Ripple CTO’su hold anlayışını sert sözlerle eleştirdi

  Kripto para sektöründe hafta sonu yaşanan gerilemenin ardından yapılan yorumlara Ripple CTO’su David Schwartz’dan sert eleştiri geldi. Kripto paralarda yaşanan düşüşe rağmen hold önerilerinin gündeme gelmesini yorumlayan Schwartz, satış yapmayanların zarar etmediği yönündeki görüşleri eleştirdi.

  Kripto para piyasasında hafta sonu yaşanan sert düzeltmenin ardından yatırımcılar endişelendi. Bu gerileme ile ilgili yapılan yorumlar ile hold tartışması yeniden başladı. Birçok uzman isim kripto paralardaki düşüşe rağmen satış yapmayan yatırımcıların aslında zarar etmediğini çünkü kripto paraların yeniden yükseleceğini iddia etti. Konu ile ilgili yorum yapan David Schwartz ise durumu sert sözlerle eleştirdi.

  Kripto para piyasasının en tartışmalı konuları arasında hold yapmak yer alıyor. Hold kripto paralarda yaşanan ani düşüşlere rağmen yatırımcıların kripto paralarını tutması, satış yapmaması anlamına geliyor. Hold kripto paraların yeniden yükseleceğine inanılan durumlarda yapılıyor. Kripto para piyasasındaki birçok isim ise bu anlayışa bağlı olarak düşüşlerde satış yapmayan yatırımcıların aslında zarar etmediğini iddia ediyor. 

  David Schwartz: Kripto paralar değer kaybettiğinde yatırımcının kaybetmediğini iddia etmek saçmalık

  Kripto para sektöründe yaşanan son gerilemenin ardından uzman isimlerin yatırımcılara satış yapmamalarını önermesi Ripple CTO’su David Schwartz’dan tepki aldı. Satış yapmayan yatırımcıların düşüşe rağmen zarar etmediğinin iddia edilmesi üzerine yorum yapan Schwartz, son dönemlerde bunu çok duymaya başladığını ve saçma olduğunu dile getirdi.

  David Schwartz, kripto para sektöründe yaşanan düşüşler ile yatırımcıların satış yapsa da yapmasa da kayıp yaşadığını, zarar ettiğini iddia etti. Ünlü isim satış yapılmasa dahi birkimin azaldığını bunun zarar olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

  Ünlü isim birçok eleştiriye maruz kaldı

  David Schwartz konu ile ilgili açıklamalarının ardından birçok yatırımcıdan eleştiri aldı. Bu anlayışı benimseyen yatırımcılar Schwartz’ın açıklamaları ile yatırım önerisinde bulunduğunu ve gizli mesaj vermeye çalıştığını iddia etti.

  Yatırımcıları satışa yönlendirmekle suçlanan Schwartz, yorumların ardından yaptığı açıklama ile gizli bir mesaj vermek gibi niyetinin olmadığını belirtti. Kimseyi alarm durumuna geçirme niyetinde olmadığını belirten Schwartz, kripto paraları tutmanın ilerleyen dönemde kazanç sağlayacağına kendisinin de inandığını açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle