Pitbull (PIT) Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Pitbull topluluğunun ortak çabaları ile geliştirilen PIT Coin ile ilgili bir çok yazıyı bu yazımızda bulabilirsiniz. Farklı meslek gruplarından geliştiricilerin katkılarıyla ortaya çıkan PIT Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, onun için yapılan yorumlar ne yönde sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Pitbull (PIT) Token Nedir?

  Pitbull (PIT) Token, Pitbull grafik tasarımcılar, web geliştiricileri ve yazarlar gibi pek çok farklı sektör çalışanı tarafından el birliği ile geliştirilmiş olan kripto para birimidir. Pitbull ağında kullanılabilen kripto para birimi olan PIT token, sahiplerine değer katar. Pitbull platformunda hisse sahibi olmak amacı ile edinilen PIT Coin piyasaya yeni giriş yapan bir token’dır. Dogecoin ile başlayan SHIB ile devam eden “köpek sezonunun” bir parçasıdır. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Pitbull (PIT) Token projesinde ilk amaç sosyal bir deneyi gerçekleştirmektir. Birbirlerini tanımayan birden fazla kişinin yeni bir kripto para birimini üretiminde rol almaları sağlanmıştır. Projenin temel amacı PIT Coin’in Pitbull topluluğu tarafından geliştirilmesi olmuştur. Bu yüzden PIT Coin sahipleri aynı zamanda projenin de hissedarlarıdır. Proje hakkında daha geniş bilgi edinmek için şu linkten Whitepaper’a ulaşabilirsiniz.

  PIT Token Yorum

  PIT Coin hakkında yorumlara bakıldığında piyasaya girişi ardından başarılı bir ivmeyi yakaladığından söz edildiğini görüyoruz. Analistler PIT Coin’in hareketlerine baktıklarında çok ciddi yükselişleri görebildiğini belirtmişler. Yinede fiyat hacminin gelişimi için zaman gerektiğini açıklıyorlar. Yatırımcı kitlesi ise onun sunduğu avantajları değerlendirmek ve yükselişinden kar elde etmek için bu kripto parayı tercih etmektedirler. 

  Pitbull (PIT) Token Geleceği

  Analistler PIT token için yakın gelecekte değer kazanımının gündeme gelebileceğini açıklıyorlar. PIT Coin’in 2021 senesi Mayıs ve Haziran aylarında değer kaybını daha fazla ön plana alabileceğini açıklıyorlar. Analistler net bir fiyat tahmininde bulunmak için henüz şartların çok erken olduğunu ve fiyat hacminin piyasaya yeni çıkışa bağlı olarak henüz gelişmediğini belirtiyorlar.

  Pitbull (PIT) Token Nasıl Alınır?

  Pitbull (PIT) Token almak için atılacak adımlar şu şekildedir:

  • 1. Adım: PIT Coin şuanda PancakeSwap, CoinTiger, IndoEx borsalarında işlem giriyor. Bu borsalardan seçilen internet üzerinden erişim gerçekleştirilmelidir. 
  • 2. Adım: Borsadan hesap açılışı yapılmalı ve ardından gelen KYC işlem adımları eksiksiz tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: KYC işlemleri ardından hesaba para yatırılmalıdır. Borsanın “para yatır“ sekmesinden bu işlem rahatlıkla gerçekleştirilir.
  • 4. Adım: Borsadan PIT Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Bu bölümde güncel fiyattan veya tanımlanan uygun fiyattan PIT Coin alım meri girilir.
  • 6. Adım: Emrin onaylanması ile birlikte sanal cüzdana gelen PIT Coin miktarı bu alanda saklanabilir. Daha güvenli saklama koşulları için donanım cüzdan da tercih edilebilir. 

  Tüm bu adımların doğru izlenmesi halinde PIT Coin alımı sağlıklı şekilde tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Pitbull (PIT) Token avantajları:

  • İşlem Hızı: PIT Coin alım satım ve cüzdanlar arası sınır ötesine transferde yüksek hızlı işlem gerçekleştirebilme avantajını sunar. Emir onayı için bekleme süresi düşüktür. 
  • Düşük Masraf: Cüzdanlar arası sınır ötesine transferde, geleneksel bankacılık hizmeti masraflarının altında işlem ücretini çıkarır.

  Dezavantajları Ne?

  • Kısıtlı Erişim: PIT Coin şuanda sadece 3 farklı kripto para borsasında işleme giriyor. Diğer yandan bu borsalar arasında işlem hacmi yüksek olan Binance gibi seçenekler yer almıyor. Ona her alandan ulaşmak mümkün değildir. 
  • Düşük Fiyat Hacmi: Piyasaya kısa süre önce dahil olan kripto para biriminin fiyat hacmi henüz gelişmiş değildir.
  • Belirsizlik:  PIT Coin, piyasaya yeni girişine bağlı olarak analistlerin fiyat tahmini gerçekleştirmedikleri bir kripto para birimidir. Şuan için geleceği belirsiz görülüyor. 

  Sonuç

  Elon Musk’ın çabaları ile dünyada ses getiren DOGE’nin ardından, benzer temalı bir çok kripto para piyasaya sürüldü. Bazıları popülerleşti ve adını duyurdu. Pitbull projesi bunlardan birisi. PIT Coin piyasaya yeni dahil olan ve hakkında geniş bir bilgi sunulmayan bir kripto para.

  Geniş bir topluluk tarafından sosyal deney kapsamında üretildiği açıklanıyor. İşlem hacmi geniş borsalarda henüz yer almayan PIT Coin’in yer aldığı borsalardaki fiyat gelişimine bağlı yeni yorumların yapılabileceği aktarılıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle