanak sunan kripto paradır. MATIC Coin stake edilebilir bir kripto para birimidir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Polygon (MATIC) Coin projesinin amaçları geniş bir ekosistemi yaratmak ve ölçeklendirilebilirlik açısından en iyi performansı sunmaktır. Polygon kendisine bağlı olan veya etkileşime girdiği birden fazla platformda MATIC Coin’in kullanılabilmesini amaçlar. Matic Network üzerinden coin stake etme, Remix gibi ağlardan akıllı kontraktlara erişme işlemlerinin tümü aynı anda sunulur. Diğer yandan yazılımcılar için özel uygulamalar MATIC Coin ödemeleri ile yine ekosistemin farklı platformlarından sunulur. Projenin diğer niteliklerini öğrenmek için https://whitepaper.io/coin/matic-network linkinden whitepaper’ı inceleyebilirsiniz.

  MATIC Coin Yorum

  MATIC Coin hakkında analist ve yatırımcı yorumlarına bakıldığında yüksek ölçeklendirilebilirlikten söz edildiği görülüyor. Analist ve yatırımcılar MATIC Coin’in Ethereum ağındaki tıkanmalara benzer problemleri gündeme taşımadığını belirtiyorlar. Hızlı işlem onaylarını almak için onu tercih ettiklerini belirtmişler.

  Polygon Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistler MATIC Coin’in yakın geleceğinde değer kaybı oluşabileceğini açıklıyorlar. 2021 senesinin ilk periyodu kapanırken MATIC Coin fiyatının 0.50 dolar ile 0.65 dolar bandında kadar gerileyebileceğini düşünüyorlar. MATIC Coin’in 2021 sene sonunda bir değer kazanımı yapabileceğini ifade ediyorlar. 2021 yıl sonunda ise MATIC Coin fiyatının 0.85 dolar ile 0.90 dolar bandı arasında şekillenebileceğini ifade ettiler. 

  Fiyatı Ne Kadar?

  Edinilen en son bilgilere göre 1 MATIC coin fiyatı %matic-network+try% TL. Döviz cinsinden ise %matic-network+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Polygon fiyatı 24 saatte %matic-network+yuzde%.

  Piyasanın volatilitesinden etkilenen fiyat anlık değişikliğe uğrayabilir. Bu yüzden güncel fiyat takibi ardından yatırım pozisyonu belirlenmelidir. 

  Polygon (MATIC) Coin Nasıl Alınır?

  Polygon (MATIC) Coin almak amacıyla atılacak adımlar:

  • 1. Adım: Binance, Coinbase Pro, Huob Global gibi MATIC Coin’in işlem gördüğü borsalar arasından seçilene giriş sağlanmalıdır.
  • 2 Adım: Borsada hesap açılışı gerçekleştirilmeli ve ardından gelecek kimlik doğrulama adımları eksiksiz tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: KYC adımlarının tamamlanması ardından borsadan “para yatır“ sekmesine ulaşıp, kripto para hesabına para yatırmak için işlem gerçekleştirilmelidir.
  • 4. Adım: Kripto para almak için uygun bakiyeye sahip olunmasıyla birlikte borsadan MATIC Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına ulaşılmalıdır.
  • 5. Adım: Satın alma işlem sayfasında anlık fiyat verisi üzerinden veya daha avantajlı bir fiyattan MATIC Coin satın alma emri tanımlanmalıdır.
  • 6. Adım: Satın alma emriyle hesabın sanal cüzdanında görülen MATIC Coin bakiyesi bu alanda saklanabilir veya güvenlik prosedürünün daha yüksek olduğu donanım cüzdanlara transfer edilerek saklanabilir.

  Tüm aşamaların doğru izlenmesi halinde başarıyla alım işlemi tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Polygon (MATIC) Coin avantajları:

  • Pasif Getiri: MATIC Coin kripto para cüzdanında kilitlendiğinde, belirli vade sonunda ek coin kazancı alabilmeyi sağlar. Piyasa volatilitesinden korunarak coin kazanma şansı sunar.
  • Dijital Ürün Alma: MATIC Coin ile Polygon ekosistemindeki platformlardan oyun veya oyun için dijital öğe satın alma imkanı elde edilir. 
  • İşlem Hızı: MATIC Coin, cüzdanlar arası transfer edilirken sınır ötesine dakikalar içinde gönderimi yapılır. Alım-satım emirlerinde ise bekleme süresi ölçeklendirilebilirlik niteliğine bağlı olarak düşüktür. 
  • Yüksek Erişilirlik: MATIC Coin güvenilir ve işlem hacmi geniş borsaların listelerinde yer alır. Hemen hemen her adres üzerinden onunla işlem yapmak mümkündür. 
  • Düşük Masraf: MATIC Coin, cüzdanlar arası transfer edilirken sınır ötesine işlem yapılsa dahi düşük masraf ödemesi yapılır.

  Dezavantajları Ne?

  Polygon (MATIC) Coin dezavantajları:

  • İstikrarsız Fiyat: Analistlerin araştırmalarına göre MATIC Coin’in tarihsel fiyat gelişiminde diğer altcoinlere göre daha düşük bir performans ölçülüyor. Fiyat istikrarsızlığında önde olan MATIC Coin, geniş hacimli fiyat değerlerine ulaşmak için süreye ihtiyaç duyan bir altcoin olarak tanımlanıyor.
  • Saldırı Riski: MATIC Coin sanal cüzdanlarda saklanırken ağda gündeme gelebilecek saldırı riskleri ile karşılaşabilir. Bu yüzden çevrimdışı cüzdanlarda saklanması tercih edilir. 

  Sonuç

  Bir Binance Launchpad projesi olan MATIC Coin’in 2021 senesinin ilk yarısı kapanırken değer kaybedebileceği açıklanıyor. Analistler onun için fiyat artışının sene sonunda oluşabileceğini ifade ediyorlar. Geniş bir ekosistemde ödeme aracı olan MATIC Coin işlem hacmi geniş borsalarda listelenmiş durumda. Pasif gelir elde etmek için tercih edilen MATIC Coin’in 2021 sene sonunda kendini daha iyi fark ettirebileceği tahmin ediliyor. Elbette yatırım yapmak isteyen yatırımcıların MATIC ile ilgili güncel haberleri takip etmesinde de yarar var. Olumlu bir gelişme durumunda tahminlerin değişebileceği unutulmamalı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle