Kriptopara

Launchpad nedir? Binance Launchpad ile nasıl para kazanılır?

  Binance kripto para borsasının yeni kripto girişimlerine fon toplamak amacıyla açılmış olan platformunu bu rehberimizde detaylı olarak değineceğiz. Kahvenizi ve BNB’lerinizi alın. Şimdi para kazanmaya hazırsınız!

  Launchpad Nedir?

  Öncü kripto para borsası Binance’ın kurduğu Launchpad bir tür ICO platformudur, yeni adı ile IEO. Binance Launchpad platformu ile yatırımcılar ellerinde tuttukları BNB koinler ile çeşitli projelerde erken yatırımcı olarak katılmaya hak kazanırlar. Belirli süre boyunca elinde BNB koininden tutan yatırımcıların ortalama bakiyelerine göre çekiliş bileti kazandığı Launchpad projelerinden sonra Launchpool projesi de ayrıca başlatıldı. BNB koin tutanlar aynı anda Launchpad platformunda da aktif olabilecekler bu süreçte. Yani katılımcılar hem Launchpad hemde Launchpool’a katılabilirler. Genelde Launchpad kampanya süreçlerinde elinizde BNB tutmanız istenir.

  Launchpad Platformunun Amacı

  Launchpad platformu ile kripto para ekosistemine katılacak yeni proje girişimleri kendi koinlerini satarak fon elde ederler. Toplanan bu fonlar projenin gelişim ve reklam sürecinde kullanılır. Projenin geleceğine inanan yatırımcılar bu ilk satıştan daha fazla almaya çalışırlar.

  Launchpad Süreçleri Şu Şekilde İşler Genel Olarak:

  • Günlük olarak elinizde tuttuğunuz BNB miktarı kayıt edilir.
  • Süreç sonunda günlük ortalama BNB miktarınız ortaya çıkar.
  • Ortalama BNB tutma miktarınız ile hak kazandığınız çekiliş bileti sayısı ortaya çıkar.
  • Launchpad platformuna girip, hak ettiğiniz biletleri “claim” edersiniz. Yani kabul edersiniz.
  • Çekiliş günü sizin biletlerden birine çıkmışsa projeye belirli miktarda yatırım yapmaya hak kazanırsınız.

  Örneğin daha önce Launchpad’te aktif olan Alpha projesi için 9 günlük periyot söz konusuydu. O süreçte 9 gün boyunca elinizde tuttuğunuz BNB miktarının ortalamasına göre bilet sayınız oluşmuş olurdu.

  Launchpad projelerinde bazı dikkat edeceğiniz hususlar:

  • Projeye sadece bazı ülke vatandaşları katılabiliyor. Örneği Amerika vatandaşları katılamıyor. Yanlışlıkla VPN açıp girerseniz sizi de kabul etmez borsa.
  • Örneğin Alpha projesi için Launchpool bakiyenizde bulunan BNB miktarı da sayıldı. Farklı projelerde bu değişebilir.
  • Claim günü mutlaka biletlerinizi almanız gerekiyor yoksa otomatik verilmiyor.
  • Sadece KYC onaylı hesaplar Launchpad’e katılabilir
  • Launchpad‘te sayılacak BNB bakiyesinin durumu her projede değişebilir. Mevcut projede bütün binance platformlarındaki BNB bakiyelerini sayıyor. Future ve Launchpool bakiyeleri dahil.

  Binance Launchpad nasıl katılınır? Nasıl Para Kazanırılır?

  Binance Launchpad platformunda önceden duyurusu yapılan projelere yatırım hakkı kazanabilmek için önceden belirlenen minimum tutarda Binance Coin (BNB)’yi borsa hesabınızda tutmanız gerekiyor. Genelde bu tutar minimum 50 BNB kadardır. BNB, Binance borsasının kendisine ait koinidir ve hemen hemen her kampanyada BNB’ye bazı öncelikler tanınmıştır.

  Launchpad kampanyalarına katılmadan önce hesabınızda KYC (Kimlik onaylı hesap) işlemini yapmanız gerekmekte. KYC işlemleri Binance’ta hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun için genelde kimlik kartınız, ehliyetiniz veya pasaportunuz yeterli olmaktadır. Launchpad projelerinde yaşanan yoğun ilgi ve katılımdan dolayı kampanyalarda yatırım yapma hakkı çekiliş ile yapılmaktadır. Çekiliş kuralları her kampanyanın başında özel olarak duyurulmaktadır. Kullanıcılar önceden belirlenen kampanya süreçlerinde en fazla 10 bilete kadar çekiliş bileti almaya hak kazanırlar. 

  Daha fazla bilet

  Daha fazla BNB’si olupta çekilişten daha fazla bilet almak isteyen kullanıcılar genelde yakın çevrelerine ait Binance hesaplarına BNB koin dağıtarak daha fazla bilet kazanırlar. Tabi bu durumda hesabı kullanılan kişilerin güvenilir kişiler olması gerektiği unutulmamalı. Aksi durumda paralarının kontrolünü kaybedebilirler.

  Claim'i unutmayın!

  Kampanya süreci tamamlandığında, Binance Launchpad platformuna girerek, biletlerinizi “Claim” toplama butonuna basarak kabul etmeniz gerekiyor. “Claim” edilmemiş biletlerden hak talep edilemez. Bilet toplama gününden sonra çekiliş yapılır. Eğer çekiliş sizin biletinize çıkmışsa ilgili o projeye yatırım yapma hakkınız doğar. Yatırımlarda kullanıcı başına limitli miktarlarda yapılabilmektedir.

  Yatırımlar otomatik olarak, borsadaki BNB bakiyenizden düşülmektedir. Kampanyanın bitmesinin akabince ilgili Launchpad koini borsada serbest olarak ticarete açılmakta. Genelde Launchpad’ten çıkan koinler değerlerini katlaması ile bilinir. Fakat bu her defasında olacak bir kural değildir. Tamamen arz ve talep ilişkisine göre fiyatlar belirlenmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle