Son 13 ayın zirvesini gören BTC düşüşte! Şimdi ne olacak?

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlik sürüyor. Geçtiğimiz günlerde 31 bin 500 dolarlı seviyelere kadar tırmanan BTC fiyatında boğa sinyalleri görülmüştü. Son 13 ayın zirvesini test eden BTC’de bu düşüş hareketleri takip ediliyor. Analistler BTC fiyatındaki son gelişmeleri değerlendirdi.

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik ortamı devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 13 ayın zirvesini test ettikten sonra düşüşe geçti. Lider kripto bu seviyede boğa piyasasına giriş sinyalleri yakarken yaklaşık yüzde 5.60 oranında değer kaybı yaşadı.

  Bitcoin fiyatındaki inişli çıkışlı görünüm yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Lider kripto para birimi BTC 30 bin 300 dolar seviyesine kadar gevşedikten sonra ani yükselişle 31 bin 500 dolar seviyesini görmüştü. Son 13 ayın zirvesi olan bu bölgede yoğun bir satış baskısıyla karşılaştı.

  Zirvede Satış Baskısına Yenik Düştü

  Ardından direnç seviyesini test edip geri çekilen BTC 30 bin dolar desteğinin altına sarkmaya başladı. Bitcoin fiyatında yükseliş beklenirken yeniden 30 bin doların altı görülünce yatırımcılarda panik havası yaşandı. En büyük kripto para birimi BTC bu seviyelerde yeni bir yön arayışına devam ediyor. Usta analistler BTC’nin kendini henüz güvenli bölgeye atabilmiş olmadığının altını çiziyor.

  BTC Grafiğinde Direnç ve Destek Bölgeleri

  Geçtiğimiz hafta kripto sektöründe coşku yaşatan 31 bin 500 dolarlı seviyeler yoğun satış baskısı yaşattı. Bununla birlikte kısa sürede yüzde 5’ten fazla değer kaybeden BTC’de bir sonraki hamle merak ediliyor. Usta analistler, Bitcoin’in yeniden yükseliş ivmesini sürdürmesi için 30.300 – 30.785 – 31.480 ve 32.400 doların üzerine çıkması gerektiğini hatırlatıyor.

  Binance borsasının kriz yaşadığı iddialarıyla birlikte kripto para piyasasında yaşanan FUD düşüş hareketini hızlandırdı. BTC fiyatındaki zayıf görünümün devam etmesi durumunda aşağı yönlü hareketlerin gelebileceği belirtiliyor. Böyle bir durumda BTC için kritik önem taşıyan destek bölgeleri ise 29.974 – 29.500 – 28.280 – 27.413 ve 26.260 dolar seviyeleri oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle