Tecrübeli çınar’dan Bitcoin’de çöküş uyarısı!

  Finans piyasalarına yıllarını veren tecrübeli analist Peter Brandt, Bitcoin yatırımcılarının duymak istemeyeceği yeni bir değerlendirme paylaştı! Lider kripto para biriminde “çöküş formasyonu” öngörüsünde bulunan Brandt, 25 bin dolara varan bir geri çekilmeye karşı uyarıda bulundu.

  Yaklaşık 48 yıldır finans piyasalarında bulunan ve tecrübesi ile kripto para yatırımcılarına da ışık tutan analist Peter Brandt, lider kripto para birimi için “çöküş formasyonu” uyarısında bulundu. Tecrübeli isim OBO (Omuz-Baş-Omuz) uyarısı ile Bitcoin’de (BTC) bir geri çekilme yaşanacağını söyledi.

  “OBO Görüldü”

  Bir süredir beklenen yükselişi gerçekleştiremeyen Bitcoin için konuşan tecrübeli analist Peter Brandt, grafiklerde görülen OBO formasyonuna işaret etti. Bilinen bir düşüş formasyonu olan OBO’ya göre lider kripto para biriminde ikinci omza kadar bir düşüş öngörülüyor.

  1975 yılından bugüne finans piyasaları ile ilgilenen Brandt ise resmi Twitter hesabından paylaştığı OBO ile kritik bir uyarıda bulunuyor! Bitcoin’de 24 bin – 25 bin dolara kadar gerileme beklenen formasyonun bir dönüş formasyonu olması ise yükseliş anında görülmesi sebebi ile büyük önem arz ediyor!

  “Bu Seviyelere Dikkat”

  Değerlendirmesine devam eden Brandt, Bitcoin’in ilerleyen süreçte düşüşü durdurabilmesi için 27 bin dolar ile 27 bin 500 dolarda bulunan desteğini kaybetmemesi gerektiğine vurgu yaptı. Bu destek noktaları OBO ihtimalini uzaklaştırması açısından önemli görülürken, desteklerin kaybolması OBO kayıplarını Brandt’a göre gündeme getirebilir!

  Enflasyon Coşkusu Kısa Sürdü!

  Önceki gün yüzde 4,9 olarak açıklanan beklenti altı ABD Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) sonrası kripto para piyasaları yükselişe geçmişti. Bu hafta yaşadığı kaybı telafi etmek istercesine hareketlenen piyasalar, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırımına ara vereceği beklentisi ile yükselmekteydi.

  Bugün ise yeniden 28 bin doların altına gerileyen lider kripto para birimindeki enflasyon coşkusu kısa sürdü. Brandt’in önemine vurgu yaptığı destek noktasına gerileyen BTC anlık %bitcoin+usd%  dolardan işlem görüyor. OBO uyarısı yapan Brandt’in senaryosu gerçekleşirse, ilerleyen günlerde kripto para piyasalarındaki satış baskısının artabileceği görülüyor. FED ise bir sonraki faiz kararını 13 – 14 Haziran tarihlerindeki toplantıda verecek. Bu tarihe kadar BTC ve altcoin’lerde volatilitenin yüksek olabileceği konuşuluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle