Analist Bitcoin hedefinde net: 48 bin dolara yükselecek!

  Tanınmış kripto para analisti ve stratejist Kevin Svenson, lider kripto para birimi için net bir hedef verdi. Bitcoin’in parabolik yükseldiğini söyleyen Svenson, BTC fiyat tahmini 48 bin dolar olarak açıkladı.

  Kripto para yatırımcılarının yakından izlediği kripto para analisti ve stratejist Kevin Svenson lider kripto para birimini değerlendirdi. Bitcoin’in (BTC) parabolik bir fiyat hareketi yaptığını hatırlatan analist, hedef fiyat olarak 48 bin dolar değerine işaret etti!

  “Çok Büyük Bir Hareketin Başlangıcı Olabilir”

  Tecrübeli kripto para analisti Kevin Sveson ilk olarak Bitcoin’de MACD (Hareketli Ortalamanın Yakınsaması/Iraksaması) göstergesine atıfta bulundu. MACD geçişlerinin olası trend dönüşleri hakkında fikir verdiğine inan Svenson, “Bu günlük MACD geçişleri bazen çok daha büyük bir hareketin başlangıcı olabilir” dedi.

  Bu hareket için tarihsel bir istatistiğe değinen Svenson, “Bunu Mart ayının başında, günlük MACD geçişinin hemen ardından gelen yüzde 45’lik bir ralliyle ve bu yılın başında geçiş olduğunda gördük” diyerek örneğini hatırlattı. Bu örneklerde görülen fiyat hareketleri içinse, “Yaklaşık 16 bin dolardan 20 bin dolara, 23 bin dolara ve 24 bin doların üzerine çıktık. Yani, bu günlük MACD geçişleri bu yıl oldukça büyük hareketleri tetikledi.” sözleri ile düşüncesini paylaştı.

  “Bir Sonraki Hamle Bizi 48 Bin Dolara Götürecek”

  BTC için hedef verirken parabolik eğri modelini kullanan Svenson, “Şu anda üçüncü dibi tamamlıyoruz. Birinci tabanımız tamamlandı, ikinci tabanımız tamamlandı ve şimdi üçüncü tabandayız.” sözleri ile paylaştığı grafiği yorumladı. Analist parabolik eğri modelini T’ye kadar takip ettiğinde bulduğu BTC hedefini, “Ve üçüncü taban, parabolik eğrinin tam kenarında tamamlanmak üzere. Bitcoin’in parabolik eğri modelini koruması için buradan sıçrama yapması gerekiyor. Bu modelin önerdiği şey, bir sonraki hamlenin bizi 48 bin doların üzerine götüreceği.” ifadeleri ile paylaştı.

  FED Açıklaması Bitcoin’i Sarstı!

  Hafta başında yakaladığı ivme ile dikkat çeken lider kripto para birimine bugün ABD Merkez Bankası çelme taktı! Clevelend FED Başkanı Loretta Mester tarafından yapılan, “Faiz artırımlarını durdurmak için sebep göremiyorum” açıklaması ile birlikte BTC yeniden 27 bin dolar düzeylerine geriledi. Bitcoin şu anda %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle