Kriptopara

3 Uzmandan STORJ Coin Geleceği, 3 Tahmin 

  Kripto para piyasalarında son dönemde öne çıkmayı başaran STORJ, yükseliş trendi ile yeni beklenti yarattı. Uzun vadede daha olumlu bir görünüm çizen Storj, proje vizyonu ile de dikkat çekmektedir. Analistlerin de bir süredir radarında olan Storj, kısa, orta ve uzun vadede göstereceği performans ile takip listelerinde ilk sıralara yükseldi. Usta analistlerin Storj (STORJ) geleceği hakkında beklentilerini ve fiyat tahminlerini sizler için derledik. 

  Storj (STORJ) Coin Geleceği

  Bulut depolama hizmetlerinde devrim yaratan Storj, açık kaynaklı bir bulut depolama hizmeti olarak çalışarak, benzer teknolojilerin aksine merkeziyetsiz yapısı sayesinde ön plana cıkmaktadır. Gelecek için yol haritasına birçok önemli unsuru ekleyen ve olumlu görünüm çizen Storj, köklü bir proje olmasıyla da dikkat çekmektedir. 

  Yol haritasında görünen başlıca temel geliştirmeler sayesinde bulut depolama alanında yenilik yaratmasıyla gelecek 5  - 10 yıl gibi bir süreçte adından daha da çok söz ettirmesi beklenmektedir. Storj projesinin geleceğine dair hedefler ve beklentiler ise kısaca şöyle özetlenebilir: 

  • Merkezi olmayan internet için depolama katmanı olma hedefiyle 2022 yılında da büyümesini sürdürmektedir. 
  • 2014 yılından başlayarak 8 yıllık süreçte teknoloji altyapısını geliştirmesi sayesinde gelecek yıllar için de umut vaat etmektedir. 
  • 2022, 2023, 2024 yılları için piyasa belirsizliklerinin azalması halinde STORJ fiyatının da pozitif etki yaratması beklenmektedir.  

  Storj (STORJ) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  STORJ teknik analizlerinde mevcut formasyona göre çelişkiler öne çıkmaktadır. Görünen yeni direnç ve destek çizgisine göre hareketini tamamlaması beklenen STORJ, piyasalarda görünen belirsizliklerin etkisiyle istenen başarıyı henüz yakalayamamıştır. Uzun vadeli görünümde daha rahat bir pozisyon sergilese de düşüş eğilimi nedeniyle alım için uygun zamanın beklenmesi gerekmektedir. Geleceğine dair grafik yorumlarında beklentiler karmaşık bir yapı taşımaktadır. Yatırım öncesinde güncel veriler ile yeni destek ve direnç seviyelerinin yakından takip edilmesi daha doğru olacaktır. 

  Storj (STORJ) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Storj, en basit haliyle bulut depolama platformudur. Açık kaynaklı bulut depolama platformu olarak çalışan STORJ, kullanıcı verilerini barındırmak için merkeziyetsiz düğüm (node) ağı kullanmaktadır. Ayrıca gelişmiş şifreleme yöntemleri kullanarak kullanıcı verilerinin güvence altına alınmasını sağlayarak çalışmaktadır. STORJ Token ise ERC – 20 yardımcı program simgesidir. 

  2014 yılında yayımlanan teknik makalenin ardından eşler arası şifrelenmiş bir bulut depolama platformu olması beklenirken, merkeziyetsiz internet içinde varlığını sürdürmesi ile daha etkin bir rol üstlenmiştir. Boş sabit disk alanı ve hızlı internet bağlantısına sahip herkesin ağa katılması bu çalışma prensipleri ile mümkün hale getirilmiş bir merkeziyetsiz depolama platformu olarak görev yapmaktadır.  

  STORJ Kullanım Alanları Nelerdir?

  STORJ, Storj ekosistemi içinde bir değer değişim aracı olarak kullanılmaktadır. Buna ek olarak ERC – 20 yardımcı program simgesi olarak çok daha etkin bir kullanım alanından söz etmek de mümkündür. Kullanıcılara sağladığı faydalar ve işlevsel özellikleri sayesinde beklentileri büyük oranda karşılamaktadır. STORJ aynı zamanda minimum maliyet ve para birimi dönüştürme ücreti olmadan dünya çapında ödeme gönderip ödeme almak için kullanılmaktadır. STORJ teknik olarka müşteriler için basit bir ödeme çözümüdür. Ayrıca platform ödülleri ve diğer işlemlerde de kullanılmaktadır. 

  STORJ Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  An itibari ile 1 STORJ fiyatı %storj+try% TL. Döviz cinsinden ise %storj+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Storj 24 saatte %storj+yuzde%.

  STORJ fiyatı 3,91 USD seviyesi ile Mart 2021’de tüm zamanların en yükseğini görmüştür. Bu seviyenin ardından sert bir geri çekilme yaşayan STORJ, projenin gelecek dönem hedeflerini gerçekleştirmesi halinde daha pozitif bir görünüm çizmesi beklenmektedir. Fiyatında yaşanan bu tür oynaklıklar nedeniyle yatırımcısının piyasalarda al – sat işlemleri için riskleri dikkate alması önerilmektedir. 

  STORJ Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Storj projesinden beklentileri gelecek dönem performansı için bir hayli olumludur. Hem piyasa görünümü hem de Storj projesinin merkeziyetsiz bulut teknolojisi olarak sunacağı hizmetler kapsamında daha iyi bir konumda olması beklenmektedir. Başlangıç noktasından itibaren sürekli altyapısını güçlendiren ve büyümesini sürdüren projenin bu eğilimine de devam etmesi beklenmektedir. 

  Storj (STORJ) Coin Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı? 

  Storj Labs, kullanıcı verileri oluşturmak ve güvence altına almak için düğüm olarak da tanımlanan node kullanmaktadır. Bu sayede bilgisayarlarda yüklü olan tardigrade yazılımı güven sağlamaktadır. Bu anonim düğüm ağı, verilerin gizliliğini koruma konusunda bulut depolama hizmeti sağlayıcısına olan güvenme zorunluluğunu da ortadan kaldırmaktadır. Merkeziyetsiz olarak bulut depolama hizmeti almak ve verileri daha güvenli saklamak için Storj yeterli güvenli uzun yıllardır sağlamaktadır.  

  Storj (STORJ) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Storj projesi teknik açıdan ve proje hedefleri ile benzersiz birçok özelliği dikkat çekmektedir. Projeyi öne çıkaran ve rakiplerinden ayıran benzersiz özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Büyük merkezlerde verileri depolayan sıradan bulut teknolojilerinin aksine merkeziyetsiz depolama çözümü geliştirmiştir. 
  • Binlerce bilgisayardan oluşan bağımsız bir ağ üzerinde çalışmaktadır. 
  • Storj DCS, yüklenmeden önce tüm dosyaları otomatik olarak şifreler, verilerin sadece kullanıcılar ve paylaştıkları kişilerin elinde olmasını sağlar.  

  STORJ Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Storj (STORJ) avantajlarından bazıları kısaca şunlardır:

  • Merkeziyetsiz ve güvenli bir bulut depolama hizmeti sunar. 
  • Boş sabit disk alanı ve yüksek internet hızı olan herkes ağa katılım sağlayabilir. 
  • Boş veri alanı sağlayıcıları STORJ ile ödüllendirilir. 

  Storj (STORJ) dezavantajları ise şöyledir:

  • STORJ fiyatı piyasalarda riskli bir görünüm çizmektedir. 
  • Fiyatında yaşanan geri çekilmeler kayıplara davetiye çıkarmaktadır. 

  Storj Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Storj (STORJ) al – sat işlemleri için STORJ listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • OKX
  • Binance
  • Bybit
  • FTX
  • Coinbase Exchange 
  • Gate.io  

  Storj Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Storj (STORJ) hakkında uzmanların da 2022 yılı ve takip eden birkaç yıllık süreç için görüşleri revize edilmiştir. Uzmanların STORJ hakkında beklentileri doğrudan yatırım tavsiyesi olmadığı için genel fikir edinmek için önemlidir. Uzmanların gelecek dönemden olumlu beklentileri ise dikkat çekicidir. 

  Gelecek dönem beklentilerine ilişkin STORJ hakkında öne çıkan yorumlar dikkat çekicidir. 3 uzmanın STORJ hakkında öne çıkan fiyat tahminleri ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Digital Coin Price: 2022 yılında ortalama fiyat beklentisi 1 USD olarak görünürken, 2023 ve 2024 yılları için 1,02 – 0,94 dolar bandı arasında en düşük beklentiler açıklanmıştır. 
  • Wallet Investor: 5 yıl sonunda potansiyel kazancın +251% seviyelerinde odluğuna işaret eden uzmanlar, 1 yıllık tahminde ise 1,04 USD seviyesine işaret etmektedir. 
  • Price Prediction: Analistlerine 2022 beklentisi 0,59 USD ve gelecek 3 yıl sonunda fiyat hedefinin ise 1,82 USD seviyesinde olduğu görülmektedir. 

  Sonuç 

  Storj projesinin geleceği hakkında uzman tahminleri ve beklentileri genelde olumludur. Özellikle merkeziyetsiz teknolojilerin daha da yayınlaşması ile daha geniş kitlelere ulaşması beklenmektedir. Uzun vadede pozitif eğilim gösteren STROJ, kısa ve orta vadede piyasa belirsizlikleri nedeniyle daha risklidir. Yatırım öncesinde piyasadaki güncel değerlere bakılması bu yönden önemlidir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle