Oasis Network (Rose) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Altcoin yatırımcılarının araştırdığı projelerden biri olan Oasis Network (Rose) coin son dönemde hızlı yükseliş hareketleri ile gündeme gelmektedir. Yerli yatırımcılar, Oasis Network (Rose) detaylarını ve uzman yorumlarını araştırmaktadır. Bu yazımızda Oasis Network (Rose) coin projesi ile ilgili altcoin yatırımcılarının bilmesi gereken tüm detaylı bilgileri bulabilirsiniz. 

  Oasis Network (Rose) Coin Nedir?

  Oasis Network (ROSE) projesi, açık finans için gizliliği koruyan bir platform olarak işlev görmek ve verileri sorumlu bir şekilde kullanmak üzere tasarlanmış bir hisse kanıtı (PoS) blok zinciri ağıdır. Oasis, Ethereum veya Bitcoin gibi bir temel katman blok zinciridir, ancak veri gizliliği ve saniyede 1.000 işleme (TPS) kadar verim artışı ile sıfırdan oluşturulmuştur. Gizlilik odaklı kripto para birimlerinden biri olan ROSE coin, sahip olduğu özellikler sayesinde Oasis, Inter Blockchain Communication Protocol başlatıldığında Cosmos (ATOM) uyumlu blockchain ekosistemi ile etkileşime girebilecek bir projedir. 

  Oasis Network (Rose) Projesi ve Whitepaper

  Oasis Network sistemi merkeziyetsiz finans sistemlerinin sorunları olan ücret yüksekliği ve veri güvenliği gibi konularda yenilik sağlamaktadır. Bununla birlikte veri gizliliğini ve DeFi'yi ve ürünlerini ana pazara genişletmeye yardımcı olabilecek özel DeFi'deki yeni kullanım durumlarını desteklemesi sağlanmaktadır.

  Özel ve ölçeklenebilir DeFi protokollerini güçlendirirken sadece alım satım yapanların değil, kitlesel piyasa katılımcılarının da dahil olmasını amaçlamaktadır. Yatırımcıların Oasis Network (ROSE) projesi ile merak ettiği tüm detaylı bilgilerin yer aldığı Whitepaper’a https://oasisprotocol.org/ bağlantı adresi üzerinden ulaşılabilir. Oasis, yüksek verimlilik sağlayan güvenli bir mimariye sahiptir ve blockchain katmanlarının ayrılması, birden fazla özelleştirilebilir çalışma süresinin (ParaTimes) oluşturulmasını sağlamaktadır.

  Oasis Network (Rose) Coin kurucuları kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Oasis Network (ROSE) projesinin kurucusu Dawn Song’tur. Song, kripto para sektöründe nadir görülen kadın blockchain uzmanlarındandır. Dawn Song, Berkeley Kaliforniya Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü profesörü olarak görevine devam ederken ROSE coini 2020 yılında piyasaya sürmüştür. DeFi alanında hassas verilerin kullanımını kolaylaştırmak üzere gizlilik özelliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. 

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  ROSE coin kullanım alanları oldukça fazladır. Oasis Network (ROSE), iki ana katman olan Consensus ve ParaTime’dan oluşmaktadır. Bu iki katman sistemin farklı kullanımları için olanak sağlar. Bu gizlilik ile blockchain teknolojisinden faydalanmak isteyen geliştiriciler, Oasis Network resmi sitesinden başvuru yapabilmektedirler. ROSE coin sayesinde Oasis Network sisteminde, yerleşik token ve stake etmek için kullanılması sağlanır. Ayrıca Oasis Network sisteminde ParaTime katmanında geliştirme yapabilmek için kullanılan akıllı sözleşmelerin ücretleri ROSE coin kullanılarak ödenmektedir. 

  Oasis Network Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Oasis Network (ROSE), birçok önemli kripto para, blockchain ve fintech firması ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Küresel katılımın oldukça yüksek olduğu ağ üzerinde birçok uygulama ve doğrulayıcı çalıştığı için ROSE coin talebi de her geçen gün artmaktadır. Oasis Network sistemi merkeziyetsiz finans sistemlerinin en büyük sorunu olan yüksek ücret problemine çözüm getirmesiyle diğer projelerden farklılaşmaktadır. Ayrıca Oasis ağında Gas mücadelesi yoktur. Bu nedenle ParaTime katmanı tamamen merkeziyetsiz olduğundan dileyen herkes, geliştiricinin ihtiyacına göre açık veya kapalı olabilen kendi ParaTime yapısını geliştirebilir ve oluşturabilir.

  Güncel Rose Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel 1 ROSE fiyatı %oasis-network+try% TL. Döviz cinsinden ise %oasis-network+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Oasis Network Coin 24 saatte %oasis-network+yuzde%.

  Her geçen gün büyük ilgi gören altcoin projelerinden biri olan ROSE coin, geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmıştır. Bu sebeple ROSE coin fiyatında hızlı yükseliş hareketleri değer kazandığı için yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Usta analistlere göre ROSE coin yatırımı yapmadan önce kripto para piyasa trendlerine dikkat edilmesi önemlidir. ROSE coin teknik analizindeki destek-direnç noktalarına göre al-sat yapıldığında kazanç maksimize edilebilir. 

  Oasis Network (Rose) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Oasis Network (Rose) coin avantajları şunlardır:

  • Oasis Network (ROSE) coin projesi, kendi ağına sahip bir kripto para birimidir. Bu sebeple Ethereum ağından daha ekonomik ve hızlı bir sistemdir.
  • Farklı bir ağda olmasına rağmen Ethereum ağında bulunan tüm merkeziyetsiz uygulamaları (DApps) desteklemektedir.
  • Ağda bulunan işlemlerin şifrelendiği özel bir gizlilik protokolüne sahip olduğu için talep görmektedir.
  • Bu gizlilik ağ katmanlarından ParaTime içinde bulunan bu gizlilik desteği sağlanır ve blockchain teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanılabilir.
  • Andreessen Horowitz, Accel, Binance Labs ve daha birçok önemli ismin yer aldığı yüksek profilli risk sermayesi ve yatırımcılar tarafından desteklenmektedir.

  Oasis Network (Rose) coin dezavantajları şunlardır:

  • Gizlilik odaklı kripto para projeleri arasında yüksek rekabet olduğundan ROSE coin talebi zaman zaman düşüş gösterebilir. 
  • ROSE coin yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Donanım cüzdanlarda tutulmayan ROSE coin için çalınma riski vardır.

  Oasis Network (Rose) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Yerli altcoin yatırımcılarının da dikkatinden kaçmayan ROSE coin kripto para piyasasında her geçen gün adından söz ettirmeye devam etmektedir. ROSE coin listeleyen borsalar arasında dünyanın önde gelen kripto para borsaları da bulunmaktadır:

  • Binance
  • KuCoin
  • Gate.io
  • Bitfinex
  • Coinlist pro 
  • Binance TR 
  • WazirX
  • ZB.com
  • CoinCDX
  • Pionex
  • Nominex
  • BKEX
  • Lbank
  • Bitvavo
  • Bigone

  Oasis Network (Rose) Coin Piyasa Bilgileri

  Kripto para yatırımcılarının sık sık göz attığı Coinmarketcap platformunun en güncel verilerine göre ROSE coin toplam arzı 10,000,000,000 adettir.

  Oasis Network (Rose) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: ROSE coin satın almak için öncelikle bu kripto para birimini listeleyen popüler borsalardan birinin web sitesine giriş yapın. 
  • 2. Adım: KYC bilgileriniz ile borsaya üye olun. 
  • 3. Adım: Ücretsiz üyelik açtıktan sonra hesabınıza para transferi yapın. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol edin ve kripto para satın al menüsünü kullanarak ROSE coini seçip alım emri verin. 
  • 5. Adım: Satın aldığınız ROSE coinler borsada veya donanım cüzdanlarında tutulabilir. 

  Özet Olarak

  Oasis Network (ROSE) coin projesi, 2020 yılında piyasaya sürülmüş bir merkeziyetsiz finans (DeFi) sistemidir. Bu sistemin yerel kripto para birimi ROSE coindir. Gizlilik odaklı, açık kodlu ve ölçeklenebilir bir veri ekonomisi oluşturmuş bir blockchain projesidir. Oasis Network (ROSE) ile amaç merkeziyetsiz finans (DEFI) sistemlerinde açık finansman ve gizli işlem verilerini bir araya getirmektir. Uzmanlara göre ROSE Coin geleceği umut vaat etmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle