Polygon (MATIC) fiyatı son 1 haftada yüzde 190 yükseldi

  Kripto para piyasasındaki son haftalık performansı ile dikkat çeken Polygon (MATIC) fiyatı 0.121 dolara ulaştı. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan MATIC fiyatında %190 oranında artış görüldü…

  Altcoin yatırımcılarının radarına yakalan kripto para birimleri arasında Polygon (MATIC) de yer aldı. Son bir haftalık grafikte yükseliş ivmesini koruyan kripto para birimi, %190 oranında artış göstermesiyle altcoin yatırımcılarının dikkatini üzerine çekti. Polygon (MATIC) fiyatında aylık bazda %291 oranında artış olması da yatırımcılarının yüzünü güldüren gelişmelerdendi.

  Polygon (MATIC) Fiyatı Rekor Kırdı

  Polygon (MATIC) fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Kripto paranın yatırımcısına 1 yıllık kazancı %440 olduğu için altcoin piyasasında büyük ilgi topladı. Son 24 saat içinde yukarı yönlü trendini devam ettiren Polygon (MATIC) fiyatında %60 oranında artış kaydedildi. Yatırımcısını sevindiren altcoinlerden olan MATIC fiyatı 0.121 dolara çıkarak yeni bir ATH gördü.

  Yükseliş trendini sürdüren kripto para birimlerinden Polygon (MATIC), bu ralli ile birlikte piyasa değerini 596 milyon dolara kadar çıkardı. MATIC bu piyasa değeri ile kendini en değerli ilk 100 kripto para birimi listesi içine sokmayı başardı. Polygon (MATIC) coin ayrıca kripto para sektöründe 24 saatte 531 milyon dolarlık işlem hacmiyle de dikkat çekiyor.

  Polygon (MATIC) İnceleme

  Kripto para sektöründe ilk olarak Matic Network olarak bilinen ve daha sonra isim değişikliğine giden Polygon (MATIC) ilgi görmeye devam ediyor. Hindistan merkezli bu ağ, blockchain teknolojisini kullanan ağ protokolüdür. Yazılımcılar için geliştirilen Polygon, kullanıcılarına Ethereum tabanlı yüksek uyum sağlayabilen ağ sunmasıyla tercih ediliyor.

  Polygon ile oluşturulan blockchain ağları Metamask, MyCrypto ve Remix gibi tüm Ethereum araçlarıyla uyumlu bir şekilde çalışıyor. Öte yandan bu protokolün önde gelen projeleri arasında da Aavegothchi, Polymarket, Easyfi gibi platformlar yer alıyor. Kripto para sektöründe tanınmış olan Ethereum camiasının önemli isimleri Polygon’a danışman olarak katıldı. Bunlar arasında, Hudson Jameson, Ryan Sean Adams, John Lilic, Anthony Sassano yer aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle