Milyarder yatırımcı BTC satıp ETH alacak

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönem yaşanırken sektörün ünlü isimlerinden de çeşitli açıklamalar geliyor. Goldman Sachs'in eski yöneticilerinden, Real Vision CEO’su Raoul Pal çok Bitcoin satıp Ethereum alabileceğini söyledi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan düşüş devam ederken, kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Raoul Pal, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ethereum (ETH) fiyatında son dönemdeki rallilere dikkat çeken ünlü milyarder, kripto para portföyünde radikal bir değişiklik yapmak üzere.

  Raoul Pal, son açıklamasında elinde tuttuğu bütün Bitcoin fonlarını satarak Ethereum almak üzere olduğunu söyledi. Real Vision CEO’su olmasının yanı sıra Global Macro Investor fonunun da yöneticisi konumunda olan Pal’in bu hareketi, kripto para yatırımcılarının kafasını karıştırdı. Kripto para topluluğunun fenomen isimlerinden olan ünlü milyarderin bu hareketi yeni bir akım başlatabilir.

  Ethereum Temelleri Hızla Büyüyor

  Kripto para dünyasında Bitcoin destekçisi olarak bilinen Raoul Pal’in bu açıklamaları kripto para yatırımcılarının kafasında soru işaretleri oluşturdu. Kripto para piyasasının dikkat çekici isimlerinden birinden gelen BTC satışı ve ETH alışı basında da geniş yankı buldu. ETH/BTC grafiğindeki değişimleri öne süren Pak, aynı zamanda ETH fiyatının büyük bir patlama eşiğinde olduğuna dikkat çekti.

  Merkeziyetsiz Finans (DeFi), NFT veya ekosistem içindeki herhangi bir şeyin fiyatı arttığında doğal olarak Ethereum fiyatının da arttığını belirtti. Ünlü milyarderin bu açıklamaları kripto para topluluğunun gündemine oturdu. Ethereum ekosisteminin %100 gibi bir hızla büyüdüğünü belirten milyarderin Bitcoin destekçisi olmayı bıraktığı iddiaları konuşulmaya başlandı.

  “Ethereum Performansı Daha İyi”

  Ethereum ekosisteminin inanılmaz oranda geliştirici çektiği ve uygulama sayısının da hızla arttığın vurgulayan Raoul Pal’in bu açıklamaları Ethereum destekçilerini de sevindirdi. Ağ üzerinde Ethereum 2.0 güncellemesinin de yaklaştığını vurgulayan ünlü milyarder fiyatta yükseliş beklentisi içinde. Açıklamasının sonunda hala bir Bitcoin boğası olduğunu vurgulayan Pal, buna rağmen Ethereum’un daha iyi bir performansa sahip olduğunu ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle