Pitbull (PIT) Coin Nedir, Nasıl Alınır Hangi Borsada Var?

  Kripto piyasaların yükselen değerlerinden PIT Coin yatırımcıların ilgi gündeminde ilk sıralarda yer almaya devam ediyor. Meme coinlerin popülerlik kazanmasının ardından iyi bir çıkış yakalayan PIT, analistlerin de radarına girmeyi başarmıştır. Yenilikçi proje vizyonu ile BSC topluluk odaklı ilgi gören projelerden biri olan Pitbull yeni yatırımcılar tarafından da merak ediliyor. PIT hakkında merak edilen detayları sizler için bir araya getirdik. 

  Pitbull (PIT) Coin Nedir?

  PIT, Binance Smart Chain (BSC) üzerinde topluluk odaklı geliştirilmiş köpek temalı bir meme coindir. Piyasalardaki diğer meme coinlere nazaran iddialı bir yol haritası sunan bir dijital varlıktır. PoS Konsensüs mekanizmasını kullanan bir madeni para çeşididir. Teknik olarak Binance Smart Chain’de BEP – 20 belirteci olarak tanımlanmaktadır.

  Pitbull (PIT) Projesi ve Whitepaper

  Pitbull (PIT) projesi, temel olarak köpek temalı, topluluk odaklı bir BSC meme coinidir. Ancak sunduğu geniş yol haritası ve vizyonu ile diğer pek çok benzer projeden farklı olarak tanımlanmaktadır. Topluluk gelişimi ile övünen proje, yatırımcıları topluluğun gelişimine olduğu kadar projenin kendisini de dahil ederek ‘’sosyal deney’’ olduğunu iddia etmektedir. Ayrıca yatırımcıların pasif getiriyi garanti ederek auto – stake mekanizmasıyla ödüllendirilebildiği bir temelde gelişen proje yol haritası ile dikkat çekmektedir. 

  Projenin geniş vizyonu içinde yol haritasına bakıldığında ise Ethereum (ETH) Polygon (MATIC), Kucoin (KCS) ve Cardano başta olmak üzere çeşitli blok zincirlerde başlatma vaat etmektedir. Pitbull metaverse inşa etme, NFT’ler, oyna – kazan Pitbull oyunları ve daha pek çok detaya yol haritasında yer verilmiştir. Projenin merak edilen ve öne çıkan tüm detaylarına: şuradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Pitbull (PIT) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Pitbull (PIT) anonim geliştiriciler tarafından topluluk odaklı ortaya çıkmış bir projedir. Projenin mülkiyeti tamamen birkaç gönüllüden oluşan topluluğa bırakılmıştır. Söz konusu topluluk başka gruplara katkı sunsalar da Pitbull (PIT) çekirdek ekibi olarak kabul edilmektedirler. Jack (Jackiboi), Jari (SevenDigitz), Kargo Landing (kargolangind), Fab (Faaa1B), Kevin (kndwin) topluluğun çekirdek ekibini oluşturan isimlerden bazıları olarak değerlendirilmektedir. 

  Pitbull (PIT) Kullanım Alanları Neler?

  Pitbull (PIT) için birçok farklı kullanım senaryosundan bahsetmek mümkündür. Zaman için yol haritasında da görüldüğü üzere son derece geniş bir alanda kullanımı mümkün kılınmak istenmektedir. Kullanım senaryosuna bakıldığında ekosistem içinde ortaya çıkacak yeni unsurlar bu alanın genişlemesinde etkili olacaktır. Yatırımcıların PIT token varlıklarını ve otomatik bahis ödüllerini elde ettikleri kararları takip etmeleri için PitTracker bir kullanım alanı olarak öne çıkmaktadır. 

  PitGames ile kart takas oyunları ya da piyango oyunları gibi tarayıcı oyunlarında, PitFound ile bağış toplama aracı olarak, PitSwap ile DeFi özelliklerini destekleyen bir araç ve daha birçok farklı kullanım alanı tanımlanmıştır. Tüm bu kullanım alanlarında etkinliğinin artması için proje hedeflerinin gerçekleşmesi ve ekosistemin büyümesi gerekmektedir. 

  Pitbull (PIT) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Pitbull (PIT), piyasalarda DOGE ve SHIB gibi meme coinlerin popülerliğinin ardından öne çıkmayı başaran yenilikçi bir meme coin olarak benzersizdir. Projenin rakiplerinden ayrılmasını sağlayan en önemli unsur ise son derece iddialı bir yol haritasına sahip olmasından kaynaklanır. Öte yandan BSC ağında olması da projeyi öne çıkaran bir unsur olarak değerlendirilmektedir. Topluluk odağında gelişen ve büyümesini sürdüren proje bu yönüyle önemli bir yapıdadır. Projenin öne çıkmasını sağlayan başlıca benzersiz özellikleri ise kısaca şunlardır: 

  • Güçlü bir topluluk ile sıradan meme coinlere göre oldukça iyi bir ekosisteme sahiptir. 
  • PIT sahiplerinin gerçekleştirilen işlemlerden alınan ücretler ile ödüllendirilerek pasif gelir elde etmelerini sağlayan auto – stake mekanizmasına sahiptir.
  • Hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne göre çalışır ve bu sayede güvence altına alınmıştır. 

  Pitbull (PIT) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Pitbull (PIT) Coin avantajları kadar dezavantajlarıyla da öne çıkan proje olarak değerlendirilmektedir. Günümüzde birçok kripto projesinin beklentileri karşılayamaması nedeniyle, bilhassa meme coinlere karşı temkinli hareket etmek önemlidir. Genel hatlarıyla değerlendirildiğinde Pitbull (PIT) Coin avantajları şunlardır:

  • Oldukça gelişmiş bir ekosisteme sahiptir. 
  • Güçlü bir topluluk tarafından yönetilir. 
  • İddialı bir yol haritasına sahiptir. 
  • Gelecekte yükselmesi bekleniyor. 

  Pitbull (PIT) Coin dezavantajları:

  • Tüm meme coineler gibi risk oranı yüksektir. 
  • Hedeflerine ulaşamaması durumunda beklentinin altında kalacaktır.
  • Rakip projelere göre yeterli desteği göremeyebilir. 

  PIT Coin Hangi Borsalarda Var?

  Binance Smart Chain (BSC) üzerinde topluluk odaklı geliştirilmesi sonrasında kısa sürede güçlü pek çok borsa tarafından listelenen Pitbull (PIT), küreselde en çok tercih edilen platformlarda yer almaktadır. Farklı çiftler ile işlem yapma olanağı da sunan bu borsalar sayesinde yatırımcıların Pitbull (PIT) ticareti yapmalarına olanak verilmektedir. Kârlı bir yatırım için tüm risklerin göz önünde bulundurularak piyasa hareketlerine göre yatırımcıların bu platformlarda doğru pozisyon almaları önerilmektedir. Pitbull (PIT) Coin listeleyen başlıca borsalar şunlardır:

  • OKX
  • PancakeSwap
  • CoinEx
  • Bitrue
  • MEXC

  PIT Coin Piyasa Bilgileri

  Pitbull (PIT) Coin’in toplam arzı 100 katrilyon olarak belirlenmiştir. %50’si Pitbull (PIT) üretimi sırasında yakılmıştır. İşlem başına ise PIT maksimum 500 trilyon sınıra sahiptir. Bunun yanı sıra her işlem için %4 oranında vergilendirme uygulanmaktadır. %2’lik kısım ise yakma cüzdanı dahil tüm sahiplerine otomatik olarak dağıtılmaktadır. %2 ayrıca likidite sağlamak için kullanılır. Kurulduğu ilk günden itibaren Pitbull (PIT) arzının yüzde 57’sinden fazlası yanmıştır. 

  PIT Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Pitbull (PIT) Coin satın almak için şu adımlar takip edilebilir:

  • 1. Adım: Pitbull (PIT) listelenen borsalara erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: İlgili borsalarda hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama ve hesap aktivasyonu yapılır.
  • 4. Adım: Hesaba para aktarılır.
  • 5. Adım: İşlem sayfasına giriş yapılır. 
  • 6. Adım: WBNB, USDT gibi çiftler ile takas gerçekleştirilir. 
  • 7. Adım: Güvenilir hesaplarda ve cüzdanlarda saklanabilir.  

  Özetle

  Genel hatları ile Pitbull (PIT) projesi iddialı yol haritası, iyi gelişmiş ekosistemi ve güçlü topluluğu ile önemli bir konuma ulaşmıştır. Henüz piyasa verilerine göre getiri potansiyeli düşük olsa da proje hedeflerinin gerçekleştirilmesi halinde fiyatının hızlı bir yükseliş göstermesi beklenmektedir. Bununla birlikte meme coinlerin çoğunda olduğu gibi risk faktörü yüksektir. Özellikle topluluk odaklı olması ve anonim geliştiricilere sahip olması dikkat çekmektedir. Uzmanlara göre PIT Coin gelecekte kazandırabilir ancak yakın vadede önerilmiyor. Riskler göz önünde tutularak portföylere uzun vade için eklenebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle