Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Aralık 2021

  Kripto para piyasası genelinde yeniden yükseliş hareketinin başlaması yatırımcıları sevindirdi. Sert düzeltmeler sonrası hızlı toparlanma sinyali gösteren Bitcoin ve altcoinlerde önemli ralliler yaşanıyor. Yatırımcıların risk iştahını artıran yükselişin devam edip etmeyeceği merak edilirken analistlerden de önemli raporlar gelmeye devam ediyor.

  7 Aralık 2021 Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone tarafından 2022 yılı kripto para piyasası mercek altına alındı. Yatırımcıların dikkatini çeken raporda, 2022 yılına ilişkin beklentilerin kuvvetli olduğu belirtilirken, Çin yasağı sonrası ABD’de iyice yaygınlaşan kripto para birimi teknolojisinin yeni fırsatlar sunduğu açıklandı. 

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance yaptığı resmi açıklamada Ethereum yatırımcılarını uyardı. Dev borsa, 9 Aralık tarihinde Ethereum ve ERC-20 tokenlerinin para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacağını duyurdu. Bu gelişme yerli yatırımcıları da tedirgin etti. 

  Kripto para piyasalarında yaşanan ciddi düşüş sonrası lider kripto para birimi BTC 42 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Piyasalardaki düşüşü fırsat bilen balinalar Bitcoin alımları gerçekleştirmeye devam etti. Özellikle Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador, bu düşüşlerde BTC aldığını duyurdu. 

  Veri analiz şirketi CryptoQuant’ın analisti VentureFounder, gizemli BTC balinasının Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle birlikte ortalama 50.621 dolarlık bir fiyattan 2.702 BTC satın alımı yaptığını duyurdu. Bu balinanın alımı yaklaşık olarak 140 milyon dolara denk geliyor. 

  Altcoinlerde ise Whalestat raporuna göre, bir kripto balinası portföyüne 3,799,999 dolar değerinde 99 milyar Shiba Inu ekledi. Öte yandan NFT eserleri ile tanınan Murat Pak, son eseri “Merge”i rekor fiyata sattı. Tokenleştirilmiş eserlerinden 1 milyon doların üzerinde gelir elde eden ilk kripto para odaklı sanatçı olarak tarihe geçmişti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 6 oranında artışla yeniden 51.899 dolar seviyesine kadar tırmandı. Altcoinlerde yükseliş sinyalleri sürerken ETH yüzde 7’den fazla değer kazandı. Günün en çok artan popüler altcoinleri ise ADA ve DOT coin oldu. Her iki kriptoda yüzde 11 üzerinde fiyat artışı yaşandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle