Binance Smart Chain (BSC) Nedir, Ne İşe Yarar?

  Binance Smart Chain (BSC) üzerinden yapılan işlemler ile yatırımcıların elde ettiği fırsatlar her geçen gün artmaya devam ediyor. Kazanç sağlamak veya sadece eğlenme amacıyla bile kullanılabilen BSC birçok farklı işlemin düşük maliyetlerle gerçekleştirilmesini sağlayarak popülerlik kazanmıştır.

  Binance Smart Chain (BSC) avantajları, dezavantajları, işlem özellikleri ve nasıl kullanılacağına dair merak edilen tüm soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.  

  Binance Smart Chain (BSC) Nedir?

  Binance Smart Chain (BSC), Binance Chain ile aynı doğrultuda çalışan bir yan blok zincir ağıdır. Binance Chain’nin aksine, akıllı sözleşme işlevlerine ve Ethererum Sanal Makinesi ile uyumludur. Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumludur ve DApp’leri desteklemektedir. Token takası, NFT’ler ve merkeziyetsiz para piyasalarına kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır.  

  BSC Whitepaper

  Binance Chain tarafından 2019 yılında kullanıma sunulan Binance Smart Chain (BSC), merkeziyetsiz ve hızlı bir şekilde alım satım işlemlerinin desteklenmesini sağlamak hedefiyle geliştirilmiştir. Binance Chain üzerinde yer alan DApp ve en büyük merkeziyetsiz borsalardan biri olan Binance DEX üzerinde yapılacak işlemlerde, web arayüzü veya Trust Wallet yerel entegrasyonu aracılığıyla kullanılabilmektedir. şu bağlantı adresi üzerinden proje detaylarına erişim sağlanabilir. 

  Düşük İşlem Ücretleri, Gelişmiş Altyapı

  Binance Smart Chain (BSC), merkeziyetsiz finans unsurlarının gelişmesine bağlı olarak yeni geliştirdiği projesiyle, yine kendi coini olan BNB Coin için proje geliştikçe katkı sağlayacaktır. Diğer bir ifadeyle Binance Coin üzerinde etkisini kısa zamanda göstermesi beklenen projenin popülerliğine bakılarak prim yapma şansının çok daha yüksek olduğu düşüncesi hakimdir. Öte yandan Ethereum ağı üzerinde yapılan işlem sayısını ortaya çıktığı ilk andan sonra, kısa bir sürede geçen Binance Smart Chain (BSC), ayrıca çok daha düşük işlem ücreti ile başarılı bir grafik izlemektedir. 

  Binance Smart Chain Teknolojisinin Geleceği Var Mı?

  Binance Smart Chain (BSC), özellikle düşük işlem ücreti ile yatırımcıların çok daha kolay bir şekilde işlem gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Kısa bir süre içinde ETH ağı üzerinde yapılan işlem sayısının geçilmesinin ardından Binance Smart Chain (BSC) ETH’yi de tahtından edeceği düşünülmektedir.

  Öte yandan yine Ethereum kıyaslamalarında ortaya çıkan ölçeklendirilebilir olması da gas fee’lerin ayarlanmasına da olanak tanıyacağı anlamına geliyor. Gelecek dönemlerde de sistemin çok daha yaygın olarak tercih edileceği düşünülmektedir. Proje sayesinde ayrıca BNB üzerinde de kar potansiyeli giderek artmaktadır. 

  Binance Smart Chain Altyapısından Nasıl Faydalanılır?

  • 1. Adım: BSC uygulamalarından yararlanmak için ilk olarak bir cüzdan hesabı oluşturmak gerekir. 
  • 2. Adım: Math Wallet, Ledger, TokenPocket, ONTO, Arkane, MetaMask vb. birçok cüzdan BSC ile uyumludur. 
  • 3. Adım: Uyumlu cüzdanlardan hesap açılarak kolayca BSC işlemleri gerçekleştirilebilir.

  Avantajları Neler?

  Binance Smart Chain (BSC) avantajları şunlardır:

  • Token takasları ve NFT’lere kadar birçok DeFi işlemleri kolayca gerçekleştirilebilir. 
  • Hızlı ve merkeziyetsiz olarak alım satın işlemlerine olanak tanır. 
  • Ölçeklenebilir oluşuyla rakiplerinden ayrılır. 
  • İşlem ücretleri oldukça azdır. 

  Dezavantajları Neler?

  Binance Smart Chain (BSC) dezavantajları şunlardır:

  • İşlem sayısı arttıkça maliyetlerde yükseliş görülebilir. 
  • Karmaşık bir altyapı kullanması nedeniyle çeşitli teknik aksamalara açıktır. 

  Sonuç Olarak

  Binance Smart Chain (BSC) sistemi sonuç itibariyle Ethereum ve Uniswap ağına bir alternatif olarak geliştirilmiş ve çok daha düşük işlem ücretleri ile hızlı bir şekilde işlem yapılmasını sağlamaktadır. Uyumlu cüzdanlardan hesap açma işlemlerini gerçekleştirerek, temel kurulumun ardından Binance Smart Chain (BSC) işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

  DApp’lerin blok zincir üzerinde kullanıma sunulmasını kolaylaştıran sistem ayrıca kendi dijital varlığı olan BNB üzerinde de olumlu fiyat artışlarına ve kar potansiyeline sahiptir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle