Kriptopara

MATIC Coin Geleceği Ne Olur? 2022 Fiyat Tahmini Ne?

  Kripto endüstrisi için sunduğu çözümler sayesinde önemli bir konuma ulaşan Polygon, kripto para takipçilerinin gündeminde ilk sıralara yükselmeyi başardı. Kısa sürede yaşadığı hareket ile piyasalarda sıralamasını yükselten MATIC ise analistlerin de radarına girmeyi başardı. Polygon projesi ve MATIC geleceği hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için merak edilen detayları sizler için derledik.  

  Polygon (MATIC) Coin Geleceği

  Ethereum ağında ölçeklendirme ve altyapı geliştirme sorunlarının çözümünde etkili bir platform olan Polygon, gelecek dönemde sektörün ihtiyacı olacak birçok çözüme katkı sağlamayı hedeflemektedir. Gelecek vizyonu başarılı görülen Polygon uzmanların olumlu tahminleriyle de öne çıkmaktadır. Uzun vadeli MATIC Coin gelecek projeksiyonunda uzmanların öne çıkan tahminleri ise şu şekildedir:

  • Capital platformunun görüşlerine göre 2022 yılından itibaren 1 yıllık perspektifte MATIC fiyat tahmini 2 doların üzerine çıkmıştır. 
  • Uzun vadede ikinci katman ölçeklendirme sorununa çözüm üretmesiyle projenin gelecek vaat ettiği belirtilmiştir. 
  • Protokol var olmaya devam ettikçe MATIC tokenin de kullanılmaya ve büyümesini sürdürmeye devam etmesi beklenmektedir. 

  MATIC Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Grafik analizlerine göre Tradingview uzmanların beklentileri dikkat çekmektedir. Mevcut görünümde uyumsuzluk gösterdiğine işaret eden uzmanlar, son dip noktasının stop için uygun olabileceği aktarılmaktadır. TOBO formasyonu ile kapanış için belirlenen seviyede işlem yapılması ve risklerin dikkate alınması tavsiye edilmiştir. Birçok uzmana göre geleceğine ilişkin grafik analizlerinde uzun dönem pozisyonu için portföylerde vazgeçilmez ürünler arasında yer aldığı kaydedilmiştir. 

  MATIC Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  MATIC, Polygon ağının yerel tokenidir. Ethereum blok zincir üzerinde çalışan ERC – 20 standartlarına uygun bir dijital varlıktır. MATIC çalışma prensibi işlevselliği ile de dikkat çekmektedir. Polygon ağındaki ödeme hizmetleri ve ekosistem içinde faaliyet gösteren kullanıcılar arasında ödeme işlemlerine yönelik bir para birimi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca MATIC, Polygon yan zincirlerindeki işlem ücretlerinin de ödenmesi şeklinde çalışabilir ve kullanılabilir. 

  Polygon (MATIC) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel durumda 1 MATIC fiyatı %matic-network+try% TL. Döviz cinsinden ise %matic-network+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Polygon Coin 24 saatte %matic-network+yuzde%.

  Ethereum ekosisteminin gelişimine ciddi katkılar sunan bir projenin tokeni olan MATIC, özellikle DeFi odaklı platformlarda iyi bir sıralama elde etmeyi başarmıştır. Aralık 2021 itibariyle ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,92 dolar seviyesiyle fiyat hareketleri yakından takip edilmeye başlamıştır. Ancak söz konusu tarihte görülmeye başlayan piyasa belirsizlikleri sonrasında birçoklarına göre alım fırsatı yaratan bir seviyeye kadar geri çekildiği aktarılmaktadır. 

  Polygon (MATIC) Coin Ne Olur?

  Dijital varlıklara yatırım yapmak isteyenlerin MATIC fiyatı ne olur sorusuna aldıkları yanıtlar çelişkili bir projeksiyonda değerlendirilmektedir. Uzun vadede kârlı bir görünüm sunsa da orta ve kısa vadeli riskler fiyatında ciddi bir baskı yaratmaktadır. Öte yandan Ethereum gelişimi için sağlaması beklenen yeni katkıların da fiyatının 2022 yılı sonu ile takip eden 5 – 10 yıl içinde belirlenen fiyat hedeflerini yakalayacağı yönünde görüş bildirilmiştir. 

  Polygon (MATIC) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Matic Network eski adıyla Ekim 2017’den itibaren faaliyete geçen Polygon, blok zincir alanında önemli projelere imza atan Jaynti Kanani ve Sandeep Nailwal tarafından hayata geçirilmiştir. Projeye olan güvenli sağlayan ekip, 2019 yılında kendi ağlarına geçmeden önce Ethereum ekosistemi için önemli katkılar sağlamıştır. 

  Ağın güvenliği ise sahip olduğu altyapı ile sağlanmaktadır. Polygon ağı güvenliğini hisse ispatı doğrulama ağı ile sağlamaktadır. Daha geniş bir tanımlama ile projenin güvenilir olmasını sağlayan Layer – 2 (ikinci katman) çözümü olarak stake etme işlemi, Polygon ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Birçok farklı perspektiften kripto dünyasına sunduğu çözümler ve katkılar göz önüne alındığında MATIC tokenin portföylere eklenebileceği aktarılmaktadır. 

  Polygon (MATIC) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Polygon’un benzersiz olmasını sağlayan en temel unsur ikinci katmak ölçeklendirme çözümü olmasıdır. Ölçeklenebilirlik ve gerçek zamanlı blok zincir işlemlerinin karmaşıklığını azaltmaya odaklanması da ağın güçlenmesini ve rakiplerinden ayrılmasını sağlamıştır. Ethereum ana zincir ağında çalışan PoS kontrol noktaları üzerine inşa edilen Plasma altyapısının özelleştirilmiş versiyonunu kullanması da öne çıkarmaktadır. 

  Polygon ve ağın yerel tokeni MATIC Coin’in benzersiz olmasını sağlayan başlıca özellikleri şu şekilde özetlenebilir:

  • Polygon yan zincirleri Ethereum ekosistemi içinde yer alan çeşitli DeFi protokollerini yapısal olarak desteklemektedir. 
  • Benzersiz Plazma teknolojisi Polygon ağındaki yan zincilerin blok başına 65 bin 546’a kadar işlem gerçekleştirmesini sağlamaktadır. 
  • Ethereum ağında ölçeklendirme ve altyapı geliştirme sunmak üzere yapılandırılmış etkili bir platformdur. 

  Polygon (MATIC) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Polygon projesinin güçlü ve zayıf yanları değerlendirildiğinde projenin avantajlı taraflarının çok daha fazla olduğu görülmektedir. Polygon kullanarak düşük gecikmeli zincirler, bilgi gerektirmeyen toplama zincirleri ve ihtiyaç duyulan diğer herhangi bir altyapı oluşturulması geliştiriciler için büyük bir avantajdır. Genel değerlendirmelerde Polygon (MATIC) avantajları ve dezavantajları şunlardır:

  • Ethereum ağının güvenliği, canlı ekosistemi ve açık yapısının avantajlarından yararlanır ve çözümler sunar. 
  • Geliştiriciler Ethereum ağ etkilerinden tam olarak faydalanabilir. 
  • Daha açık, güvenli ve güçlüdür.
  • Ölçeklendirme çözümü güçlü projelere sunmuştur. 
  • Fiyat hedefleri kısa ve orta vade için riskli olması dezavantaj olarak değerlendirilebilir. 

  Polygon (MATIC) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Ethereum ekosisteminin gelişimine katkı sağlayan MATIC, DeFi odaklı faaliyet gösteren birçok popüler kripto para borsası ve platformunda yer almaktadır. Şu anda MATIC satın almak isteyenlerin farklı işlem çiftleri ile güvenilir borsalarda işlem yapması sağlanmaktadır. Aylık olarak dolaşıma sokulan MATIC, işlem gördüğü platformlarda iyi bir sıralama ve piyasa değeri elde etmiştir. MATIC listeleyen başlıca borsalar ise şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io
  • Huobi Global 
  • Coinbase Exchange 
  • BiONE
  • ZebPay
  • Hotbit
  • Uniswap
  • WhiteBIT 

  Polygon (MATIC) Coin Fiyat Tahminleri

  2017 yılında ilk özel satışla maksimum MATIC arzının %3,8’nin dolaşıma girmesinin ardından takip eden Nisan 2019’da faaliyete geçiş satışında ciddi bir fon elde etmeyi başarmıştır. 2022 yılında ise fiyatında görülen dalgalanma sonrasında uzmanların fiyat tahminlerini revize ettikleri görülmektedir. 

  Genel görünüm hakkında görüş bildiren 4 uzmanın MATIC fiyat tahminleri yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. MATIC fiyat tahminleri ise şöyledir: 

  • Wallet Investor: İyi bir uzun vadeli yatırım olarak görülen MATIC fiyatının gelecek 2023 yılında 2,96 dolar seviyesine ulaşması beklemektedir. Uzun vadeli görünümde kâr potansiyeli ise +421% seviyesinde olduğu aktarılmaktadır. 
  • Crypto Newsz: 2022 yılında fiyat dalgalanmasının devam edeceğini düşünen uzmanlar, 2025 projeksiyonunda ortalama fiyatının 4 dolar seviyesini geçmesini beklemektedir. 
  • Price Prediction: MATIC için olumlu görüş bildirmiştir. 2022 ortalamasında 2 dolar hedefine ulaşması beklenmektedir. Uzun vadede 2026 – 2027 dönemi için 10 dolar hedefi açıklanmıştır. 
  • Investing Cube: MATIC için beklentisini 2022 yılı için ATH’sinden aşağıda bekleyen uzmanlar, uzun dönem pozisyonunda hareket kabiliyetinin pozitif yönde olduğunu değerlendirmektedir. 

  Sonuç 

  Yazımızda, MATIC Coin geleceğine ilişkin uzmanların fiyat tahminlerine yer verdik. Polygon projesi Ethereum ağını etkili biçimde kullanmak üzere ölçeklendirme sorunu ve daha birçok soruna çözüm geliştirmiştir. Bu sayede gelecekte daha önemli roller üstlenmesi beklemektedir. MATIC fiyat tahminlerinde ise analistlerin genel görünümde olumlu görüş bildirmesi piyasa hareketini desteklemektedir. Orta ve kısa vadeli görünümdeki risklerden etkilenmemek için yatırımcıların doğru pozisyonda kalmaları önerilmiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle