Kripto Para

XRP Ledger farklı türde tokena ev sahipliği yapabilir

  XRPL Labs ekibi, XRP Ledger’ın Non-fungible token (NFT) dahil olmak üzere pek çok farklı tokenı üzerinde barındırabilir. Bu potansiyele yönelik yapılacak terminoloji değişikliği XRP Ledger’a faydalı olacak…

  XRP Ledger’ın CBDC üretimi için kullanılabileceğini açıklaması kripto para sektöründe epey ses getirdi. Ripple şirketi, dijital merkez bankası paraları (CBDC) ilgisinin artmasından sonra böyle bir karar aldı. Ripple ile dolaylı yoldan bağlı olan XRPL Labs ekibi, NFT (Non-fungible token) kullanımına da faydalı olabileceğini öne sürüyor.

  XRP Ledger İçin Yeni Terminoloji

  Ripple, XRP Ledger’da üretilmiş XRP harici varlıkları Üretilen Para Birimleri (Issued Currencies veya kısaca IOU olarak bilinir) şeklinde adlandırıyor. Şirketten yatırım alan ve Xumm uygulamasını geliştiren ekibne göre bu terim, genel anlamda XRP Ledger potansiyelini yansıtmıyor. Yetkililer bu konuda çoğu işletmenin ve kişinin, XRP Ledger’a verilmesi gereken değeri bu yüzden vermemesi sorununa dikkat çekiyor.

  Açık kaynak kodlu bir ağ olan XRP Ledger’ın non-fungible tokenlara ev sahipliği yapabileceği iddiası kripto para basınına bomba gibi düştü. Şirketin potansiyeline ulaşabilmesi için harekete geçen XRPL Labs’in önerisi gelecek vaat ediyor. Öneriye göre bu tür varlıklara “Üretilen Para Birimi” demeyi bırakıp “XRP Ledger tabanlı tokenlar” demeye başlamak çözüm olabilecek.

  NTF Sektörüne Giriş 

  XRP Ledger, bu şekilde lanse edilmesi halinde Ethereum ile kısmen aynı sınıflamaya alınabilir. Bu durumun farkında olan XRPL Labs ekibi, “XRP Ledger’da NFT üretmek için. Ethereum’dan daha farklı bir yol izlenir ama mümkündür.” dedi. Kripto para basınında yer alan son bilgilere göre Labs yönetimi, bu olası fırsatı inceleyebilmek adına çalışmalara başladı.

  Gelecek vaat eden ekibe, XRP Ledger tabanlı potansiyel NFT’ler ile ilgili araştırma yapacak yeni bir isim dahil oldu. Yapılan araştırmalar ile birlikte edinilen bulguların çeşitli makalelerde de paylaşılması bekleniyor. Kripto para sektöründe adından söz ettiren Ethereum tabanlı olan NFT’ler,giderek popülerlik kazanıyor. Son olarak CryptoKitties ve NBA Top Shots gibi koleksiyonların üreticisi Dapper Labs, 250 milyon dolar yatırım aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle