Kriptopara

Casper Coin Geleceği Ne Olur? 4 CSPR Fiyat Tahmini 2022

  Kripto endüstrisine sağladığı çözüm önerileri ile kısa sürede ivme kazanan CSPR Coin, yatırımcıların ilgi odağında yer almaya başladı. Kripto para piyasalarında listelerin ilk sıralarına yükselen Casper Coin yeni yatırımcılar için de fırsat yaratıyor. Uzmanların CSPR Coin için gelecek dönem fiyat hedefleri ve Casper projesinin güvenilirliği konusunda merak edilenleri bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. 

  Casper (CSPR) Coin Geleceği

  CSPR Coin sahip olduğu yüksek getiri potansiyeli ile analistlerden olumlu yorumlar almayı başarmıştır. İlk canlı hisse kanıtı olarak kripto para piyasalarına sunduğu çözümler sayesinde öne çıkan Casper, gelecek dönem vizyonu ile de dikkat çekmektedir. CBC spesifikasyonu üzerine inşa edilen blok zincirin ETA ile işbirliği de güvenin tazelenmesini sağlamıştır. CSPR Coin’in geleceğine dair beklentiler ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Capital platformunun CSPR hakkında 2023 ve 2025 dönemi beklentisi 0,18 – 0,25 dolar seviyesinde olumlu bir perspektif taşımaktadır. 
  • DEV x DAO ortaklığı ile uzun vadeli proje hedeflerini gerçekleştirmesi beklenmektedir.  
  • Casper Association, büyüyen merkezi olmayan ekosisteminin benimsenmesi için sürecin hızlandırılmasını sağlayacak yeni hedeflerini açıklamıştır. 
  • Gelecekte proje başarısı ve fiyat hedefleri yatırımcılar için mevcut dönemde iyi bir alım fırsatı sunmaktadır. 

  Casper (CSPR) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Uzun süredir hareketi beklenen CSPR için 2022 yılında fiyat üzerinde baskı yaratmaktadır. Bu baskının oluşmasında geçtiğimiz yıl satışı yapılan opsiyon 1 kilitlemelerinin açılacak olması temel unsur olarak gösterilmektedir. Web 3.0 dalgası ile BTC’nin de iyi gitmesine bağlı olarak CSPR Coin’in 2022 sonrası döneminin başarılı geçmesi beklentisi oluşmuştur. Uzmanların grafik tahminlerine göre uzun vadede tutmak için iyi bir görünüm çizdiği ifade edilmektedir. 

  CSPR Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  CSPR, Casper Network’ün yerel simgesidir. Proof of Stake blok zincir olarak ağı korumak için PoS kensensüs mekanizması ile doğrulayıcıları ödüllendirmek için CSPR kullanılmaktadır. CBC özelliği ile PoS konesensüsüne göre çalışan ağ, kurumsal düzeyde tüm blok zincir hizmetlerinin hızlı bir şekilde benimsenmesini sağlamaktadır. 

  Akıllı sözleşmelerin ve DApp’lerin küresel düzeyde benimsenmesine yönelik çalışma prensibine sahip olması CSPR için de olumlu görünümün oluşmasını sağlamıştır. Casper kullanıcılarının aynı zamana zincir üstü işlemlerinde ağ ücretlerini ödemek için kullandıkları CSPR çok işlevsel olarak çalışır ve kullanılabilir. 

  Casper Coin Ne Olur?

  Fiyatında kırılma yaşanması halinde hızlı bir büyüme kaydetmesi beklenen CSPR, uzun vade düşünenler için iyi bir alım fırsatı sunmaktadır. Kripto para piyasalarında son dönemde görülen belirsizlik faktörü ise CSPR fiyatının ne olacağını merak edenlerin kafalarında soru işaretlerine yol açmaktadır. Bu nedenle yatırım öncesinde CSPR analizlerinin doğru tahlil edilmesi ve fiyat beklentisinin oluşması beklenmelidir. 

  Casper Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Casper ağının güvenliği için PoS konsensüs mekanizması kullanılır. Kurucu ortaklarından biri olan Medha, aynı zamanda CTO projede yer almaktadır. Casper Network geliştirici hibe programı ise projeye olan güveni artırmaktadır. Casper Labs, merkezi olmayan altyapı projesi finansmanı arayan tüm aktörleri (araştırmacı, geliştirici, bilim insanları vb.) bir araya getirmek için İsviçre merkezli dernek olan ETA ile işbirliği yapmıştır. Ayrıca Decentralized Autonomous (DEV x DAO) ortaklığı ile daha da güvenli bir hale gelmiştir. 

  CSPR’in işlevsel olarak kullanılabilir oluşu ve arkasındaki güçlü proje ekibi ile piyasalarda güven kazanmış bir kripto para birimi olarak değerlendirilmektedir. Uzun vade için yatırımcısının tercih etmesinin kârlı olabileceği tahmin edilir. Ancak piyasa riskleri göz önünde bulundurulmalıdır. 

  Casper Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  30 Mart 2021 tarihinde ana ağda piyasaya sürülen Casper, benzersiz özellikleri ile dikkat çekmiştir. Casper CBC spesifikasyonuna dayanan ilk canlı hisse kanıtı (PoS) blok zinciridir. Projeyi rakiplerinden ayıran bu temel özellik daha detaylı olarak incelenebilir. Sahip olduğu benzersiz mekanizması ile ölçeklenebilirlik ve veritabanı yönetimi çözümleri sağlamasıyla da öne çıkmaktadır. Casper projesini ve CSPR’i benzersiz yapan başlıca özellikler şunlardır:

  • Blok zincir teknolojisi ve PoS konsensüs yöntemini benzersiz şekilde kullanır. 
  • Tamamen merkezi olmayan yaklaşımı ile çok yönlüdür. 
  • Yükseltilebilir akıllı sözleşmeler ve işlemler için öngörülebilir gaz ücretleri ile şimdiden önemli bir konumdadır. 
  • CSPR ağın yerel simgesi ve PoS ile ağı kurmak ve doğrulayıcıları ödüllendirmek için geliştirilmiş benzersiz bir kriptodur.  

  Casper (CSPR) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Casper (CSPR) Coin avantajları:

  • Kurumsal optimize edilebilir oluşu, işletmelerin ağ üzerinde özel ya da izin verilen uygulamalar oluşturmayı seçmesini sağlar. 
  • Ölçeklenebilir. 
  • Uzun vadede getiri potansiyeli yüksektir. 

  Casper (CSPR) Coin dezavantajları:

  • Opsiyon 1 kilitlerinin açılacak olması fiyatını baskılamaktadır. 
  • Hedeflenen fiyat performansı gecikebilir. 
  • Belirsizlik faktörü nedeniyle risk teşkil eder. 

  Casper (CSPR) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  CSPR şu an için birçok stabilcoin alımı ve satım çiftine imkan veren borsada listelenmektedir. CSPR Coin için en güvenilir ve aktif borsalarda güvenle işlem yapılmaktadır. CoinList’in halka açık satışı ve desteklediği yargı bölgelerinde ABD, Çin ve Kanada dışındaki katılımcılara açıktır. CSPR Coin’in listelendiği başlıca borsalar şunlardır:

  • Huobi Global
  • CoinList Pro 
  • Gate.İo  

  Casper (CSPR) Coin Fiyat Tahminleri

  Uzun dönem pozisyonunda yatırımcısını memnun etmesi beklenen CSPR Coin, uzman tahminleriyle de öne çıkmıştır. Fiyat tahminlerini projenin yeni hedefler ile 2022 misyonuna başlamasının ardından revize eden 4 uzman, yaşanan belirsizliklerin sona ermesinin ardından CSPR’nin fiyatında ciddi bir getiri potansiyel görmüştür. 

  Digital Coin, Price Prediction, Wallet Investor, Coin Codex gibi piyasalara yön veren uzmanların CSPR Coin hakkında fiyat tahminleri şöyledir: 

  • Digital Coin Price: CSPR fiyat tahminini 2022 yılında ortalama 0,15 dolar seviyesinin üzerine çıkarmıştır. Temmuz 2021’de görülen 0,050 dolarlık en düşük seviyenin ardından toparlanmanın devam etmesi beklenmektedir. 
  • Wallet Investor: CSPR fiyat tahminini 1 yıllık yatırımda riskli görmektedir. Kısa dönem pozisyonunda beklentileri karşılamamaktadır.  
  • Price Prediction: 2022 yılı için CSPR fiyat tahminini ortalama 0,080 dolar bandında çeken uzmanlar, 7 – 10 yıllık beklentide olumlu görüş bildirmiştir. 
  • Coin Codex: Yıl sonu ve 2023 dönemi için fiyat değişiminin %120’nin üzerinde olduğu beklentisini içindedir. Uzun vadeli görünümde hedef fiyatın yakalanmasına yönelik yükseliş trendine girmesi beklenmektedir. 

  Sonuç 

  Uzmanların CSPR Coin geleceği ile ilgili fiyat tahminleri beklentileri büyük oranda karşılamaktadır. Kısa ve orta vadede fiyatında ciddi bir yükseliş eğilimi görülmemiştir. Ancak yükselen kanala girmesiyle ana direncinin de aşılmasının ardından iyi bir kâr bırakabileceği tahmin edilmektedir. Kripto endüstrisinde güçlü projeler arasında yer alan Casper, CSPR ile listelendiği birçok borsada işlem hacmini ve büyümesini de sürdürmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle