Kriptopara

Hangi Kripto Para Yükselir? 2021 Yorum ve Tahminleri

  2021 yılında yükselmesi beklenen kripto para birimleri arasında lider BTC ve onun yanı sıra dikkatleri üzerlerine çeken altcoin birimleri yer alıyor. Analistler dünden bugüne fiyat hareketlerini inceleyerek uzun vadeli fiyat hedeflerini açıklıyorlar. Yazımızda 2021 sonuna kadar fiyat yükselişi ile gündeme gelecek olan kripto para birimlerini ve uzun vadeli fiyat tahminlerini detaylı şekilde sizlere aktarıyoruz. 

  İşte 2021 Yılında Yükselişe Geçebilecek Kripto Paralar

  Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

  2009 senesinde ilk kez piyasaya giriş yapan Bitcoin, marketin %70’ine hakim olma ve ilk dönemlerde dahi öne çıkan 700 milyar dolarlık market hacmi ile dikkatleri çekmişti. 2020 Martında pandeminin neden olduğu güvensiz atmosfere bağlı olarak, değer düşüşü yaşayan BTC, hızlı bir toparlanma evresine girerek rekor fiyat rakamına yürüdü. Bu açıdan analistler onu her daim bir şekilde fiyat yükselişini yakalamayı başaran lider kripto para birimi olarak adlandırıyorlar.

  Son verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %BTC+try% TL. Döviz cinsinden ise %BTC+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin hacmi 24 saatte %BTC+yuzde%.

  Bitcoin, 2021 senesi içinde fiyat artışı görülecek kripto para birimleri arasında yer alırken, onun için yasal olmayan bir varlık tanımını yapan JPMorgan’da bu fikrinden uzaklaşarak, uzun vadede BTC getirisinin göz ardı edilemeyeceğini ifade etti. Diğer yandan Citibank yöneticisi Tom Fitzpatrick, 2020 Aralık ayında BTC’nin 2021 yılı içinde fiyat yükselişlerine şahit olacağını belirtmişti. Analistler ise BTC için 2021 yılının sonu kadar 100 bin dolar fiyat hedefini uzun vadede ön görüyorlar.

  Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini

  Kripto para birimleri, kripto para piyasasının temel niteliğine bağlı olarak anlık fiyat değişimlerini yaşayabilirler. Bir gün içinde dip fiyatı gören bir kripto para birimi diğer bir gün fiyat yükselişine şahit olabilir. Bu volatiliteye bağlı olarak düşüş yaşayan bir kripto para biriminin kısa sürede içinde toparlandığını görmek mümkündür. Ethereum yakın dönemde bir fiyat düşüşü yaşasa da hala analistlerin uzun vade kapsamında fiyat artışını bekledikleri kripto para birimleri arasında yer alıyor. Diğer yandan BTC düşüşüne bağlı olarak yaşadığı fiyat düşüşü ardından toparlanma gerçekleştirerek, yine adından söz ettirdi.

  Gelen güncel veri akışına göre 1 ETH fiyatı %eth+try% TL. Döviz cinsinden ise %eth+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum hacmi 24 saatte %eth+yuzde%.

  ETH için 2020 senesinde ünlü analistler 500 doların üzerinde bir fiyat tahmini gerçekleştirmişlerdi. Fiyat ise bu tahminin çok daha üzerinde şekillendi. Analistler, ETH’nin ikinci önemli kripto para olmasına ve akıllı sözleşme protokollerini sunmasına bağlı olarak 2021 yılı içinde rekor seviyeleri göreceğini belirtiyorlar. Uzun vadede tahminler ise 2021 sonunda 2. 000 dolar üzerinde bir fiyat ve 2025 senesinde gelindiğinde 10 bin dolar hedef fiyata ilerleyen bir ivme şeklinde açıklanıyor.

  Stellar Lumens (XLM) Tahmini

  Kripto para analistleri bu altcoin için 2021 yılı içinde fiyat artışı beklentisi içindeler. Uzman analistler, 2021 yılının ikinci yarısında Stellar XLM’nin 1 dolar düzeyine yakın rakama ulaşacağını ve 2022 senesinde ise uzun vadede 0,77 dolar ile 2 dolar düzeyleri arasında şekilleneceğini belirtiyorlar. Yatırımcılarının sıkça sorduğu 1 dolar seviyesinin görülme oranı hakkında analistlerin görüşü pozitif yönde şekilleniyor. 

  Şu anda 1 XLM fiyatı %XLM+try% TL. Döviz cinsinden ise %XLM+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Stellar Lumens hacmi 24 saatte %XLM+yuzde%.

  Chainlink (LINK) Tahmini

  LINK, ICO süresinde 1 LINK başına 0,11 USD değeri ile sahneye çıkan ve ardından 2018 senesinde fiyat artışını yaşayarak 0,15 dolar üzerinden işlem görmeye başlamıştı. İlerleyen sürede ise yükseliş ivmesi devam ederek sırası ile 0,45 dolar, 1,93 dolar, 4,60 dolar rakamlarını görerek fiyatı artırdı. Yükselen ivmesi ile LINK, analistlerin 2021’de fiyat yükselişi bekledikleri altcoin birimleri arasında yer alıyor.

  Borsalardan alınan güncel bilgiye göre 1 LINK fiyatı %LINK+try% TL. Döviz cinsinden ise %LINK+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Chainlink hacmi 24 saatte %LINK+yuzde%.

  Analistlerin uzun vadede LINK için fiyat beklentilerine bakıldığında ise 2021 yılının ikinci yarısında 30 dolar düzeyinden bir fiyat tahmini hakim oluyor. Diğer yandan, 2020’de LINK’in 2021’in ilk yarısında 29 dolar olacağını ifade eden analistler, 2021 yılı sonuna kadar ise LINK için 35 USD rakamını ön görülüyorlar.

  Litecoin (LTC) Tahmini ve Yorumu

  Litecoin (LTC), BTC’nin 10 dakikalık işlem süresini oldukça arkada bırakarak, 2,5 dakikalık işlem süresini sunması ile çıkışı ardından alım talepleri ile karşılaşan ve fiyat çıtasını yükselten bir kripto para birimi olarak bilinir. 2017 senesinde bugüne kadarki en yüksek fiyatı olan 375 dolar ile gündeme gelen Litecoin, 15 Ocak 2021’de 145 dolar rakamından işlem görmüştü. Ardından yine bir toparlanmaya girerek fiyatını yükselten altcoin 1 dolarlık altcoin birimlerinin yanında 100 dolar üzerinde sergilediği fiyat ile analistler tarafından ele alınarak 2021’de fiyatı artacak altcoinler arasına dahil edildi.

  Kripto para borsalarında gündel 1 LTC fiyatı %LTC+try% TL. Döviz cinsinden ise %LTC+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Litecoin hacmi 24 saatte %LTC+yuzde%.

  LTC’nin, yılın ikinci yarısında 200 dolar seviyesine ve 2021 sonunda ise 244 dolar seviyesinin üzerine çıkması analistlerce tahmin ediliyor. Yapılan bu uzun vadeli yorumlar kapsamında LTC için 2024 yılına gelindiğinde ise 410 dolarlık bir fiyat hedefi öngörülüyor. 

  Polkadot (DOT) Tahmini

  DOT analistlerin hem gelecek gördüğü hem de 2021’de fiyat yükselişini tahmin ettikleri altcoin birimi olarak listelerde yer alıyor. Analistlerce, 2021 yılı 2 Mart tarihinde 34,91 USD olan DOT’un 2021 ikinci yarısında 20 dolar ve 24 dolar düzeyleri arasında hareket edeceği ardından seri bir toparlanma ile 2021 son aylarında ise 40 bin dolar fiyat düzeyini göreceği ifade ediliyor.

  Anlık verilere bakıldığında 1 DOT fiyatı %polkadot+try% TL. Döviz cinsinden ise %polkadot+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Polkadot hacmi 24 saatte %polkadot+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle