Kriptopara

Dünyaca Ünlü 5 Kripto Para Analisti - En İyi Analistler

  Kripto para yatırımı yaparken her ne kadar kişinin kendisinin teknik ve temel analiz yapması daha güvenli olsa da bazı deneyimli analistlerin görüşlerinden de tüyolar almak önemlidir. Şu anda isabetli tahminleri ile kripto sektöründe en çok saygıyı gören 5 analist bulunuyor. Bu yazımızda dünyaca ünlü 5 kripto para analisti hakkında bilgiler sunacağız. 

  Aayush Jindal

  Aayush Jindal, çok okunan herhangi kripto para haber platformuna veya ünlü bir dergiye girdiğinizde ilk olarak görebileceğiniz analistler arasındadır. Aayush Jindal, kripto para piyasası gelişmeleri hakkında günlük yazı yazan bir analisttir. Piyasada en güncel noktaları ve en popüler coinleri yakından inceler.

  Crptonews.com’da analizlerini paylaşan profesyonel yazar Aayush Jindal, aynı zamanda BT ve finans piyasasında Kıdemli Forex, Finansal Piyasa Stratejisti olarak görev almıştır. 10 yıldan fazla süredir stratejist ve analist olarak farklı birimlerde görev alan Aayush Jindal, para birimleri, emtialar, Ethereum ve Bitcoin hakkında bilgilendirici analizler yapar.

  Michael Van De Poppe

  Michael Van de Poppe kripto para borsasının en ünlü traderlarından biridir. Aynı zamanda kısa vadeli yatırımlarındaki gücü ve başarısı ile piyasada adından söz ettirir. Amsterdam Borsası’nda da ünlü olan Poppe, kripto para birimleri hakkında verdiği tahminleri ile dikkat çeker. Aynı zamanda açık adı ile tahmin yapma başladıktan sonra kripto para yatırımcılarınca analist olarak adlandırılan Poppe, ekonomi alanında eğitim almıştır. Blockchain ile yakından ilgili olması ve altcoin tahminlerinde nokta atışı yapması onun en çok takip edilen analistler arasında yer almasını sağlıyor. 

  Tom Lee

  Tom Lee, bağımsız araştırma şirketlerinden Fundstrat Global Advisors’un kurucu ortağı ve aynı zamanda Wall Street analizcisidir. Tom Lee daha çok Bitcoin üzerine gerçekleştirdiği isabetli tahminleri ile gündeme gelmiştir. Kripto para yatırımcılarının takın takibindeki uzman analistin ETH hakkında da önemli tahminleri bulunur. Lee’nin en ünlü ifadesine göre Bitcoin almak için bir yıl içinde sadece 10 günlük verimli alan bulunur ve 10 gün dışındaki zamanlar ise artış için beklemeyi ifade eder. 

  Analist uzun dönemli yatırımların gücüne inanan isimler arasında yer alır. Diğer yandan Tom Lee, Bitcoin’in çok kısa bir süre ardından kabul görülecek ve Wall Street’te yer alacak bir varlık olduğunu düşünüyor. Tom Lee’nin en ünlü tahmini ise 2022 yılında BTC fiyatının 25 bin dolar olabileceğini ifade ettiği tahminidir.

  Mike McGlone

  Mike McGlone, kripto paralara yönelik isabetli tahminleri ile öne çıkan analisttir. Bloomberg analisti olan Mike McGlone aynı zamanda Kıdemli Emtia Stratejisti olarak tanınır. Blommberg’deki emtia panosu olan BI COMD’yi yöneten McGlone, Bitcoin için gerçekleştirdiği tahminleri ile kripto para piyasası yatırımcılarında yakından takip edilir. Aynı zamanda iyi bir finans yazarıdır.

  Justin Bennet

  Justin Bennet, KriptocademyHQ’nun kurucusu olan ünlü kripto para analistidir. Kripto para haber bülteni yönetimi ile ilgilenen ünlü isim aynı zamanda ünlü kripto para yatırımcısıdır. Teknik analiz alanında uzman olan kripto para analisti altcoinler ve lider kripto para birimi hakkında detayları yatırımcılara sunar. Daha çok işlem hacmi geniş altcoinler ve Bitcoin’e yönelik analizi tercih eder. Kendi analizlerini yakından takip etmek isteyenler için ise yıllık abonelik ücreti bulunan platform üzerinden tahminlerini sunar. 

  Sonuç Olarak

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettikleri, en önemli 5 analist geçmişlerinde ve şimdiki hayatlarında da finans dünyasında yer almış kişilerden oluşuyor. Aynı zamanda eğitimleri, kendi meslekleri de analiz ve strateji üzerine şekillenen kişiler. İşlem hacmi düşük olan kripto paralara yönelik tahminler yerine yatırıma değer varlıklara ilişkin analizleri tercih ediyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle